Noclegi i apartamenty w Kazimierzu Dolnym

Porównano 259 dostępnych noclegów, znalezione na 4 stronach rezerwacyjnych
Kazimierz Dolny
Dowolne daty
2 gości

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 100 zł
100 zł - 199 zł
Od 200 zł
Typy obiektów
Apartament
Pokój
Dom
Odległość od centrum
Max. 1 km
Max. 2 km
Max. 5 km
Recenzje
Doskonała: 4,5+
Bardzo dobra: 4+
Dobra: 3,5+

Domy i apartamenty z basenem

Loft Basen Kazimierz Dolny
Basen
Loft ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Kazimierz Dolny, Kazimierz Dolny, Polska
od 503 zł
Airbnb
5,0
Zobacz ofertę
Dom Basen Kazimierz Dolny
Basen
Dom ∙ 6 gości ∙ 3 sypialnie
Kazimierz Dolny, Kazimierz Dolny, Polska
od 446 zł
Airbnb
5,0
Zobacz ofertę
Dom Basen Kazimierz Dolny
Basen
Dom ∙ 12 gości ∙ 2 sypialnie
Kazimierz Dolny, Kazimierz Dolny, Polska
od 679 zł
Airbnb
4,9
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Obiekty przyjazne zwierzętom

Willa Przyjazny zwierzętom Kazimierz Dolny
Przyjazny zwierzętom
Willa ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Kazimierz Dolny, Kazimierz Dolny, Polska
od 283 zł
Airbnb
4,9
Zobacz ofertę
Dom Przyjazny zwierzętom Kazimierz Dolny
Przyjazny zwierzętom
Dom ∙ 9 gości ∙ 5 sypialni
Kazimierz Dolny, Kazimierz Dolny, Polska
od 607 zł
Airbnb
4,8
Zobacz ofertę
Dom Przyjazny zwierzętom Kazimierz Dolny
Przyjazny zwierzętom
Dom ∙ 8 gości ∙ 4 sypialnie
Kazimierz Dolny, Kazimierz Dolny, Polska
od 1.093 zł
Airbnb
4,7
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Wybrane noclegi z balkonem

Dom Balkon Kazimierz Dolny
Balkon
Dom ∙ 8 gości ∙ 4 sypialnie
Kazimierz Dolny, Kazimierz Dolny, Polska
od 1.093 zł
Airbnb
4,7
Zobacz ofertę
Dom Balkon Kazimierz Dolny
Balkon
Dom ∙ 10 gości ∙ 5 sypialni
Kazimierz Dolny, Kazimierz Dolny, Polska
od 1.133 zł
Airbnb
4,7
Zobacz ofertę
Dom Balkon Kazimierz Dolny
Balkon
Dom ∙ 10 gości ∙ 4 sypialnie
Kazimierz Dolny, Kazimierz Dolny, Polska
od 1.234 zł
Airbnb
4,7
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Najczęściej wybierane udogodnienia w Kazimierzu Dolnym

 • Dla niepalących (248)
 • TV (235)
 • Garaż (234)
 • Internet (222)
 • Balkon/Patio (173)
 • Ogród (163)
 • Kuchnia (139)
 • Zwierzę dozwolone (132)
 • Grill (101)
 • Klimatyzacja (80)
 • Wolnostojący (63)
 • Łowienie ryb (62)

Dużo noclegów w Kazimierzu Dolnym akceptuje zwierzęta, co sprawia, że jest to bardzo dobre miejsce dla właścicieli psów i kotów. Akceptujące zwierzęta noclegi w Kazimierzu Dolnym przeciętnie kosztują 334 zł za dobę. Możesz również porównać różne typy zakwaterowania, jeśli chcesz zostać blisko centrum, ponieważ kilka obiektów noclegowych do 2 km od centrum miasta jest przyjazne zwierzętom.

Pogoda i klimat w Kazimierzu Dolnym


-4°

10°
14°
19°
23°
13°
26°
16°
27°
15°
19°
11°
13°


STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Ten wykres przedstawia wykres pogodowy na cały rok w Kazimierzu Dolnym. W najbliższych 6 miesiącach, sierpień będzie miesiącem z najwyższymi temperaturami. Styczeń jest najchłodniejszym miesiącem, ze średnią minimalną temperaturą na poziomie -4°. Najbardziej deszczowym miesiącem roku jest styczeń. Natomiast najmniejszych opadów deszczu można spodziewać się w sierpniu.

Noclegi na twoje wakacje w Kazimierzu Dolnym

99 spośród 259 ofert w Kazimierzu Dolnym stanowią apartamenty. Reprezentują one jedna trzecia obiektów w tym miejscu. W dodatku, przeciętna cena za noc to 301 zł, za apartamenty dostępne w Kazimierzu Dolnym o przeciętnej powierzchni 39 m². Warto wiedzieć, że ten rodzaj noclegów jest świetny dla par i małych grup, ponieważ w większości apartamenty mogą ugościć 3 gości. Możesz również poznać inne noclegi w Kazimierzu Dolnym. Na przykład prywatne pokoje to kolejny dostępny rodzaj noclegu w tej lokalizacji z liczbą ofert równą 91. Średni metraż noclegu typu: prywatne pokoje to 19 m², w średniej cenie 174 zł za noc.

Wypad do Kazimierza Dolnego, miasta piękna i sztuki

Kazimierz Dolny to nadwiślańskie miasto, którego historia sięga XI wieku. Kazimierz jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Polsce oraz jedną z najpopularniejszych polskich miejscowości wypoczynkowych. Z apartamentów i pensjonatów w Kazimierzu Dolnym chętnie korzystają artyści, których polubili to miasto między innymi dzięki organizowanym tutaj festiwalom.

