Noclegi, domy i apartamenty w Lubinie

Porównano 17 dostępnych noclegów, znalezionych na 6 stronach rezerwacyjnych
Lubin

17 wspaniałych domów i apartamentów z 6 portali rezerwacyjnych jest dostępnych w Lubinie nawet od 76 zł za noc. Wszystkie noclegi są bezpośrednio sprawdzane w ramach naszej porównywarki, abyś zaoszczędził nawet 10%.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Lubinie

 • Garaż (11)
 • Internet (10)
 • TV (9)
 • Dla niepalących (9)
 • Przyjazny zwierzętom (8)
 • Kuchnia (6)
 • Balkon/Patio (5)
 • Klimatyzacja (4)
 • Sauna (4)
 • Pralka (2)
 • Zmywarka (2)
 • Ogród (2)
Jeśli chcesz zabrać ze sobą swojego pupila, bez problemu znajdziesz w Lubinie noclegi przyjazne zwierzętom. Jeśli to jest Twoim najważniejszym wymogiem, zobacz hotele w Lubinie. Stanowią one najbardziej przyjazne zwierzętom obiekty noclegowe. Kilka przyjaznych zwierzętom obiektów (0%) jest usytuowanych mniej niż dwa kilometry od centrum miasta.

Pogoda i klimat w Lubinie


-3°

-2°
10°
15°
20°
23°
12°
26°
14°
26°
13°
21°
10°
14°


-1°
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Sprawdź wykres pogodowy w Lubinie. Najgorętszy miesiąc to lipiec, kiedy temperatura wzrasta do 26°. Temperatura w Lubinie spada poniżej -3° w styczniu. Najbardziej deszczowym miesiącem roku jest lipiec. Natomiast najmniejszych opadów deszczu można spodziewać się w sierpniu.

Noclegi w Lubinie

9 z 17 dostępnych obiektów w Lubinie stanowią hotele. Reprezentują one ponad połowa obiektów w tej lokalizacji. Dodatkowo, przeciętna powierzchnia obiektów typu: hotele w Lubinie to 19 m² ze średnią ceną 254 zł za dobę. Warto wiedzieć, że w większości hotele mogą ugościć 3 osób, co sprawia, że jest to świetne miejsce dla par i małych grup. Użytkownicy poszukujący zakwaterowania innego niż hotele znajdą również apartamenty, które są kolejnym najczęstszym nocleg w Lubinie. Przeciętny metraż obiektu typu: apartamenty to 51 m², w cenie 231 zł za noc.

Noclegi w Lubinie – urlop wśród ukrytych skarbów miedzianego zagłębia

Niewielkie miasto Lubin jest położone ok. 70 km na północny zachód od Wrocławia, nad rzeką Zimnicą. W okolicy znajdują się największe na Dolnym Śląsku kopalnie miedzi i srebra. Bogata historia osady sięga wczesnego średniowiecza. Zyskaj na niezależności i zaplanuj wygodne noclegi w kwaterach prywatnych lub apartamentach wakacyjnych w Lubinie. Dzięki temu w pełni skorzystasz z największych lokalnych atrakcji.

Zobacz wszystkie oferty
Kultura i sztuka

Dawne kopalniane szyby oraz skarby współczesnej sztuki

Niecałe 5 km na północ od centrum miasta zwiedzisz ciekawe Muzeum Ziemi Lubińskiej, znajdujące się niedaleko szybu górniczego "Bolesław". Podczas oglądania ekspozycji dowiesz się, w jaki sposób wydobycie miedzi i minerałów ukształtowało lokalną historię i kulturę.

W samym sercu Lubina, w budynku kaplicy na Wzgórzu Zamkowym, ulokowana jest Galeria Sztuki "Zamkowa". Wewnątrz możesz podziwiać kolekcję współczesnego malarstwa, grafiki, rysunku, designu i ceramiki. Do galerii przylega również największa w regionie Aukcja Dzieł Sztuki, na której licytowano dzieła takich artystów jak Magdalena Abakanowicz czy Jerzy Nowosielski.

Wycieczki w pobliżu

Wspinaczka na świeżym powietrzu lub zwiedzanie gotyckiej kaplicy

Zwiedzanie miasta warto rozpocząć od najstarszej zachowanej części starówki. Na Wzgórzu Zamkowym wstąpisz do XIV-wiecznej kaplicy, z oryginalnym, kamiennym tympanonem przedstawiającym Chrystusa Boleściwego, św. Jadwigę i św. Magdalenę. Delikatne, a zarazem kunsztowne rzeźby reprezentują styl "miękkiego gotyku dolnośląskiego".

Ogromną atrakcją miasta jest również tzw. Kielich – dawna budowla wieży ciśnień, przekształcona w imponującą 34-metrową wieżę wspinaczkową. To najwyższy tego typu obiekt w Polsce. Na szczyt można dotrzeć jedną z 7 wyznaczonych tras.

Lokalne wydarzenia

Miasto kwiatów i piwa

Wiosną w Lubinie odbywa się Festiwal Kwiatów i Roślin, kuszący feerią kolorów i zapachów. Przez kilka dni odwiedzający mogą uczestniczyć w licznych prelekcjach dotyczących uprawy, przesadzania i pielęgnacji roślin, ciekawych warsztatach florystycznych oraz plecionkarskich. Wieczorami weźmiesz udział w programie kulturalnym, m.in. koncertach gwiazd polskiego popu.

Kolejnym ważnym wydarzeniem regionalnym jest Lubiński Festiwal Piwa, który posiada już kilkuletnią tradycję. Głównym celem wydarzenia jest promocja niewielkich lokalnych browarów oraz popularyzacja wiedzy o sposobach warzenia złotego trunku. Nieodłączną częścią imprezy są wieczorne degustacje najlepszych regionalnych produktów.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Lubinie Casamundo Noclegi w Lubinie Interhome Noclegi w Lubinie TripAdvisor Noclegi w Lubinie Novasol Noclegi w Lubinie Wimdu Noclegi w Lubinie edom Noclegi w Lubinie HomeAway Noclegi w Lubinie BookApart.com Noclegi w Lubinie Noclegowo.pl Noclegi w Lubinie 9flats.com Noclegi w Lubinie HouseTrip Noclegi w Lubinie Belvilla Noclegi w Lubinie DanCenter Noclegi w Lubinie IdoSell Booking Noclegi w Lubinie Holiday Home Noclegi w Lubinie Inter Chalet Noclegi w Lubinie Only-apartments Noclegi w Lubinie Migoa Noclegi w Lubinie

Więcej miejscowości w okolicy