Agroturystyka Kotlina Kłodzka

Kotlina Kłodzka
Dowolne daty
2 gości

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 100 zł
100 zł - 199 zł
Od 200 zł
Recenzje
Doskonała: 4,5+
Bardzo dobra: 4+
Dobra: 3,5+

Niezwykły urlop w agroturystyce w Kotlinie Kłodzkiej

Kotlina Kłodzka, kraina w Sudetach Środkowych, stanowi idealne miejsce na wypoczynek w gospodarstwie agroturystycznym. Tu wzniesienia wynurzają się prosto z gęstych mgieł, tworząc atmosferę grozy i niezwykłości, na stokach gór pasterze wypasają owce, a lasy są pełne saren i dzików. Na pograniczu przez stulecia mieszały się wpływy polskie, czeskie i niemieckie. Dzisiaj ślady tej skomplikowanej przeszłości możemy odnajdywać w licznych zabytkach.

Najlepsze atrakcje w Kotlinie Kłodzkiej podczas pobytu w agroturystyce

W Kotlinie Kłodzkiej po prostu nie sposób się nudzić. Możesz tu obcować z pierwotną przyrodą z dala od ludzkich siedzib, zwiedzać liczne twierdze i pałace lub wypoczywać w jednym uzdrowisk. Zimą Kotlina Kłodzka zmienia się w prawdziwy raj dla narciarzy. Przedstawiamy miejsca, które warto odwiedzić podczas wypoczynku w gospodarstwie agroturystycznym w Kotlinie Kłodzkiej.

  • 1. Masyw Śnieżnika

    stanowi najwyższe pasmo górskie w polskiej części Sudetów.Warto wspiąć się na szczyt Śnieżnika (1424 m n.p.m), gdzie na płaskim i rozległym wierzchołku możemy nie tylko zachwycać się pięknymi widokami, ale i zobaczyć pozostałości po kamiennej wieży widokowej cesarza Wilhelma. Będąc w okolicy, dobrym pomysłem będzie spacer po Górach Bialskich, uchodzących za dzikie i mało odkryte.

  • 2. Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

    to najdłuższa jaskinia w Sudetach i jedna z najdłuższych w Polsce, przez wielu uważana za najpiękniejszą. Możesz w niej spacerować korytarzami o łącznej długości ok. 5 km i podziwiać fantazyjne formy skalne. Podczas eksploracji jaskini natrafiono na szczątki licznych zwierząt plejstoceńskich, między innymi niedźwiedzia, od którego pochodzi nazwa.

  • 3. Kudowa-Zdrój

    to malowniczo położona w Zachodniej części Kotliny Kłodzkiej miejscowość uzdrowiskowa. Jej centralnym punktem jest Park Zdrojowy, gdzie po niedawnej renowacji budynki odzyskały swój oryginalny, dziewiętnastowieczny charakter. Przyjemnie jest spacerować po parku, podziwiając jego bujną roślinność. W zależności od pory roku kwitną tu rododendrony, kaktusy, agawy, opuncje czy draceny. Warto zajrzeć również do słynnej Pijalni Wód, której ściany zdobią freski autorstwa A. Molnera, przedstawiające Dolny Śląsk na początku XX wieku.

Pogoda i klimat w Kotlinie Kłodzkiej


-2°

-3°
10°
15°
20°
23°
12°
26°
14°
26°
14°
20°
10°
15°
10°

-1°
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Agroturystyka Kotlina Kłodzka - Inspiracje

image-tag