Wakacje na Malcie - HomeToGo base64Hash Wakacje na Malcie - HomeToGo

Wakacje na Malcie

Malta
Dowolne daty
Goście

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 500 zł
500 zł - 999 zł
Od 1.000 zł
Recenzje
4,5+
4+
3,5+

Wakacje na Malcie - Najlepsze kierunki

Wakacje na Malcie

Malownicze klify, słońce gwarantowane niemal przez cały rok, interesujące zabytki i ciekawa mieszanka kultur – Malta jest doskonałą destynacją zarówno dla pasjonatów wycieczek, jak i rodzin z dziećmi, a także zwolenników wypoczynku nad wodą. Wyspiarskie państwo położone jest na Morzu Śródziemnym, 80 km od włoskiej Sycylii oraz 200 km od wybrzeży Libii. Składa się z trzech wysp: Malta, Gozo, Comino oraz kilku mikrowysepek. Krzyżują się tu wpływy arabskie, włoskie, północnoafrykańskie, tureckie, francuskie oraz angielskie. Wakacje na Malcie to fascynująca przygoda!

Wakacje na Malcie: Nasze rekomendacje

Apartament Għadira
5 sie - 12 sie
323 zł za noc
Apartament ∙ 8 gości ∙ 3 sypialnie
5.0
„Znakomity“ (19 ocen)
Għadira, Mellieħa, Malta
Więcej
Vrbo
Zobacz ofertę
Zobacz ofertę
Apartament Marsaskala
22 cze - 29 cze
497 zł za noc
Apartament ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
4.5
„Wybitny“ (55 ocen)
Marsaskala, Malta
Więcej
Vrbo
Zobacz ofertę
Zobacz ofertę
Apartament Marsalforn
22 cze - 29 cze
-20%
212 zł
169 zł za noc
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
5.0
„Znakomity“ (5 ocen)
Marsalforn, Żebbuġ, Malta
Więcej
Vrbo
Zobacz ofertę
Zobacz ofertę
Miejsca, które warto odwiedzić w czasie wakacji na Malcie

Miejsca, które warto odwiedzić w czasie wakacji na Malcie

 • 1. Valetta

  stolica kraju, miasto warowne zbudowane przez Zakon Kawalerów Maltańskich, w całości wpisana została na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Choć to jedna z najmniejszych stolic Europy, atrakcji nie brakuje. Na niewielkiej przestrzeni możemy odnaleźć ponad trzysta zabytków. Przechadzając się wąskimi uliczkami będziemy podziwiać budowle ze złotego piaskowca o finezyjnych zdobieniach. Niewątpliwie warto obejrzeć pełne przepychu wnętrze Katedry św. Jana, zwiedzić Muzeum Fortyfikacji oraz przespacerować się wzdłuż majestatycznych murów obronnych. W okolicach Valetty znajduje się wiele miejscowości wypoczynkowych. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wynajem noclegu w jednym z kurortów po drugiej stronie zatoki, skąd rozpościera się pocztówkowy widok na stolicę Malty.

 • 2. Blue Grotto

  czyli Lazurowa Grota to dostępna jedynie od morza jaskinia, którą można zwiedzić tylko z pokładu łodzi. Podczas rejsu będziemy obserwować ciekawe formy skalne oraz bogactwo fauny i flory. Blue Grotto szczególnie pięknie prezentuje się wczesnym rankiem, gdy słońce rozświetla jaskinię, odbijając się w krystalicznie czystej wodzie o odcieniu kobaltu.

 • 3. Wyspa Gozo

  druga co do wielkości wyspa Malty, zachwyca spokojem i dziewiczym pięknem dzikich wybrzeży. Mieszkańcy tradycyjnie rolniczej wyspy słyną z dbałości o zrównoważony rozwój, dzięki któremu zachowała ona swoją idylliczną atmosferę. Nad krajobrazem wznosi się ogromna, dwudziestowieczna bazylika Pinu — zbudowana w miejscu, gdzie Maryja miała przemówić z obrazu. Wyspa Gozo to również raj dla archeologów — warto odwiedzić przede wszystkim kompleks megalitycznych ruin świątyń w Ġgantiji, których wiek szacuje się na ok. 5800 lat.

 • 4. Marsaxlokk

  to stara rybacka wioska na południu Malty, która założona została jeszcze w czasach fenickich, w IX w. p.n.e. Jak przed wiekami cumują tu tradycyjne łodzie „luzzu”, w intensywnych odcieniach błękitu, zieleni czy czerwieni z namalowanymi ozdobnymi oczami na dziobach. Co niedzielę w Marsaxlokk odbywa się targ, podczas którego możemy zakupić doskonałe, świeżo złowione ryby i owoce morza.

 • 5. Mdina

  dawna stolica Malty, nazywana jest „Cichym miastem”. Wiąże się to z faktem, że jedynie nieliczni mają możliwość wjechać na jej teren samochodem — służby porządkowe, samochody dostawcze, kondukty pogrzebowe czy nowożeńcy. To sprawia, że ciasne uliczki miasta nie są zatłoczone. Znajdziesz tu urokliwe budynki z charakterystycznymi, drewnianymi balkonami, liczne sklepy, kawiarnie i restauracje. Miasto otacza fosa i mury obronne. Popularnym sposobem na zwiedzanie Mdiny są konne dorożki.

Wakacje na Malcie - Najlepsze oferty

Apartament Gozo
1 cze - 8 cze
-16%
661 zł
555 zł za noc
Apartament ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Gozo, Malta
Więcej
Happy.Rentals
Zobacz ofertę
Zobacz ofertę
Agroturystyka Gozo
24 sie - 31 sie
398 zł za noc
Agroturystyka ∙ 6 gości ∙ 3 sypialnie
3.9
„Dobry“ (28 ocen)
Gozo, Malta
Więcej
Vrbo
Zobacz ofertę
Zobacz ofertę
Apartament Gozo
1 cze - 8 cze
853 zł za noc
Apartament ∙ 6 gości ∙ 3 sypialnie
4.0
„Bardzo dobry“ (2 ocen)
Gozo, Malta
Więcej
Happy.Rentals
Zobacz ofertę
Zobacz ofertę

Wakacje na Malcie: najważniejsze informacje

💳 Najwyższe stawki w(e) Sierpień
😎 Miesiąc z największym obłożeniem Listopad
🛏️ Popularne typy domów Apartamenty i Domy
🌡️ Najgorętsze miesiące Sierpień i Lipiec
❄️ Najzimniejsze miesiące Styczeń i Luty
🌧️ Deszczowe miesiące Listopad i Styczeń

Wakacje - Inne popularne kierunki

Poznaj najlepsze pomysły na wakacje na Malcie

Poznaj inne pomysły na podróże

Pokaż więcej
image-tag