Wakacje na Malcie

Malta

Wakacje na Malcie: Najlepsze lokalizacje

Wakacje na Malcie

Niezapomniane wakacje na Malcie

Malownicze klify, słońce gwarantowane niemal przez cały rok, interesujące zabytki i ciekawa mieszanka kultur – Malta jest doskonałą destynacją zarówno dla pasjonatów wycieczek, jak i rodzin z dziećmi, a także zwolenników wypoczynku nad wodą. Wyspiarskie państwo położone jest na Morzu Śródziemnym, 80 km od włoskiej Sycylii oraz 200 km od wybrzeży Libii. Składa się z trzech wysp: Malta, Gozo, Comino oraz kilku mikrowysepek. Krzyżują się tu wpływy arabskie, włoskie, północnoafrykańskie, tureckie, francuskie oraz angielskie. Wakacje na Malcie to fascynująca przygoda!

Wakacje na Malcie – główne atrakcje

Stolica kraju, Valetta jest pełna wyjątkowych zabytków, urokliwych uliczek i przytulnych restauracji. Zdobią ją liczne mury obronne. Miasto ma włoski charakter, ponieważ zostało zaprojektowane przez ucznia Michała Anioła – Francesco Laparrellego. Główną atrakcją Valetty jest Katedra Św. Jana, w której znajdują się malowidła przedstawiające życie samego świętego.

Odwiedzającym Maltę przypadnie też do gustu Teatr Manoela, jeden z najstarszych tego typu obiektów na świecie. Wizyta w monumentalnym Pałacu Wielkich Mistrzów, w którym mieści się kolekcja fresków, dostarczy odwiedzającym wielu wrażeń. Ważnym ośrodkiem jest także Mdina, otoczona piaskowymi murami obronnymi, dawna stolica kraju. Po intensywnym zwiedzaniu podczas wakacji na Malcie podróżnicy mogą wybrać się na tańce do imprezowych zakątków wyspy. Należą do nich dzielnice St. Julian i Paceville.

Aktywny wypoczynek nad wodą

Miłośnicy wody, w trakcie wakacji na Malcie, odkryją tu wyjątkowe miejsca. Linia brzegowa jest kamienista, ale na wyspie znajduje się kilka piaszczystych plaż, np. Golden Bay. Zachody słońca można podziwiać z punktu widokowego, który znajduje się na klifie Dingili. Zwolennicy aktywnego spędzania czasu mogą odwiedzić popularne miejscem do nurkowania – Blue Lagoon na wyspie Comino. Po odkrywaniu uroczych zakątków Malty podróżni powinni udać się do jednego z najbardziej czarujących miejsc na wyspie, jakim jest port Marsaskala. Wokół niego znajduje się wiele restauracji serwujących doskonałe dania. Wielbiciele kuchni śródziemnomorskiej, ryb i owoców morza zjedzą tu wyśmienite potrawy ze świeżych produktów.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi na Malcie Casamundo Noclegi na Malcie Interhome Noclegi na Malcie TripAdvisor Noclegi na Malcie Novasol Noclegi na Malcie Wimdu Noclegi na Malcie edom Noclegi na Malcie HomeAway Noclegi na Malcie BookApart.com Noclegi na Malcie Noclegowo.pl Noclegi na Malcie 9flats.com Noclegi na Malcie HouseTrip Noclegi na Malcie Belvilla Noclegi na Malcie DanCenter Noclegi na Malcie IdoSell Booking Noclegi na Malcie Holiday Home Noclegi na Malcie Inter Chalet Noclegi na Malcie only-apartments Noclegi na Malcie Migoa Noclegi na Malcie