Korbielów narty - HomeToGo base64Hash Korbielów narty - HomeToGo

Korbielów narty

Korbielów
Dowolne daty
Goście

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 100 zł
100 zł - 199 zł
Od 200 zł
Odległość od centrum
Max. 1 km
Max. 2 km
Max. 5 km
Recenzje
Doskonała: 4,5+
Bardzo dobra: 4+
Dobra: 3,5+

Przeżyj wspaniałą przygodę na nartach w Korbielowie

Korbielów to wieś w Beskidzie Żywieckim, choć niewielka, to jest domem dla jednej z najciekawszych stacji narciarskiej w Polsce. Może również poszczycić się najwyżej położonymi stokami i jedną z najdłuższych tras w naszym kraju. Ceniona jest za różnorodność oraz wspaniałe warunki do jazdy na nartach. Zaplanuj urlop zimowy w Korbielowie i odkryj piękno masywu Pilsko.

Najlepsze stoki narciarskie w Korbielowie base64Hash Najlepsze stoki narciarskie w Korbielowie

Najlepsze stoki narciarskie w Korbielowie

W Korbielowie czeka na miłośników narciarstwa 7 głównych tras i 5 nartostrad o łącznej długości 19 km, które umożliwią poruszanie się pomiędzy górnymi i dolnymi partiami Pilska. To malowniczy masyw o wysokości 1557 m n.p.m. Stok narciarski umieszczony jest na północnej strony góry, dzięki czemu możesz szusować po trasach od końca listopada aż do początku maja. Poznaj najciekawsze z nich i przekonaj się, że Korbielów to doskonały wybór na narty.

 • Nartostrada Pilsko-Kopiec-Hala Miziowa-Buczynka-Solisko-Korbielów

  Nartostrada ta to druga co do długości trasa narciarska w Polsce. Ma łącznie 4,5 km i składa się z odcinków dla początkujących, jak i dla zaawansowanych. Daje niesamowitą możliwość zobaczenia całej okolicy i podziwiania pięknych krajobrazów zimowych Beskidów. Ta trasa jest wyjątkowa także z innego powodu, różnica wzniesień na niej wynosi aż 700 m, dlatego będzie idealnym wyzwaniem dla osób poszukujących przygody i różnorodności.

 • Kamienna-Solisko

  Kamienna-Solisko to bardzo ciekawa trasa czerwona o długości 700 m i różnicy wzniesień 160 m. Jest sztucznie naśnieżana, a wieczorami stok jest oświetlony. Możesz jeździć do późna i cieszyć się fantastycznymi warunkami. Na szczyt dostaniesz się wygodnym i szybkim 4-osobowym wyciągiem krzesełkowym. Gdy będziesz chciał się zregenerować i odpocząć, wstąp do restauracji z lokalnymi smakołykami umiejscowionej na początku stoku.

 • Pilsko-Hala Miziowa

  Pilsko-Hala Miziowa jest malowniczą trasą czerwoną o długości 800 m i różnicy wzniesień 200 m. Znajduje się w górnych partiach masywu Pilsko i jest idealna dla osób, które dobrze czują się w jeździe na nartach i szukają miejsca z dobrymi, komfortowymi warunkami. Trasa połączona jest z innymi nartostradami i stokami, więc startując w punkcie Pilsko, możesz szusować po górnych i dolnych odcinkach góry.

 • Kopiec-Hala Miziowa

  Kopiec-Hala Miziowa to jedyna propozycja dla osób początkujących. Łatwa trasa niebieska o długości 600 m i różnicy wzniesień 120 m, jest zatem wprost stworzona do nauki narciarstwa. W Korbielowie funkcjonuje szkółka i przedszkole narciarskie Dimbo, w których nauki jazdy mogą pobierać nawet trzylatki. Opanuj tajniki narciarstwa pod okiem doświadczonego instruktora i zakochaj się w beskidzkich stokach. Z pewnością kiedyś na nie wrócisz, aby spróbować jazdy na stokach czerwonych.

Najciekawsze atrakcje Korbielowa i okolic base64Hash Najciekawsze atrakcje Korbielowa i okolic

Najciekawsze atrakcje Korbielowa i okolic

Korbielów na narty zawsze będzie trafionym wyborem. Jeśli jednak masz ochotę również na inne atrakcje podczas pobytu w Beskidach, to nic stoi na przeszkodzie. Wioska znajduje się w pobliżu granicy polsko-słowackiej, a stamtąd tylko krótka droga dzieli podróżnych od monumentalnego zamku na wzgórzu, od term geotermalnych czy od historycznej kolejki wąskotorowej i skansenu. Wybierz atrakcje, które najbardziej przypadną wam do gustu i ruszaj do Korbielowa.

 • Meander

  Meander to termy geotermalne w miejscowości Oravice na Słowacji. Będą ciekawą destynacją na jednodniową wycieczkę z Korbielowa, bo leżą 60 km od wioski. Centrum term i zarazem główną atrakcją jest basen z falami morskimi. Możesz przeżyć prawdziwie morską kąpiel i to pośród gór. To nie wszystko! Odkryjesz też 8 innych basenów, jacuzzi, liczne zjeżdżalnie, a także kącik dla dzieci i bicze wodne oraz gejzery. Jeśli masz ochotę na zimowe szaleństwo, to na terenie Meandra znajduje się też stok narciarski z trasami o łącznej długości 7 km. Połącz przyjemne z jeszcze przyjemniejszym.

 • Oravski Podzamok

  To niezwykłe miejsce. Zamek na ośnieżonym wzgórzu, który z daleka wygląda jak bajkowa rezydencja. Wybudowano go w XIII wieku, jako twierdzę mającą chronić przed Tatarami, a dzisiaj funkcjonuje tam muzeum. Odwiedź 154 komnaty, udekorowane w różnych stylach, zobaczysz w nich barokowe meble, renesansowe zdobienia, a nawet nowoczesne wyposażenie. Równie ciekawe jest otoczenie zamku, znajduje się tam m.in. wesoła leśna kolejka, historyczna biblioteka oraz skansen.

 • Vychylovka

  To miejsce warto odwiedzić z dwóch powodów: jest tam unikatowa kolejka leśna i ciekawy skansen. Kolejka została wybudowana w 1926 roku i początkowo służyła do transportu drewna, dzisiaj jest ona zabytkiem i atrakcją turystyczną. Jej trasa biegnie przez Muzeum Wsi Kisuckiej, w której zobaczysz 34 oryginalne budynki zabudowy wiejskiej z całego regionu Kysuce. To między innymi chaty, karczmy i kuźnie z XIX i z początku XX w. Wizyta w skansenie to niepowtarzalna okazja, żeby lepiej poznać słowacką historię i folklor.

Pogoda i klimat w Korbielowie

max.
Min.

-5°
25 dni 25
max.
Min.

-2°
18 dni 18
max.
Min.

-1°
17 dni 17
max.
Min.
14°
18 dni 18
max.
Min.
19°
18 dni 18
max.
Min.
23°
12°
14 dni 14
max.
Min.
25°
14°
14 dni 14
max.
Min.
25°
13°
12 dni 12
max.
Min.
19°
17 dni 17
max.
Min.
13°
13 dni 13
max.
Min.

18 dni 18
max.
Min.

-2°
19 dni 19
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Korbielów na narty - Inspiracje

Najlepsze pomysły na urlop w Korbielowie

Odkryj inne podróżnicze inspiracje

image-tag