Majówka na Mazurach

Mazury
Majówka na Mazurach

Kraina Tysiąca Jezior = najlepsze miejsce na aktywną majówkę

Marzenia o aktywnym wypoczynku w przepięknej okolicy łatwo spełnić, wybierając się na majówkę na Mazury. Łowienie ryb, pływanie w jeziorze, spływy kajakowe, żeglarstwo, windsurfing, długie spacery po lesie, uwiecznianie bajecznych pejzaży z pomocą aparatu fotograficznego, przemierzanie okolicy na rowerach… atrakcje, które czekają na gości Pojezierza Mazurskiego, można by wymieniać bez końca! Jakie miasta są szczególnie ciekawe i co warto przede wszystkim zobaczyć w Krainie Tysiąca Jezior?

Majówka na Mazurach ze sportami wodnymi w roli głównej

Trudno polemizować z prostym faktem – najważniejszą atrakcją regionu są jeziora i to właśnie ze względu na ich urok wypoczynek najchętniej wybierają amatorzy sportów wodnych. Majówkę na Mazurach warto spędzić nad brzegiem największego jeziora w Polsce, którego powierzchnia to ponad 11 ha.

Śniardwy, bo o nim mowa, a także część Puszczy Piskiej objęto ochroną w ramach Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Z uroków tego zakątka Pojezierza Mazurskiego skorzystają więc nie tylko zapaleni pływacy, surferzy czy żeglarze, ale także miłośnicy obcowania z przyrodą. Obszar zamieszkuje wiele rzadko spotykanych gatunków ssaków i ptaków.

Najpopularniejsze miejscowości na Mazurach – gdzie na majówkę?

Niezapomnianą majówkę na Mazurach gwarantują miejscowości położne nad jeziorami. Mikołajki, uznawane za ważny ośrodek żeglarski, sąsiadują z Jeziorem Mikołajskim i jeziorem Tałty. Wśród atrakcji miasta warto wymienić także stok narciarski i Muzeum Reformacji Polskiej.

Mrągowo, rozsławione przez letni festiwal muzyki country i folk, to idealne miejsce dla pływaków i surferów, a także dla wszystkich, którzy chcieliby poczuć atmosferę Dzikiego Zachodu w westernowym miasteczku Mrongoville.

Popularne są poza tym Giżycko i Ryn, które dzieli odległość około 20 km. Obie miejscowości leżą nad jeziorami i w każdej z nich można zobaczyć średniowieczny zamek krzyżacki zamieniony na hotel, a w Giżycku dodatkowo zwiedzić XIX-wieczną twierdzę w kształcie gwiazdy.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi na Mazurach Casamundo Noclegi na Mazurach Interhome Noclegi na Mazurach TripAdvisor Noclegi na Mazurach Novasol Noclegi na Mazurach Wimdu Noclegi na Mazurach edom Noclegi na Mazurach HomeAway Noclegi na Mazurach BookApart.com Noclegi na Mazurach Noclegowo.pl Noclegi na Mazurach 9flats.com Noclegi na Mazurach HouseTrip Noclegi na Mazurach Belvilla Noclegi na Mazurach DanCenter Noclegi na Mazurach IdoSell Booking Noclegi na Mazurach Holiday Home Noclegi na Mazurach Inter Chalet Noclegi na Mazurach only-apartments Noclegi na Mazurach Migoa Noclegi na Mazurach