Noclegi i apartamenty wakacyjne Limanowa

Porównano 41 dostępnych noclegów, znalezionych na 29 stronach rezerwacyjnych
Limanowa

Polecane noclegi w Limanowej

Szukaj noclegów w Limanowej: od 69 zł za noc

Kominek
Dom ∙ 5 gości ∙ 2 sypialnie
Męcina, Limanowa, Polska
od 333 zł
Easy Reserve
5,0
Zobacz ofertę
Kominek
Dom ∙ 5 gości ∙ 2 sypialnie
Męcina, Limanowa, Polska
od 318 zł
Booking.com
4,6
Zobacz ofertę
Kominek
Dom ∙ 5 gości ∙ 2 sypialnie
Męcina, Limanowa, Polska
od 345 zł
only-apartments
5,0
Zobacz ofertę
Kominek
Dom ∙ 10 gości ∙ 5 sypialni
Makowica, Limanowa, Polska
od 496 zł
Booking.com
4,9
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Najczęściej wybierane udogodnienia w Limanowej

 • Garaż (27)
 • Internet (25)
 • Kuchnia (22)
 • TV (22)
 • Grill (20)
 • Dla niepalących (17)
 • Ogród (17)
 • Przyjazny zwierzętom (13)
 • Pralka (12)
 • Balkon/Patio (11)
 • Mikrofalówka (10)
 • Zmywarka (9)

Pogoda w Limanowej


-5°

-4°

-1°
15°
19°
23°
12°
26°
14°
25°
13°
20°
13°


-3°
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Sprawdź wykres pogodowy w Limanowej. Najwyższe średnie temperatury są w lipcu. Styczeń jest najchłodniejszym miesiącem, ze średnią minimalną temperaturą na poziomie -5°. Sierpień jest najbardziej suchym miesiącem roku.

Noclegi w Limanowej – nieformalnej stolicy Beskidu Wyspowego

Limanowa to miasto tradycji, jak o swoim miasteczku lubią mówić jego mieszkańcy. Region zamieszkały przez życzliwych górali i Lachów jest mocno osadzony w tradycji chrześcijańskiej. Zabytki sakralne lub ich ślady są widoczne na każdym kroku w samej Limanowej i pośród otaczających ją gór, porośniętych iglastymi lasami. Noclegi w Limanowej to świetna propozycja dla podróżnych nastawionych na zwiedzanie i piesze wędrówki, bo okolica kusi ciekawostkami, a klimat sprzyja spacerom.

Zobacz wszystkie oferty
Kultura i sztuka

Jak rozpoznać beskidzkiego Nikifora?

Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej poza stałą wystawą, prezentującą kulturę i tradycję regionu, ma ciągle zmieniającą się ofertę wystaw czasowych, warsztatów i prezentacji. Warto na miejscu sprawdzić, co aktualnie można zobaczyć.

Podobnie aktywne jest Towarzystwo Miłośników Sztuk Pięknych prowadzące galerię. Towarzystwo promuje lokalnych profesjonalnych i amatorskich twórców, organizuje spotkania i warsztaty artystyczne. Kto wie, może jest wśród nich godny następca Nikifora?

Wycieczki w pobliżu

Historia krzyżem znaczona

Warte uwagi są w Limanowej zabytki sakralne. Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej to kościół kamienny z początku XX w., wzniesiony w miejscu istniejącej od XVI w. kapliczki. Liczni pielgrzymi odwiedzają bazylikę, by oddać cześć słynącej łaskami figurze Matki Bożej Bolesnej.

Nie można też pominąć cudownego źródełka przy Kaplicy Łask. W przechowywanej w limanowskim sanktuarium Księdze Łask znajduje się wiele świadectw cudownych uzdrowień związanych z wodą z tego źródełka.

Jednak Limanowa to przede wszystkim góry. Nawet niedoświadczony, ale aktywny podróżnik może wybrać się na wędrówkę którymś z pieszych szlaków po okolicznych górach. Rozległe widoki na Beskid Wyspowy, Beskid Sądecki, Pieniny i Tatry podziwiać można choćby ze szlaku zielonego, wiodącego z Limanowej na górę Paproć (645 m n.p.m.).

Lokalne wydarzenia

Miasto tradycji

Corocznie w Niedzielę Palmową w limanowskim sanktuarium organizowany jest Konkurs Palm Wielkanocnych. Kilkadziesiąt kilkumetrowych, mierzących nierzadko ponad 5 m kolorowych palm, niesionych w procesji wokół bazyliki to niezapomniany widok.

W lipcu rokrocznie odbywa się Limanowski Jarmark Historyczny św. Marii Magdaleny. Dwudniowa impreza prezentuje przede wszystkim historię i kulturę regionu. Barwny korowód grup rekonstrukcyjnych, armatnie wystrzały i inscenizacje historyczne zapewnią niezapomniane wrażenia z urlopu w Limanowej.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Limanowej Casamundo Noclegi w Limanowej Interhome Noclegi w Limanowej TripAdvisor Noclegi w Limanowej Novasol Noclegi w Limanowej Wimdu Noclegi w Limanowej edom Noclegi w Limanowej HomeAway Noclegi w Limanowej BookApart.com Noclegi w Limanowej Noclegowo.pl Noclegi w Limanowej 9flats.com Noclegi w Limanowej HouseTrip Noclegi w Limanowej Belvilla Noclegi w Limanowej DanCenter Noclegi w Limanowej IdoSell Booking Noclegi w Limanowej Holiday Home Noclegi w Limanowej Inter Chalet Noclegi w Limanowej only-apartments Noclegi w Limanowej Migoa Noclegi w Limanowej

Więcej miejscowości w okolicy