Camping Krk

Krk
Przyjazd
2 gości

Camping na Krk – adriatycki strzał w dziesiątkę

Krk to jedna z bardziej popularnych wysp w Chorwacji. Jest położona na Morzu Adriatyckim, w zatoce Kvarner, na południowy wschód od Rijeki. Wyspa ta jest połączona ze stałym lądem Mostem Krckim o długości niemal 1,5 km. Największym miastem na wyspie jest Krk, w którym atrakcji na pewno nie brakuje. Chcesz się przekonać, co Cię czeka? Krk na pewno zapewni masę atrakcji!

Aktywny wypoczynek nad Adriatykiem – wakacyjny camping na Krk zacznij już dziś!

Ta niepozorna na pierwszy rzut oka wyspa ma niezwykle bogatą historię, gdyż przez wieki była ona pod panowaniem m.in. Republiki Weneckiej, Austrii, Włoch, a po II wojnie światowej została włączona do dawnej Jugosławii. Zabytki historyczne skorelowane z piękną florą i fauną stanowią mieszankę nie do pobicia!

  • 1. Baška

    słynie przede wszystkim z pięknej plaży o długości niemal 2 km. Jest to jedna z najdłuższych plaż w Chorwacji. Z drugiej strony miejscowości znajduje się klimatyczny port rybacki otoczony różnymi kafejkami. Jeszcze ciekawszą miejscowością jest Stara Baška, lubiana ze względu na ciekawą zabudowę miasteczka na stromych zboczach i w wąskich, pełnych uroku, uliczkach.

  • 2. Malinska

    to miasteczko pełne klubów i dyskotek, które przyciąga gości z całej Europy. Jednak nie tylko warto tu przyjechać ze względu na bogate życie nocne, ale też z powodu wspaniałych plaż, które w okresie letnim są otwarte do wczesnych godzin porannych. Prz okazji coś dla siebie znajdą też amatorzy antyków i zabytkowych obiektów. Tym ostatnim z pewnością spodoba się Kaplica św. Mikołaja, kościół Parafialny św. Apolinara oraz zakon franciszkanów z muzeum klasztornym.

  • 3. Miasteczko Vrbnik

    jest niezwykle malowniczo położone na klifie, z którego można podziwiać piękne widoki na kościoły, katedry oraz wąskie i kręte uliczki miasteczka. Stąd widoczne są również winnice, gdzie produkuje się jedno z najsłynniejszych, win Vrbnička žlahtina. Do najbardziej znanych kościołów należy kościół Wniebowzięcia NMP z pierwszej połowu XIV wieka wraz z renesansową dzwonnicą. Vrbnik to także raj dla nurków, którzy uwielbiają zwłaszcza jaskinie.

Pogoda i klimat na Krk

11°
10°
14°
18°
12°
22°
16°
27°
21°
30°
23°
30°
22°
24°
18°
19°
13°
15°
10°
11°
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

image-tag