Majówka nad morzem

Morze Baltyckie
Majówka nad morzem

Długi weekend nad Bałtykiem

Kto nie chciałby spędzić kilku dni nad morzem? Pełnia wiosny, przyroda rozbudzona do życia po zimowych chłodach, a przede wszystkim szum fal i orzeźwiająca bryza – majówka nad Bałtykiem to nie byle co! Krótki urlop pozwoli zacieśnić rodzinne więzi, przyda się też zapracowanym, chcącym odetchnąć od trudów pracy i codziennego zabiegania. Dokąd wybrać się nad Bałtyk, aby spędzić wymarzony długi weekend majowy nad morzem?

Latarnie morskie na pogodę i niepogodę

Zapaleni podróżnicy często podkreślają, że pogoda nad Bałtykiem lubi płatać figle. Niezależnie od tego, czy z nieba leje się żar, czy panuje przyjemnie słoneczna aura, a może cały dzień mży – w trakcie majówki nad polskim morzem nie warto się nudzić!

Świetnym pomysłem jest zdobywanie latarni. Wzdłuż polskiego wybrzeża – od Świnoujścia, przez Kołobrzeg i Ustkę, aż do Gdańska i Krynicy Morskiej – działa dzisiaj 15 latarni, z których 13 można zwiedzać. Nie tylko dzieciom spodoba się idea zbierania pieczątek w paszporcie, potwierdzających wejście na poszczególne latarnie. Za odpowiednią liczbę stempli można otrzymać brązową, srebrną lub złotą Turystyczną Odznakę Miłośnika Latarń Morskich BLIZA.

Nadbałtyckie atrakcje nie tylko dla dzieci

W miejscowościach wypoczynkowych, poza latarniami, nie brakuje atrakcji wartych zobaczenia niezależnie od pogody panującej podczas majówki nad morzem. Co czeka na gości w niektórych z nich?

Mierzeja Helska to mekka surferów i ostoja fok, które można zobaczyć nie tylko w fokarium w Helu, lecz także przy odrobinie szczęścia również w okolicach pobliskiej plaży. W Helu nie brakuje też ciekawej placówki muzealnej – warto zajrzeć do Muzeum Obrony Wybrzeża i całą rodziną wsiąść do kolejki wąskotorowej, która wozi odpoczywających do Muzeum Kolei Helskich.

Łeba, a także okolice Trzęsacza to świetne miejsca na spędzenie familijnej majówki nad morzem. W Łebie najmłodsi mogą podziwiać ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym i spędzić radosny czas w 20-hektarowym parku dinozaurów. Pomiędzy Pogorzelicą a Trzęsaczem jeździ natomiast kolejka wąskotorowa w stylu retro.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi nad Morzem Bałtyckim Casamundo Noclegi nad Morzem Bałtyckim Interhome Noclegi nad Morzem Bałtyckim TripAdvisor Noclegi nad Morzem Bałtyckim Novasol Noclegi nad Morzem Bałtyckim Wimdu Noclegi nad Morzem Bałtyckim edom Noclegi nad Morzem Bałtyckim HomeAway Noclegi nad Morzem Bałtyckim BookApart.com Noclegi nad Morzem Bałtyckim Noclegowo.pl Noclegi nad Morzem Bałtyckim 9flats.com Noclegi nad Morzem Bałtyckim HouseTrip Noclegi nad Morzem Bałtyckim Belvilla Noclegi nad Morzem Bałtyckim DanCenter Noclegi nad Morzem Bałtyckim IdoSell Booking Noclegi nad Morzem Bałtyckim Holiday Home Noclegi nad Morzem Bałtyckim Inter Chalet Noclegi nad Morzem Bałtyckim only-apartments Noclegi nad Morzem Bałtyckim Migoa Noclegi nad Morzem Bałtyckim