Weekend w Krakowie

Kraków

Weekend w Krakowie: Nasze rekomendacje

Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Piasek Północ, Stare Miasto, Kraków
od 145 zł
Booking.com
4,1
Zobacz ofertę
Dom ∙ 3 gości
Stare Podgórze, Podgórze, Kraków
od 125 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości
Podgórze, Kraków, Polska
od 119 zł
Booking.com
4,6
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości
Wesoła Wschód, Grzegórzki, Kraków
od 96 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Stare Podgórze, Podgórze, Kraków
od 171 zł
Booking.com
4,7
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Piasek Północ, Stare Miasto, Kraków
od 140 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę
Hotel apartamentowy ∙ 2 gości
Kleparz, Stare Miasto, Kraków
od 133 zł
Booking.com
4,4
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Piasek Południe, Stare Miasto, Kraków
od 257 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości
Bieżanów-Prokocim, Kraków, Polska
od 113 zł
Booking.com
4,7
Zobacz ofertę
Weekend w Krakowie

Kraków to dawna stolica Polski, a jednocześnie ważne centrum kulturalne i naukowe kraju. Ma za sobą długą i ciekawą historię, a jej świadectwem są liczne zabytki, które można zwiedzić podczas krótkiego pobytu w tym pięknym mieście. Weekend w Krakowie to także bardzo dobra okazja do skorzystania z bogatej oferty teatrów, muzeów i galerii. Duża ilość atrakcji sprawia, że taka podróż stanowi doskonałą propozycję dla osób aktywnych, które lubią samodzielnie planować swój wolny czas.

Niezapomniana podróż śladami przodków

Jedną z najważniejszych budowli w Krakowie jest Wawel — zamek usytuowany na Starym Mieście, który przez kilka stuleci był siedzibą władców Polski. Dla zwiedzających udostępniono między innymi Komnaty Królewskie, Skarbiec Koronny i Zbrojownię. Na uwagę zasługują również Smocza Jama, czyli jaskinia krasowa, którą według legendy zamieszkiwał smok wawelski. Tuż przy wejściu do groty ustawiony został jego pomnik, wykonany przez Bronisława Chromego.

W trakcie weekendu w Krakowie warto odwiedzić także Rynek Główny, na którym zlokalizowane są Sukiennice. Na piętrze tego budynku mieści się Galeria Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX wieku, w której można podziwiać prace słynnych polskich artystów, w tym Jana Matejki, Jakuba Tatarkiewicza i Józefa Chełmońskiego. W północno-wschodniej Sukiennic znajduje się wejście do podziemi. Na spacer nimi powinni zdecydować się wszyscy, którzy chcą poczuć atmosferę średniowiecznego Krakowa.

Uczta kulturalna w Mieście Królów

Stolica Małopolski to miejsce, w którym każdego dnia można obejrzeć wiele znakomitych spektakli teatralnych. Działają tu Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Teatr im. Juliusza Słowackiego, a także kilkanaście innych teatrów, w których pracują wybitni polscy reżyserzy i aktorzy. Według stałych gości bilety najlepiej rezerwować z większym wyprzedzeniem, ponieważ niektóre spektakle cieszą się ogromną popularnością.

Wielbiciele muzyki klasycznej mogą udać się wieczorem do Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego, której dzieje sięgają 1931 r. Najwięcej koncertów odbywa się pomiędzy piątkiem a niedzielą, tak więc weekend w Krakowie to szansa na usłyszenie najlepszych w Polsce orkiestr i chórów, a często również zagranicznych muzyków.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Krakowie Casamundo Noclegi w Krakowie Interhome Noclegi w Krakowie TripAdvisor Noclegi w Krakowie Novasol Noclegi w Krakowie Wimdu Noclegi w Krakowie edom Noclegi w Krakowie HomeAway Noclegi w Krakowie BookApart.com Noclegi w Krakowie Noclegowo.pl Noclegi w Krakowie 9flats.com Noclegi w Krakowie HouseTrip Noclegi w Krakowie Belvilla Noclegi w Krakowie DanCenter Noclegi w Krakowie IdoSell Booking Noclegi w Krakowie Holiday Home Noclegi w Krakowie Inter Chalet Noclegi w Krakowie only-apartments Noclegi w Krakowie Migoa Noclegi w Krakowie