Camping Krynica Morska - HomeToGo base64Hash Camping Krynica Morska - HomeToGo

Camping Krynica Morska

Krynica Morska
Dowolne daty
Goście

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 500 zł
500 zł - 999 zł
Od 1.000 zł
Odległość od centrum
Max. 1 km
Max. 2 km
Max. 5 km
Recenzje
Doskonała: 4,5+
Bardzo dobra: 4+
Dobra: 3,5+

Camping nad Bałtykiem – Krynica Morska to doskonały wybór

Krynica Morska jest jednym z najmniejszych miast w Polsce oraz znaną miejscowością turystyczną z doskonałą infrastrukturą. Znajduje się tu również port morski, cztery przystanie i doskonale zorganizowane oraz bezpieczne kąpielisko, idealne dla dzieci. Tutaj także jest usytuowana najwyższa wydma na Mierzei Wiślanej, czyli tak zwany Wielbłądzi Grzbiet. Ciekawostką jest to, że to jedyny naturalny punkt na całej Mierzei, skąd można równocześnie zobaczyć zarówno Zatokę Gdańską, jak i Zalew Wiślany.
Błogi odpoczynek nad morzem i wakacyjny camping w Krynicy Morskiej

Błogi odpoczynek nad morzem i wakacyjny camping w Krynicy Morskiej

Krynica Morska to świetny kurort dla wielbicieli morza i długich, szerokich piaszczystych plaż. Po dniu spędzonym w ciepłym słońcu warto udać się na promenadę, aby zjeść panierowaną flądrę w jednej z licznych smażalni. W sezonie letnim można też skorzystać z widokowych wycieczek statkami. Krynica słynie też oczywiście ze swoich właściwości uzdrowiskowych. Tutejszy mikroklimat jest faktycznie zbawienny, zwłaszcza dla górnych dróg oddechowych. Tu można wreszcie odetchnąć pełną piersią! Te miejsca powinieneś zobaczyć.

  • 1. Latarnia morska w Krynicy Morskiej

    Była budowana od końca XIX wieku, natomiast w czasie II Wojny Światowej budynek został wysadzony przez wycofujących się Niemców. Ponownie odbudowano go tuż po wojnie i nowa latarnia morska działa tu nieprzerwanie od początku lat 50. XX wieku. Wysokość wieży to niemal 30 metrów, a rozciągające się ze szczytu widoki zapierają dech w piersiach.

  • 2. Rezerwat ornitologiczny w Kątach Rybackich

    To prawdziwa gratka dla miłośników przyrody, obserwacji ptaków i fotografowania. Rezerwat został utworzony w celu ochrony naturalnego miejsca lęgowego czapli siwej oraz kormorana czarnego. Występowanie kormoranów na Mierzei Wiślanej zauważono już w połowie XIX wieku, a w 1957 roku na tych terenach powstał rezerwat ornitologiczny o powierzchni prawie 11 hektarów.

  • 3. Indiańska Wioska

    Mieści się w Jantarze. To jedyna taka atrakcja na Pomorzu Gdańskim. Przechadzając się po zainscenizowanych wioskach indiańskich, od lokalnych przewodników dowiemy się wielu ciekawostek na temat Indian, ich życia i rytuałów.

Pogoda i klimat w Krynicy Morskiej

max.
Min.

-4°
23 dni 23
max.
Min.

-4°
17 dni 17
max.
Min.

-1°
15 dni 15
max.
Min.
12°
13 dni 13
max.
Min.
18°
13 dni 13
max.
Min.
20°
10°
16 dni 16
max.
Min.
22°
14°
16 dni 16
max.
Min.
22°
13°
13 dni 13
max.
Min.
18°
15 dni 15
max.
Min.
12°
14 dni 14
max.
Min.

14 dni 14
max.
Min.

-1°
22 dni 22
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Camping Krynica Morska - Poznaj inne kierunki

Poznaj najlepsze pomysły na wakacje w Krynicy Morskiej

Poznaj inne pomysły na podróże

image-tag