base64Hash

HomeToGo pozyskuje kapitał o łącznej wartości ponad 150 milionów dolarów i przejmuje największego konkurenta Tripping.com

Berlin, grudzień 2018 - HomeToGo, największa na świecie metawyszukiwarka noclegów - z ponad 15 milionami ofert od ponad 600 dostawców z całego świata - zamknęła najnowszą rundę finansowania i przejęła swojego największego amerykańskiego konkurenta Tripping.com. Łącznie HomeToGo pozyskało ponad 150 milionów dolarów.


Dr Patrick Andrae, CEO i współzałożyciel HomeToGo powiedział w oświadczeniu, „Jestem szczególnie dumny, że HomeToGo przejęło naszego najsilniejszego konkurenta Tripping.com zaledwie trzy lata po wejściu na rynek amerykański. Wciąż jest to sytuacja niecodzienna, że firma technologiczna z Europy przejmuje Przecież nie codziennie firma technologiczna z Europy przejmuje amerykańską firmę o ugruntowanej na rynku pozycji.”

HomeToGo będzie nadal prowadzić Tripping.com jako markę. Jeśli chodzi o HomeToGo, pomimo niedawnych przejęć, firma zwiększyła ponad dwukrotnie wysoki poziom rezerw gotówkowych, dzięki swojej ostatniej rundzie finansowania.

Do obecnych inwestorów HomeToGo należą Insight Venture Partners (lead), Acton Capital Partners, DN Capital i Global Founders Capital. Ostatnio ta grupa powiększyła się również o inwestycje między innymi od Lakestar oraz Princeville Global.O HomeToGo

HomeToGo (www.hometogo.pl) jest największą na świecie, niezależną porównywarką obiektów noclegowych. Z jej pomocą łatwo i szybko porównasz ponad 15 milionów ofert w 200 krajach z ponad 600 portali noclegowych, takich jak: Booking.com, Noclegowo.pl, eDom.pl czy TripAdvisor. Wygodne filtry wyszukiwania pozwalają na wybór zakwaterowania w najlepszej cenie i według indywidualnych preferencji każdego użytkownika. HomeToGo zostało założone w 2014 r. przez Wolfganga Heigla, Dr Patricka Andrae i Nilsa Regge. Do HomeToGo należą również marki CASAMUNDO oraz Tripping.com. HomeToGo zatrudnia w swojej siedzibie w Berlinie ponad 150 pracowników, a strona jest aktywna w 13 europejskich krajach, w USA, Australii, Brazylii, Meksyku, Rosji, Japonii oraz w Hongkongu. Do inwestorów HomeToGo należą Insight Venture Partners, Lakestar, Princeville Global, DN Capital, Acton Capital Partners, Global Founders Capital, Perpetual Investors oraz Mojo Capital.

Mapa świata pokazująca aktywne rynki HomeToGo


Insight Venture Partners

Insight Venture Partners to wiodąca globalna firma działająca w obszarze funduszy venture capital oraz private equity, inwestująca w szybko rozwijające się firmy technologiczne i software'owe, które napędzają zmiany budujące nową jakość w swoich branżach. Założony w 1995 roku Insight zarządza obecnie aktywami o wartości ponad 20 miliardów dolarów i zainwestował łącznie w ponad 300 firm na całym świecie. Naszą misją jest znalezienie, finansowanie i skuteczna współpraca z wizjonerskimi menedżerami oraz zapewnienie im praktycznej wiedzy eksperckiej w zakresie rozwoju, by budować długoterminowy sukces. Poprzez nasz zespół i nasze portfolio, wspieramy kulturę wokół głównego przekonania: wzrost oznacza szansę. Aby uzyskać więcej informacji na temat Insight i wszystkich inwestycji, odwiedź stronę www.insightpartners.com lub konto na Twitterze @insightpartners.


Lakestar

Lakestar jest jedną z wiodących europejskich firm typu venture capital, inwestujących w firmy technologiczne prowadzone przez wyjątkowych przedsiębiorców. Wczesne inwestycje obejmowały Skype, Spotify, Facebook i airbnb. Od czasu pozyskania dwóch ostatnich funduszy o łącznej wartości około 500 milionów euro w 2013 i 2015 roku, Lakestar poszerzyło swoje portfolio, inwestycjami m.in. w Harry's, Opendoor, Blockchain.com, GoEuro, FiveAI i Revolut. Lakestar ma swoje biura w Berlinie, Zurychu i Londynie.

Lakestar pomaga firmom zidentyfikować nowe rynki i szybko na nie wejść, koncentrując się na USA oraz Europie. Doradzają oraz wspierają spółki portfelowe w rozwoju biznesu, rekrutacji, technologii i marketingu. Inwestycje obejmują zarówno firmy na wczesnym etapie rozwoju, jak i te rozwinięte.


Princeville Global

Princeville Global to firma inwestycyjna skupiająca się na wspieraniu szybko rozwijających się firm związanych z technologią na całym świecie. Firma stara się wspierać przedsiębiorców poszukujących nie tylko kapitału, ale także partnera, który pomoże im spełnić ich aspiracje do tworzenia firm o skali globalnej. Firma zbudowała ogólnoświatową sieć powiązań, dzięki dekadom doświadczenia w inwestowaniu oraz doradztwie dla szybko rozwijających się firm z branży technologicznej. Princeville Global ma biura w San Francisco i Hongkongu. Więcej informacji na stronie www.princevilleglobal.com.


