Wakacje nad Morzem Bałtyckim

Morze Baltyckie
Wakacje nad Morzem Bałtyckim

Wyjątkowy wypoczynek na wybrzeżu Bałtyku

Wybrzeże Morza Bałtyckiego jest jedyne w swoim rodzaju. Polscy podróżnicy wiedzą to od niepamiętnych czasów, ale wakacje nad polskim morzem z każdym rokiem zyskują coraz większą popularność również w kręgach gości z Zachodu. To prawda, że pogoda potrafi spłatać tutaj figla nawet w szczycie sezonu wakacyjnego, co nie zdarzy się na Balearach, nad Adriatykiem ani na czarnomorskim wybrzeżu. Zmienność pogody to jednak zaledwie błahostka przy tylu atrakcjach dodatkowych na polskim wybrzeżu!

Niezapomniane wakacje nad Morzem Bałtyckim

Miejsce, od którego najlepiej rozpocząć wakacje nad Morzem Bałtyckim, to Zatoka Gdańska z Sopotem, Gdynią i Gdańskiem na czele. Trójmiasto słynie z portowej atmosfery i licznych zabytków, a zwiedzanie najlepiej rozpocząć od wizyty w gdańskim Muzeum Bursztynu. To tutaj znajduje się imponująca kolekcja wyrobów z cennego kruszcu oraz niezliczone informacje na temat Bursztynowego Szlaku, który od tysiącleci przyciągał w te strony plemiona z północy i kupców z basenu Morza Śródziemnego.

Blisko stąd również na Mierzeję Helską, która od lat przyciąga miłośników kitesurfingu i windsurfingu. Jednymi z najlepiej rozwiniętych ośrodków kitesurfingowych są Chałupy, Jastarnia, Jurata i miasto Hel. To ostatnie znajduje się na samym krańcu mierzei, w miejscu, gdzie spienione fale Bałtyku mieszają się ze spokojniejszymi i nieco cieplejszymi wodami Zatoki Puckiej.

Dziecięcy uśmiech i przyjemności – rodzinne wakacje nad Morzem Bałtyckim

Jednym z popularniejszych miejsc na wczasy nad Morzem Bałtyckim jest okolica Słowińskiego Parku Narodowego. Podróżników zachwyci nie tyle atmosfera głównych ośrodków wypoczynkowych, jakimi są Ustka i Łeba, ile różnorodność możliwości aktywnego spędzenia czasu na łonie dzikiej przyrody. Oprócz szerokich plaż o złocistym piasku i rejsu statkiem pirackim po otwartym morzu, na podróżników czeka moc wrażeń podczas spotkania z prehistorycznymi dinozaurami w Łeba Park.

Niesamowitą atrakcją jest też największe na wybrzeżu fokarium Sea Park Sarbsk. Oprócz uroczych zwierzaków na gości czeka świat prehistorycznych mieszkańców morskich głębin w 3D oraz liczne atrakcje dodatkowe jak przygoda na Statku na Wspak czy spotkanie interaktywne z olbrzymim wielorybem Błękitkiem.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi nad Morzem Bałtyckim Casamundo Noclegi nad Morzem Bałtyckim Interhome Noclegi nad Morzem Bałtyckim TripAdvisor Noclegi nad Morzem Bałtyckim Novasol Noclegi nad Morzem Bałtyckim Wimdu Noclegi nad Morzem Bałtyckim edom Noclegi nad Morzem Bałtyckim HomeAway Noclegi nad Morzem Bałtyckim BookApart.com Noclegi nad Morzem Bałtyckim Noclegowo.pl Noclegi nad Morzem Bałtyckim 9flats.com Noclegi nad Morzem Bałtyckim HouseTrip Noclegi nad Morzem Bałtyckim Belvilla Noclegi nad Morzem Bałtyckim DanCenter Noclegi nad Morzem Bałtyckim IdoSell Booking Noclegi nad Morzem Bałtyckim Holiday Home Noclegi nad Morzem Bałtyckim Inter Chalet Noclegi nad Morzem Bałtyckim only-apartments Noclegi nad Morzem Bałtyckim Migoa Noclegi nad Morzem Bałtyckim