Camping Krk - HomeToGo base64Hash Camping Krk - HomeToGo

Camping Krk

Krk
Dowolne daty
Goście

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 100 zł
100 zł - 199 zł
Od 200 zł
Odległość od centrum
Max. 1 km
Max. 2 km
Max. 5 km
Recenzje
Doskonała: 4,5+
Bardzo dobra: 4+
Dobra: 3,5+

Camping na Krk – adriatycki strzał w dziesiątkę

Krk to jedna z bardziej popularnych wysp w Chorwacji. Jest położona na Morzu Adriatyckim, w zatoce Kvarner, na południowy wschód od Rijeki. Wyspa ta jest połączona ze stałym lądem Mostem Krckim o długości niemal 1,5 km. Największym miastem na wyspie jest Krk, w którym atrakcji na pewno nie brakuje. Chcesz się przekonać, co Cię czeka? Krk na pewno zapewni masę atrakcji!

Aktywny wypoczynek nad Adriatykiem – wakacyjny camping na Krk zacznij już dziś! base64Hash Aktywny wypoczynek nad Adriatykiem – wakacyjny camping na Krk zacznij już dziś!

Aktywny wypoczynek nad Adriatykiem – wakacyjny camping na Krk zacznij już dziś!

Ta niepozorna na pierwszy rzut oka wyspa ma niezwykle bogatą historię, gdyż przez wieki była ona pod panowaniem m.in. Republiki Weneckiej, Austrii, Włoch, a po II wojnie światowej została włączona do dawnej Jugosławii. Zabytki historyczne skorelowane z piękną florą i fauną stanowią mieszankę nie do pobicia!

  • Baška

    słynie przede wszystkim z pięknej plaży o długości niemal 2 km. Jest to jedna z najdłuższych plaż w Chorwacji. Z drugiej strony miejscowości znajduje się klimatyczny port rybacki otoczony różnymi kafejkami. Jeszcze ciekawszą miejscowością jest Stara Baška, lubiana ze względu na ciekawą zabudowę miasteczka na stromych zboczach i w wąskich, pełnych uroku, uliczkach.

  • Malinska

    to miasteczko pełne klubów i dyskotek, które przyciąga gości z całej Europy. Jednak nie tylko warto tu przyjechać ze względu na bogate życie nocne, ale też z powodu wspaniałych plaż, które w okresie letnim są otwarte do wczesnych godzin porannych. Prz okazji coś dla siebie znajdą też amatorzy antyków i zabytkowych obiektów. Tym ostatnim z pewnością spodoba się Kaplica św. Mikołaja, kościół Parafialny św. Apolinara oraz zakon franciszkanów z muzeum klasztornym.

  • Miasteczko Vrbnik

    jest niezwykle malowniczo położone na klifie, z którego można podziwiać piękne widoki na kościoły, katedry oraz wąskie i kręte uliczki miasteczka. Stąd widoczne są również winnice, gdzie produkuje się jedno z najsłynniejszych, win Vrbnička žlahtina. Do najbardziej znanych kościołów należy kościół Wniebowzięcia NMP z pierwszej połowu XIV wieka wraz z renesansową dzwonnicą. Vrbnik to także raj dla nurków, którzy uwielbiają zwłaszcza jaskinie.

Pogoda i klimat na Krk

max.
Min.
11°
8 dni 8
max.
Min.
10°
8 dni 8
max.
Min.
14°
6 dni 6
max.
Min.
18°
12°
10 dni 10
max.
Min.
22°
16°
11 dni 11
max.
Min.
27°
21°
7 dni 7
max.
Min.
30°
23°
6 dni 6
max.
Min.
30°
22°
6 dni 6
max.
Min.
24°
18°
8 dni 8
max.
Min.
19°
13°
10 dni 10
max.
Min.
15°
10°
8 dni 8
max.
Min.
11°
8 dni 8
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Camping Krk - Inspiracje

Odkryj inne podróżnicze inspiracje

image-tag