Acton Capital Partners

Acton Capital Partners to zlokalizowany w Monachium fundusz typu growth venture dla firm internetowych. Koncentruje się na startupach w obszarach e-commerce, e-usług, mediów cyfrowych i SaaS. Acton Capital Partners inwestuje w Europie i Ameryce Północnej. Zespół współpracuje z powodzeniem od wielu lat i zainwestował w ponad 65 firm od 1999 roku. Najbardziej renomowane inwestycje obejmują AbeBooks, Alando, AlphaSights, Ciao, Elitepartner, Etsy, HolidayCheck, Linas Matkasse, Lumas, mytheresa.com oraz OnVista. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.actoncapital.com. 


DN Capital

DN Capital jest wiodącą firmą venture capital na wczesnym etapie, która koncentruje się na inwestycjach Seed, Serii A i oraz wybiera inwestycje Serii B w firmach software’owych, fintech i cyfrowych firmach medycznych. Firma została założona w 2000 roku i prowadzi działalność w Londynie, Berlinie i Dolinie Krzemowej. Fundusze DN Capital należą do najlepiej prosperujących, a firma jest jednym z głównych inwestorów w firmy takie jak Endeca (sprzedana do Oracle), Shazam (jedna z wiodących na świecie aplikacji mobilnych, sprzedana firmie Apple), Auto1 (największa europejska platforma do sprzedaży samochodów używanych), Purplebricks (IPO London), OLX (sprzedany do Naspers), Remitly (największa niezależna platforma przekazów elektronicznych w Ameryce Północnej) and Quandoo (sprzedane do Recruit). Specjaliści z DN Capital posiadają ponad 75 lat doświadczenia w dziedzinie funduszy typu private equity oraz aktywnie współpracują ze spółkami portfelowymi, aby wspierać ich wzrost na różnych etapach rozwoju. Dodatkowe informacje na temat firmy i jej spółek portfelowych można znaleźć na stronie http://www.dncapital.com.


Global Founders Capital

Global Founders Capital (GFC) to zorientowana globalnie firma typu venture capital, która wspiera utalentowanych przedsiębiorców na całym świecie. Obecne portfolio obejmuje Away, SpotHero, Freighthub, Personio, Slack i wiele innych obiecujących biznesów cyfrowych. Poprzednie spółki portfelowe to Facebook, LinkedIn and Trivago. Global Founders Capital ma biura w Berlinie, Londynie, San Francisco i Paryżu. Więcej informacji na stronie www.globalfounders.vc.


mojo.capital

mojo.capital to firma zarządzająca inwestycjami kolektywnymi, która wykorzystuje technologiczną szansę w Europie. mojo.capital zarządza Mojo Digital One, funduszem typu equity w późnej fazie rozwoju zlokalizowanym w Luxemburgu, który inwestuje w najbardziej obiecujących technologicznych championów w Europie poprzez fundusze, aniołów biznesu oraz tzw. „family offices”.


Perpetual Investors

Perpetual Investors to prywatna firma inwestycyjna, działająca zgodnie z długoterminowym i odpowiedzialnym podejściem. W ramach strategii rynku prywatnego grupa inwestuje bezpośrednio w firmy na wczesnym etapie rozwoju w całej Europie. Perpetual Investors współpracuje z wyjątkowymi firmami z branży cyfrowej i technologicznej, wspierając je kapitałem oraz globalną siecią. 

Kontakt dla Prasy

Katarzyna Lisiecka
PR & Communications Polska
[email protected]
+49 30 208 473 262

Historia HomeToGo

2014

Nils Regge, Wolfgang Heigl i dr Patrick Andrae zakładają HomeToGo w Berlinie, w Niemczech.


2015

HomeToGo pozyskuje swoją pierwszą rundę finansowania od inwestorów Acton Capital Partners oraz DN Capital i rozpoczyna działalność międzynarodową uruchamiając lokalne domeny we Francji, Austrii, Szwajcarii, Polsce, Holandii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, hiszpanii i Stanach Zjednoczonych.


2016

HomeToGo zamyka kolejną rundę finansowania serii C z kwotą 20 milionów dolarów pochodzącą od Insight Venture Partners, DN Capital oraz Acton Capital Partners. Ponadto uruchamia wyszukiwarkę na kolejnych rynkach: w Rosji, Danii, Szwajcarii i Norwegii.


2017

HomeToGo pozyskuje kolejne znaczące finansowanie w ramach serii C od obecnych inwestorów: Insight Venture Partners, Acton Capital Partners oraz DN Capital wraz z Global Founders Capital.

W tym roku również uruchamia aplikacje na urządzenia z systemem iOS i Android oraz wchodzi na rynek w Australii i Meksyku.

Dodatkowo HomeToGo otrzymuje nagrodę w ramach Rankingu Wzrostu Gruenderszene 2017/2018 jako najszybciej rozwijająca się firma digitalowa w Niemczech ze średnią roczną stopą wzrostu (CAGR) na poziomie 2201% podczas ostatnich trzech lat.


2018

HomeToGo kontynuuje swoją ekspansję do Ameryki Łacińskiej i uruchamia swoją wyszukiwarkę w Brazylii. Jesienią 2018 roku HomeToGo kontynuuje ekspansję również w Azji z lokalnymi witrynami dla Hong Kongu i Japonii. Ponadto do aktywnych rynków dołącza Belgia i Kanada.

Dodatkowo, HomeToGo pozyskuje kapitał o łącznej wartości ponad 150 milionów dolarów i przejmuje swojego największego konkurenta Tripping.com

Nasz Zespół

Sukces HomeToGo nie byłby możliwy bez ponad 150 osób z ponad 25 krajów. W duchu solidnej pracy, zaangażowania i wsparcia, nasz ambitny zespół buduje i kształtuje najnowocześniejsze rozwiązania, który są wykorzystywane na całym świecie.

Chciałbyś dołączyć do naszego dynamicznego, innowacyjnego i międzynarodowego zespołu, aby kształtować przyszłość rynku podróży?


Koniecznie daj nam znać!

image-tag