Agroturystyka Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny
Dowolne daty
2 gości

Relaks i rekreacja, czyli fenomenalne wakacje w Kazimierzu Dolnym

Kazimierz Dolny, zwany także Kazimierzem nad Wisłą, to malownicze miasto położone w zachodniej części Płaskowyżu Nałęczowskiego słynące nie tylko z przebogatej historii, ale także z zapierających dech w piersi widoków i soczyście zielonych wzgórz. Jest to również mekka artystów i centrum życia kulturalnego regionu, a tutejsza lista najróżniejszych atrakcji z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających podróżników. Jedną z wielu polecanych form wypoczynku jest tu natomiast agroturystyka, z której Kazimierz Dolny może być dumny.

Najlepsze atrakcje w Kazimierzu Dolnym podczas pobytu w agroturystyce

Obecnie agroturystyka przeżywa renesans, a Kazimierz Dolny również idealnie wpasowuje się w ten trend. Sielskie krajobrazy, bujna przyroda i obfitość zabytków zachęcają do długich wycieczek pieszych i rowerowych. Dużą popularnością wśród odwiedzających cieszą się także widokowe rejsy po Wiśle oraz emocjonujące wyprawy do pobliskich wąwozów. Zimą natomiast przyjezdnych kuszą tutejsze świetne trasy zjazdowe oraz nocne romantyczne kuligi z pochodniami.

  • 1. Zespół Zamkowy w Kazimierzu Dolnym

    to nie lada gratka dla fanów historii i zwiedzania. Został on założony w XIV wieku i stanowił swojego czasu okazałą budowlę, jednak później w wyniku kolejnych wojen uległ prawie całkowitemu zniszczeniu. Dziś jednak dzięki licznym pracom remontowym oczom gości zwiedzających twierdzę ukazują się ślady jej dawnej świetności, a przepiękna panorama na dolinę Wisły dopełnia magii tego miejsca.

  • 2. Szlak Kazimierskich Spichlerzy

    to doskonały pomysł na krajoznawczą wycieczkę dla całej rodziny. Wzdłuż sześciokilometrowej i stosunkowo łatwej do pokonania trasy podziwiać można bogato zdobione zabytkowe budynki magazynowe z przełomu XVI i XVII wieku. Trasa obfituje także w liczne punkty widokowe, takie jak m.in. zachwycająca i unikatowa panorama Małopolskiego Przełomu Wisły.

  • 3. Góra Trzech Krzyży

    to górujące nad miastem zielone wzgórze. Na jego wierzchołku wznoszą się trzy drewniane krzyże z 1708 roku, na górę prowadzą zaś kamienne schody ułatwiające wędrówkę. Góra Trzech Krzyży słynie jednak głównie z niesamowitej panoramy miasteczka. Ba, mówi się nawet, że stąd Stary Rynek wygląda najpiękniej, jest to więc jedna z tutejszych najpopularniejszych atrakcji.

Agroturystyka Kazimierz Dolny: Najlepsze oferty

Agroturystyka ∙ 6 gośći
Kazimierz Dolny, puławski, Polska
od 206 zł
Booking.com
4,6
Zobacz ofertę
Agroturystyka ∙ 2 gośći
Kazimierz Dolny, puławski, Polska
od 250 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę
Agroturystyka ∙ 4 gośći ∙ 1 sypialnia
Rzeczyca, Kazimierz Dolny, Polska
od 354 zł
Booking.com
Zobacz ofertę

Pogoda i klimat w Kazimierzu Dolnym


-4°

10°
14°
19°
23°
13°
26°
16°
27°
15°
19°
11°
13°


STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Agroturystyka: Odkryj więcej popularnych kierunków