Noclegi i apartamenty wakacyjne Komorniki

Porównano 140 dostępnych noclegów, znalezionych na 8 stronach rezerwacyjnych
Komorniki

Polecane noclegi w Komornikach

Szukaj noclegów w Komornikach: od 70 zł za noc

Przyjazny zwierzętom
Dom ∙ 3 gości
Górczyn, Grunwald, Polska
od 167 zł
Booking.com
4,4
Zobacz ofertę
Przyjazny zwierzętom
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Junikowo, Grunwald, Polska
od 267 zł
Booking.com
4,9
Zobacz ofertę
Przyjazny zwierzętom
Pokój ∙ 2 gości
Górczyn, Grunwald, Polska
od 118 zł
Booking.com
4,7
Zobacz ofertę
Przyjazny zwierzętom
Bed & Breakfast ∙ 4 gości
Żabikowo, Luboń, Polska
od 150 zł
Booking.com
4,7
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Najczęściej wybierane udogodnienia w Komornikach

 • Internet (81)
 • Garaż (77)
 • Dla niepalących (73)
 • TV (70)
 • Balkon/Patio (36)
 • Przyjazny zwierzętom (36)
 • Ogród (33)
 • Kuchnia (32)
 • Grill (24)
 • Mikrofalówka (9)
 • Klimatyzacja (8)
 • Pralka (8)

Pogoda w Komornikach


-3°

-2°

14°
20°
22°
12°
25°
15°
25°
14°
20°
10°
13°


-1°
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Powyższy wykres przedstawia wykres pogodowy na cały rok w Komornikach. Lipiec jest najgorętszym miesiącem w Komornikach ze średnią temperaturą 25°. Natomiast, styczeń jest najchłodniejszym miesiącem w Komornikach z temperaturami poniżej -3°. Wrzesień jest najbardziej suchym miesiącem roku.

Noclegi w Komornikach — aktywny wypoczynek w rolniczym sercu Polski

Niewielka agroturystyczna miejscowość położona jest 12 km na południe od Poznania, nieopodal Parku Narodowego. Dzięki skarbom okolicznych muzeów poznasz historię polskiego rolnictwa, a także udasz się tropem słynnego podróżnika. Odwiedzającym to miejsce nie grozi nuda.

Zobacz wszystkie oferty
Kultura i sztuka

Nietypowe eksponaty

Podczas pobytu w Komornikach warto wybrać się na spacer do oddalonego o 3 km Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu w Szreniawie. To niepozorne miejsce jest prawdziwą skarbnicą wiedzy o dawnych metodach uprawy roli. Zobaczysz tu m.in. ponad stuletnie lokomobile parowe z fabryki Cegielskego, kiełbaśnice, ogławiacze do buraków oraz najstarszy w Wielkopolsce rower.

Kolejnym godnym polecenia miejscem jest Muzeum Arkadego Fiedlera mieszczące się w rodzinnej wilii pisarza, w oddalonym o 10 km Puszczykowie. Oprócz kolekcji książek autora, ekspozycja zawiera liczne pamiątki z podróży Fiedlera, m.in. indiańskie maski obrzędowe i kolekcję tropikalnych zwierząt. Muzeum otoczone jest tzw. Ogrodem Tolerancji, który gromadzi repliki rzeźb i symboli reprezentujących cywilizacje m.in. Wysp Wielkanocnych czy starożytnego Meksyku.

Wycieczki w pobliżu

Rowerem lub z kijkami

Obrzeża wsi Komorniki graniczą z Wielkopolskim Parkiem Narodowym, najbogatszym przyrodniczo obszarem w regionie. Do miejscowych atrakcji należą m.in. jeziora oraz narzutowe głazy polodowcowe, z których największym jest tzw. Głaz Leśników.

Podczas zwiedzania Parku warto przesiąść się na dwa kółka i skorzystać z rozległej sieci ścieżek rowerowych. Jedną z najatrakcyjniejszych tras jest 26-kilometrowy szlak im. Jana Pawła II, przebiegający Komorniki, Szreniawę, Jarosławiec, Łęczycę i Wiry.

Gmina stara się iść z duchem czasu. W związku z dużym zainteresowaniem nordic walking oddano do użytku ponad 55 km tras specjalnie dostosowanych do uprawiania tego sportu. Licząca sobie 10 km "pętla komornicka" z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających piechurów. Zimą te same trasy wykorzystywane są do narciarstwa biegowego.

Lokalne wydarzenia

Stolica muzyki organowej

Mimo swoich niewielkich rozmiarów Komorniki organizują jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń regionu — Ogólnopolski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Prestiż festiwalu przyciąga największe sławy muzyki chóralnej i organowej z kraju i zagranicy, m.in. Niemiec, USA, a nawet Australii. To prawdziwa uczta dla konesera.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Komornikach Casamundo Noclegi w Komornikach Interhome Noclegi w Komornikach TripAdvisor Noclegi w Komornikach Novasol Noclegi w Komornikach Wimdu Noclegi w Komornikach edom Noclegi w Komornikach HomeAway Noclegi w Komornikach BookApart.com Noclegi w Komornikach Noclegowo.pl Noclegi w Komornikach 9flats.com Noclegi w Komornikach HouseTrip Noclegi w Komornikach Belvilla Noclegi w Komornikach DanCenter Noclegi w Komornikach IdoSell Booking Noclegi w Komornikach Holiday Home Noclegi w Komornikach Inter Chalet Noclegi w Komornikach only-apartments Noclegi w Komornikach Migoa Noclegi w Komornikach

Więcej miejscowości w okolicy