Noclegi i apartamenty wakacyjne Mazury

Porównano 4.984 dostępnych noclegów, znalezionych na 41 stronach rezerwacyjnych
Mazury
Oszczędź nawet do 49%

Najlepsze Okazje - na Mazurach

-37%
np. 15.09 - 22.09
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Olsztynek, olsztyński, Polska
od 230 zł 364 zł
only-apartments
Zobacz ofertę
-49%
np. 12.01 - 19.01
Dom ∙ 8 gości ∙ 4 sypialnie
Szczytno, szczycieński, Polska
od 507 zł 1.000 zł
only-apartments
4,4
Zobacz ofertę
-36%
np. 25.08 - 1.09
Dom ∙ 6 gości ∙ 2 sypialnie
Elganowo, szczycieński, Polska
od 365 zł 574 zł
only-apartments
4,6
Zobacz ofertę

Polecane noclegi na Mazurach

Szukaj noclegów na Mazurach: od 91 zł za noc

Dom ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Majdy, Stawiguda, Polska
od 218 zł
only-apartments
5,0
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Mikołajki, mrągowski, Polska
od 198 zł
Booking.com
4,2
Zobacz ofertę
Dom ∙ 2 gości
Mrągowo, mrągowski, Polska
od 120 zł
Booking.com
4,3
Zobacz ofertę
Bungalow ∙ 6 gości ∙ 2 sypialnie
Siła, Gietrzwałd, Polska
od 198 zł
Booking.com
4,4
Zobacz ofertę
Dom ∙ 2 gości ∙ 3 sypialnie
Orzysz, piski, Polska
od 554 zł
Booking.com
4,3
Zobacz ofertę
Dom ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Okrągłe, Dąbrówno, Polska
od 293 zł
Booking.com
4,2
Zobacz ofertę
Dom ∙ 2 gości
Faryny, Rozogi, Polska
od 122 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Dom ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Pierkunowo, giżycki, Polska
od 170 zł
Booking.com
4,7
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Obiekty z balkonem

Balkon/Patio
Apartament ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Giżycko, giżycki, Polska
od 113 zł
only-apartments
4,6
Zobacz ofertę
Balkon/Patio
Dom ∙ 5 gości ∙ 1 sypialnia
Leśny Rów, Srokowo, Polska
od 89 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę
Balkon/Patio
Dom ∙ 3 gości
Wymój, Stawiguda, Polska
od 134 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Balkon/Patio
Domek letniskowy ∙ 2 gości
Dobry Lasek, Piecki, Polska
od 101 zł
Booking.com
4,6
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Najczęściej wybierane udogodnienia na Mazurach

 • Garaż (3.658)
 • TV (3.340)
 • Dla niepalących (3.269)
 • Internet (2.977)
 • Balkon/Patio (2.851)
 • Kuchnia (2.655)
 • Ogród (2.607)
 • Grill (2.592)
 • Łowienie ryb (2.302)
 • Przyjazny zwierzętom (2.232)
 • Pralka (1.090)
 • Mikrofalówka (1.027)

Indeks cen i dostępności, Mazury

Wykaz cen apartamentów i domów na Mazurach

Wykres przedstawia średnie ceny w domkach letniskowych i apartamentach wakacyjnych na Mazurach. Najwyższe ceny w kolejnych 12 miesiącach przypadają na lipiec (13.07 - 20.07). Ceny na Mazurach są niższe w styczniu(5.01 - 12.01), kiedy średnio za noc trzeba zapłacić 325 zł.

Informacja o dostępności apartamentów i domów na Mazurach

Sprawdź powyższy graf, aby dowiedzieć się ile obiektów noclegowych jest dostępnych na Mazurach (w %). Znalezienie pokoju w marcu (16.03 - 23.03) może okazać się trudne jeśli zaczniesz szukać zbyt późno, gdyż jest to miesiąc z najwyższym wskaźnikiem rezerwacji. Wrzesień(8.09 - 15.09) ma najwyższy wskaźnik dostępnych ofert.

Pogoda na Mazurach


-4°


14°
21°
24°
13°
24°
15°
23°
12°
21°
10°


STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Powyżej przedstawione są warunki pogodowe panujące na Mazurach przez cały rok. W czerwcu, temperatura osiąga nawet powyżej 24°. Temperatura na Mazurach spada poniżej -4° w styczniu. Lepiej zabierz ze sobą swój parasol w styczniu, najbardziej deszczowym miesiącu w roku.

