Narciarski Barometr Cen - ZIMA 2018

Kolejny sezon narciarski w pełni! Ferie zimowe w Polsce trwają już w najlepsze, ale wciąż wielu fanów zimowego szaleństwa ma przed sobą planowanie wypadu last-minute. Gdzie pojechać w tym roku? Pozostać w Polsce czy może wybrać się zagranicę? Tym wszystkim, którzy wciąż mają wątpliwości HomeToGo, największa na świecie wyszukiwarka obiektów noclegowych, przychodzi z pomocą prezentując Narciarski Barometr Cen. Zestawienie podsumowuje koszt noclegów w lutym i marcu w najlepszych zimowych kurortach w Polsce i Europie oraz ceny karnetów narciarskich.

Najlepsze kurorty narciarskie w Europie!


Mroźny luty sprzyja świetnym warunkom na stokach w całej Europie. Dla wszystkich spragnionych narciarskich wrażeń HomeToGo przygotowało ranking ponad 70 najlepszych zimowych europejskich kurortów, szeregując je według średniego kosztu noclegu dla 4 osób w okresie lutego i marca 2018.


Dobrze naśnieżone trasy oraz najlepsze ceny noclegów czekają na fanów białego szaleństwa w Polsce oraz Czechach. Korbielów, który oferuje narciarzom najwyżej położone trasy w Beskidach o łącznej długości około 20 km otwiera zestawienie. Średni koszt noclegu dla czterech osób w sezonie tutaj to tylko 229 zł. Dysponując budżetem do 350 zł za noc, można wybierać spośród wielu świetnych lokalizacji na narty, takich jak: Czarna Góra, Krynica, Wisła czy czeski Boží Dar lub słowacki Chopok.


Na końcu zestawienia natomiast, znajdują się legendarne zimowe kurorty, z niekończącymi się świetnie przygotowanymi nartostradami, które szczególnie ucieszą doświadczonych narciarzy. Zermatt położony u stóp Matterhornu, oferujący 54 kolejki i wyciągi oraz 360 km przygotowanych tras, jest jedną z najatrakcyjniejszych miejscowości narciarskich na świecie. Koszt zakwaterowania tutaj na jedną noc to ponad 3700 zł. Ta sama kwota pozwoliłaby zarezerwować pobyt 4 osób na 10 dni w sezonie w Zakopanem.

Ranking kurortów narciarskich w Polsce

Ośrodki narciarskie w Polsce oferują świetne warunki i wiele atrakcji zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Poniższy tygodniowy rozkład cen noclegów oraz skipassów przygotowany przez HomeToGo pomoże wybrać idealne miejsce w najlepszej cenie na spontaniczny wypad w góry dla rodzin z dziećmi czy grup znajomych kochających białe szaleństwo.


Możesz samodzielnie filtrować i tworzyć rankingi dla poszczególnych dat klikając w nagłówek tabeli z datami.

Kurorty narciarskie w Europie

Tygodniowy rozkład cen

Jeśli planujesz zimową eskapadę do jednego z europejskich kurortów, poniższe zestawienie podpowie Ci, jaki termin będzie najbardziej korzystny cenowo. Do popularnego ośrodka Madonna di Campiglio warto wybrać się między 10, a 31 pierwszym marca, gdyż w tym okresie ceny są blisko 40% niższe, niż w tygodniu od 17 do 24 lutego. W Livigno natomiast najdrożej będzie 10 - 17 lutego, a najtaniej między 17 - 24 marca.


Możesz samodzielnie filtrować i tworzyć rankingi dla poszczególnych dat klikając w nagłówek tabeli z datami.

Metodologia


Przedstawiony koszt stanowi średnią cenę jednego noclegu dla 4 osób w wybranym kurorcie narciarskim. Uwzględniono okres od 3 lutego do 31 marca 2018 (stan na 30 stycznia 2017). Ponadto porównano ceny karnetów dzienny dla osoby dorosłej w sezonie wysokim 2017/18 (okres zazwyczaj od końca grudnia do końca marca). Wszystkie informacje podane są w złotówkach, inne waluty zostały przeliczone na złotego w dniu 5 lutego 2018.