Wakacyjny Indeks Cen

Sprawdź Indeks Cen 30 Najbardziej Popularnych EuropejskichWysp i zaplanuj swoje idealne wakacje!

Słońce, plaża, świetne jedzenie - czego chcieć więcej? HomeToGo - największa porównywarka obiektów noclegowych - opracowała Wakacyjny Indeks Europejskich Wysp i prezentuje najdroższe oraz najtańsze wyspy na wakacje latem 2018 roku! Czy wiesz, że na Maderze zapłacisz tylko 372 zł za dom lub apartament dla 4 osób za noc? Koniecznie sprawdź nasze zestawienie i wybierz swoje idealne miejsce na wakacje!

Wakacyjny Indeks Cen 30 Najbardziej Popularnych Wysp

HomeToGo zebrało dane i przeanalizowało ceny prawie 1 miliona obiektów noclegowych dla 4 osób dostępnych na najpopularniejszych europejskich wyspach. W ramach indeksu poznasz ceny noclegów (koszt dla jednej osoby, jeśli podróżujesz w grupie czterech osób), transportu lotniczego oraz wodnego z Warszawy na wybraną wyspę i z powrotem, dzienny koszt wynajmu auta wraz z ceną lokalnego posiłku z owocami morza i rybami oraz piwa. Jako odniesienie przyjęto średnie ceny dla całego okresu letniego - od czerwca do połowy września.

Pod lupą


Najtańsze wyspy

Poznaj cztery najtańsze kierunki na wymarzone wakacje na jednej z najpopularniejszych europejskich wysp. Nocleg dla czterech osób znajdziesz tu już od 360 złotych za noc. W tym przypadku mniejszy budżet nie stanowi żadnego ograniczenia i pozwala wybierać między bardzo zróżnicowanymi kierunkami. Malownicza Madera, rozrywkowa Teneryfa, urokliwe Krk czy Hvar – to wszystko jest w zasięgu ręki!

Madera
Black home icon illustration the cost to rent

374 zł

Teneryfa
Black home icon illustration the cost to rent

386 zł

Krk
Black home icon illustration the cost to rent

403 zł

Hvar
Black home icon illustration the cost to rent

428 zł

Najdroższe wyspy

Latem tego roku najdrożej będzie na hiszpańskich: Ibizie i Formenterze oraz greckich: Mykonos i Santorini. Najwyższe ceny osiąganą noclegi na Mykonos, gdzie za wynajęcie domu lub apartamentu dla czterech osób zapłacisz średnio aż 3 906 zł za dobę - za tę samą kwotę zarezerwujesz aż 5 nocy na Korfu.

Island index Mykonos
Black home icon illustration the cost to rent

3 906 zł

Ibiza
Black home icon illustration the cost to rent

3 020 zł

Formentera
Black home icon illustration the cost to rent

2 768 zł

Santorini
Black home icon illustration the cost to rent

2 205 zł

Zmiany cen noclegów w sezonie niskim i wysokim

Ceny noclegów mogą znacząco różnić się w sezonie letnim. Dlatego HomeToGo zebrało ceny obiektów noclegowych w czerwcu i sierpniu dla maksymalnie 4 osób i porównało zmiany cen w sezonie niskim i wysokim. Rezultaty potwierdzają, że w większości badanych kierunków ceny znacząco rosną. Wyjątkiem jest m.in. Madera lub Lanzarote, gdzie warto zarezerwować tańszy nocleg w sierpniu. 

Temperatury

Gdzie latem znajdziesz najcieplejsze morze? A może preferujesz umiarkowane temperatury i starasz się unikać letnich upałów? Poniższy wykres przedstawia średnie dobowe temperatury w lipcu – najcieplejszym letnim miesiącu. Z pewnością Cypr, Malta czy Santorini będą idealnymi kierunkami dla fanów tropikalnego słońca i bardzo ciepłego morza, natomiast na Azorach położonych na Oceanie Atlantyckim oraz na Sylcie na Morzu Północnym można liczyć na chłodną morską bryzę i łagodną temperaturę bez upałów.

Metodologia

Całkowity koszt = koszty transportu lotniczego na osobę (oraz wodnego, jeśli dana wyspa nie posiada lotniska) + koszty noclegu na osobę + lokalny posiłek z owocami morza lub rybą + piwo (0,3 l) + wynajem samochodu na dzień

Transport: koszty transportu odzwierciedlają średnią cenę za przelot z Warszawy do portu lotniczego na wyspie i z powrotem w czerwcu, lipcu, sierpniu oraz na początku września. Wybrano najtańsze loty bezpośrednie lub, jeśli to niezbędne, najtańsze loty z jedną przesiadką, znalezione na momondo.pl. W przypadku tych wysp, które nie mają portu lotniczego (np. Ischia), doliczono koszt promu oraz autobusu. Ceny lotów zostały sprawdzone 7 marca 2018.

Nocleg: Koszt noclegu to średnia cena obiektów noclegowych dla 4 osób za dobę sprawdzonych na HomeToGo.pl dla każdego miejsca docelowego w okresie 16.06.2018 - 15.09.2018. Porównano również ceny w sezonie niskim w czerwcu (16.06 - 23.06.2018) oraz wysokim w sierpnia (18.08 - 25.08.2018) dla dostępnych domów i apartamentów dla maksymalnie 4 osób. Dane zostały pozyskane 7 marca 2018.

Piwo: To cena jednego piwa o pojemności 0,3 l w barze lub restauracji zgodnie z danymi z witryny numbeo.com.

Lokalne danie rybne: Cena ta obejmuje koszt niedrogiego posiłku rybnego lub z owocami morza w restauracji średniej rangi w centrum miasta lub na plaży. Dane zostały zebrane z menu dostępnych online na tripadvisor.com.

Wynajem auta: Jest to średni kosz wynajęcia auta o najniższej klasie na jeden dzień sprawdzony na sixt.com w czerwcu, lipcu, sierpniu i w pierwszej połowie września.

Pogoda: Temperatura powietrza wskazuje średnią dobową temperaturę w miejscu docelowym w lipcu sprawdzoną na www.holiday-weather.com. Temperatura wody to średnia temperatura morza w miejscu docelowym w lipcu, podana przez www.seatemperature.org.