Wypoczynek nad jeziorem w domkach letniskowych na Mazurach

Mazury wraz z często zaliczaną do nich Warmią tworzą jeden z najbardziej malowniczych regionów Polski. Obfituje on we wspaniałe, niemal dziewicze lasy i najróżniejsze jeziora, od maleńkich stawów aż po akweny, których końca nie widać. To idealne miejsce zarówno na romantyczną wycieczkę z partnerem, jak i na niezapomniane wakacje z rodziną lub przyjaciółmi.

Na spragnionych wrażeń podróżnych czekają tu rozmaite sporty wodne i lądowe, historyczne miasta i liczne festiwale kulturowe. Poszukujący spokoju urlopowicze zaś znajdą na Mazurach zaciszne domki letniskowe i odprężającą bliskość nietkniętej przyrody.

Zobacz wszystkie oferty
Dojazd

Jak dojechać na Mazury?

Z Polski centralnej i południowej najlepiej jechać drogą krajową nr 7. Jeśli domki letniskowe na Mazurach, w których zamierzamy spędzić urlop, położone są w północnej części regionu, warto rozważyć dojazd autostradą A1, należy z niej zjechać na drogę krajową nr 7 w kierunku Elbląga na wysokości Pruszcza Gdańskiego. Na Warmię prowadzi droga krajowa nr 16 z Grudziądza, która w dalszym przebiegu przechodzi w drogę nr 5 prowadzącą do Wielkopolski i na Śląsk.

Koleją dojechać można do większych miast regionu, m.in. do Elbląga, Ełku, Olsztyna, Giżycka. Jednak w wielu popularnych miejscowościach wypoczynkowych takich jak Mrągowo, Lidzbark czy Mikołajki nie zatrzymują się pociągi. Autokary jeżdżą na Mazury ze wszystkich większych miast w Polsce, również regionalna sieć połączeń PKS jest dobrze rozwinięta. Jedyne lotnisko na Mazurach znajduje się w okolicach Szczytna i obsługuje nieliczne połączenia, w tym do Krakowa i Wrocławia.

Pogoda i klimat

Kiedy najlepiej wybrać się na Mazury?

Mazury znajdują się w strefie, w której przecinają się wpływy klimatu morskiego i kontynentalnego. W całym regionie jest w ciągu roku stosunkowo chłodno, przy czym w południowo-zachodniej części jest cieplej, w północno-wschodniej zaś bardziej sucho. Najcieplej jest na Mazurach w czerwcu, lipcu i sierpniu, najwięcej godzin słonecznych odnotowuje się w czerwcu. Miłośnikom kąpieli poleca się rezerwację noclegów na Mazurach w lipcu, jedynym miesiącu, w którym temperatura wody w jeziorach przekracza 20 stopni.

Atrakcje turystyczne

Najsłynniejsze zabytki Warmii i Mazur

O tym, że Mazury były niegdyś częścią państwa pruskiego, świadczą liczne dobrze zachowane zamki krzyżackie. Do najpiękniejszych przykładów zalicza się zamek w Rynie, obecnie mieszczący elegancki hotel, a także monumentalny zamek w Lidzbarku z charakterystycznymi szczupłymi wieżyczkami. Z kolei nad niskim zabudowaniem olsztyńskiej starówki góruje dumny gotycki Zamek Kapituły Warmińskiej, w którym dziś znajduje się siedziba Muzeum Warmii i Mazur.

Wśród licznych kościołów w regionie swoją barokową elegancją wyróżnia się sanktuarium w Świętej Lipce, imponujący kompleks sakralny, który przyciąga pielgrzymów z całej Europy. W maleńkiej Ornecie natomiast kryje się prawdziwa perła architektury gotyckiej: przepiękny ratusz z najstarszym dzwonem na Warmii. Inną ciekawostką jest gotycki most w Reszlu, w którym niegdyś mieściło się... więzienie. Miłośników historii militarnej zainteresuje XIX-wieczna twierdza Boyen w Giżycku na charakterystycznym planie gwiazdy.

Kraina Tysiąca Jezior kryje mnóstwo wspaniałych zabytków, których wyliczyć nie sposób. Warto więc zdecydować się na wycieczkę objazdową po Mazurach i zarezerwować kilka domków letniskowych w kilku lokalizacjach, by móc nacieszyć się urokiem oraz atrakcjami różnych części regionu.

Kultura i sztuka

Co jeszcze warto zobaczyć?

Jednym z najsłynniejszych miejsc na Mazurach jest Grunwald, gdzie król Władysław Jagiełło w 1410 r. stoczył zwycięską bitwę przeciwko zakonowi krzyżackiemu. Dziś w miejscu starcia stoi pamiątkowy obelisk oraz Muzeum Bitwy Pod Grunwaldem, a na polach bitewnych odbywają się pokazowe turnieje rycerskie. W pobliskim Olsztynku zaś mieści się największy w regionie skansen, w którym podziwiać można architekturę Warmii i Mazur, a także zapoznać się z trybem życia dawnej mazurskiej wsi.

Spragnionych wiedzy zapraszamy do Fromborka, gdzie w przepięknej gotyckiej bazylice oraz należących do niej zabudowaniach urządzone zostało Muzeum Mikołaja Kopernika wraz z nowoczesnym planetarium. Miłośnikom techniki z pewnością spodoba się też zabytkowa kolej wąskotorowa kursująca pomiędzy Ełkiem a Sypitkami.

Bardzo urokliwym miejscem na spacer, a nawet na spędzenie kilku noclegów, jest „letnia stolica” Mazur – Mikołajki. Tutejszy port tętni życiem przez cały sezon żeglarski, a liczne kawiarnie i restauracje zapraszają na odpoczynek. Podobna atmosfera panuje w Giżycku, malowniczo położonym na przesmyku pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno, panoramę miasta i jezior można tu podziwiać nie tylko z nadbrzeżnych promenad i wygodnych domków letniskowych w samym sercu Mazur, ale też z udostępnionej dla zwiedzających wieży ciśnień.

Lokalne wydarzenia

Kultura i rozrywka na Mazurach

Mazury odznaczają się szczególnie wysoką liczbą festiwali muzycznych i etnograficznych. Do najbardziej znanych należy Piknik Country&Folk w Mrągowie, organizowany co roku w malowniczym amfiteatrze nad jeziorem Czos. Również w Mrągowie odbywa się arcyciekawy Festiwal Kultury Kresowej, na który zapraszani są artyści z krajów Europy Wschodniej. Ciekawą inicjatywą jest „Przystanek Olecko”, który wbrew pozorom nie jest mazurską odpowiedzią na „Przystanek Woodstock”, a festiwalem sztuki i nauki okraszonym doskonałą muzyką w wykonaniu współczesnych artystów oraz gwiazd sprzed lat.

Lidzbark od dekad słynie ze swoich „Wieczorów Humoru i Satyry”, w Olsztynie zaś dopiero od kilku lat odbywa się festiwal filmowy WAMA. Nie trzeba więc spędzać wieczorów na Mazurach wyłącznie w swoich domkach letniskowych, możliwości w tym regionie są ogromne.

Zwiedzanie i atrakcje na Mazurach

Mazury – rodzinny wypoczynek w polskiej krainie tysiąca jezior

Wilczy Szaniec

Kwatera główna Adolfa Hitlera, z której dowodził ekspansją na Związek Radziecki. Obiekt znajduje się w lesie gierłowskim. To tutaj 20 lipca 1944 roku przeprowadzono słynną próbę zamachu na Hitlera.

Stare Miasto w Olsztynie

W sezonie letnim Stare Miasto staje się plenerową sceną festiwalu Olsztyńskie Lato Artystyczne. Warto zwiedzić Stary Ratusz z XIV wieku i gotycki Zamek Kapituły Warmińskiej.

Pałac Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim

Jedna z największych pereł gotyckiej architektury na terenie Polski. Zamek powstał na przełomie XIV i XV wieku. Na uwagę zasługuje wspaniały dziedziniec oraz olbrzymie piwnice w gotyckim stylu.

Sanktuarium Maryjne Święta Lipka

To jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych w Polsce. Bazylika Nawiedzenia NMP w Świętej Lipce to jeden z najważniejszych barokowych zabytków w północnej części Polski.

Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku

Wyśmienite miejsce na lekcję z astronomii dla całej rodziny. Obiekt znajduje się na Wzgórzu Katedralnym. Jest tutaj Planetarium i Park Astronomiczny a ekspozycję uzupełniają interesujące wystawy.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi na Mazurach Casamundo Noclegi na Mazurach Interhome Noclegi na Mazurach TripAdvisor Noclegi na Mazurach Novasol Noclegi na Mazurach Wimdu Noclegi na Mazurach edom Noclegi na Mazurach HomeAway Noclegi na Mazurach BookApart.com Noclegi na Mazurach Noclegowo.pl Noclegi na Mazurach 9flats.com Noclegi na Mazurach HouseTrip Noclegi na Mazurach Belvilla Noclegi na Mazurach DanCenter Noclegi na Mazurach IdoSell Booking Noclegi na Mazurach Holiday Home Noclegi na Mazurach Inter Chalet Noclegi na Mazurach only-apartments Noclegi na Mazurach Migoa Noclegi na Mazurach

Mazury - Podróżnicze Inspiracje