Zobacz wszystkie oferty
Jak dojechać do lokalizacji Kazimierz Dolny?

Jak dojechać do Kazimierza Dolnego?

Dojazd autem

Dojazd do noclegu w Kazimierzu Dolnym własnym samochodem nie sprawia żadnych trudności. Z Warszawy można pojechać drogą krajową nr 17, a po dotarciu do Żyrzyna skręcić w kierunku Puław, w drogę nr 824. Jadąc z Lublina można wybrać drogę krajową nr 830, natomiast z Krakowa drogę krajową nr 79.

Dojazd pociągiem

Dojazd do Kazimierza Dolnego umożliwia także PKP, pomimo iż w mieście tym nie ma torów. W Puławach albo Nałęczowie następuje przesiadka do specjalnie podstawionego autobusu. Wprowadzenie takiego rozwiązania zapewnia łatwiejszy dostęp do Kazimierza Dolnego z wielu polskich miast, na przykład Warszawy, Opola, Kielc albo Katowic.

Co trzeba zobaczyć w Kazimierzu Dolnym?

Najbardziej znane zabytki w Kazimierzu Dolnym

Pasjonaci zabytków powinni zaplanować dłuższy pobyt w Kazimierzu Dolnym, jeżeli chcą obejrzeć wszystkie pamiątki z dawnych epok, które znajdują się w tym mieście. Jednym z obiektów zasługujących na szczególną uwagę jest gotycki zamek, który mieści się przy ulicy Zamkowej 3. Budowa zamku rozpoczęła się połowie XVI wieku, a ostatnia rozbudowa miała miejsce w XVII stuleciu.

Zespół zamkowy jest złożony z właściwego zamku oraz okrągłej baszty, oddalonej o 200 metrów. Pięciokondygnacyjna baszta służy jako punkt widokowy, z którego można podziwiać piękną panoramę miasta i doliny Wisły. Najbardziej interesującą częścią zamku jest skrzydło mieszkalne, gdzie zachowały się wysokie mury wraz z otworami okiennymi. Dziedziniec otoczony murami obwodowymi to miejsce, gdzie organizowane są rozmaite imprezy.

Kolejnym ciekawym miejscem w Kazimierzu Dolnym jest Dom Kuncewiczów, który znajduje się przy ulicy Małachowskiego 19. To letnia rezydencja Marii i Jerzego Kuncewiczów, których twórczość miała duży wpływ na sytuację w przed- i powojennym Kazimierzu. Z pierwotnego wyposażenia domu zachowały dwa elementy: latarnia oraz piec huculski. Goście mogą zwiedzać pokój kominkowy, sień, salon, sypialnię z garderobą, kuchnię, pokój Witolda i małą klatkę schodową.

W trakcie zwiedzania Kazimierza Dolnego warto udać się na ul. Czerniawy, przy której mieści się cmentarz żydowski. Kirkut był wykorzystywany od 1851 roku, natomiast ostatni grób pochodzi z 1942 roku. W trakcie II wojny światowej cmentarz został zdewastowany, a wiele macew zostało wykorzystanych do wybrukowania ulic. Po wojnie z odzyskanych macew wybudowano lapidarium według projektu Tadeusza Augustynka.

Jakie są najciekawsze lokalne atrakcje w Kazimierzu Dolnym?

Wycieczki, na które warto się wybrać z Kazimierza Dolnego

Rejs po Wiśle

Uatrakcyjnieniem urlopu w apartamencie w Kazimierzu Dolnym może być rejs po Wiśle. W mieście znajduje się przystań, w której można wsiąść na pokład nowoczesnego statku albo wybrać podróż statkiem stylizowanym na te wykorzystywane w przeszłości. W sezonie letnim przeprawa rzecznymi meandrami jest możliwa przez cały dzień. W trakcie rejsu można podziwiać malowniczą okolicę Kazimierza i pobliskich miejscowości.

Zwiedzanie Janowca

Promem można dotrzeć między innymi do Janowca, który znajduje się na przeciwległym brzegu Wisły. Jedną z największych atrakcji tego miasta są Magiczne Ogrody. To bajkowe miejsce, w którym można miło spędzić czas bez względu na wiek. Park jest pełen kolorowych kwiatów, pięknych strumyków i wodospadów, figur baśniowych postaci oraz zjeżdżalni, trampolin i dmuchanych zamków.

W Janowcu można także zwiedzić kilka ciekawych zabytków, między innymi drewniany dwór, wybudowany około 1760 roku. Wnętrze budynku jest utrzymane w stylu dawnego dworku ziemiańskiego. Rozplanowanie wnętrz jest charakterystyczne dla dworków z II połowy XVIII stulecia. Widoczne są także wpływy miejscowej architektury, czego najlepszym przykładem jest umieszczony na półpiętrze ganek.

Jakie są najlepsze wydarzenia i festiwale w Kazimierzu Dolnym?

Festiwal Filmu i Sztuki w Kazimierzu Dolnym „Dwa Brzegi”

Na początku sierpnia wiele noclegów w Kazimierzu Dolnym jest zajętych przez miłośników kina, którzy przybywają do tego miasta na Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”. To jeden z najważniejszych festiwali filmowych w Polsce, który po raz pierwszy odbył się w 1995 roku. Celem imprezy jest integrowanie twórców i odbiorców, umożliwienie wymiany poglądów na temat funkcji kina, a także łączenie różnych gatunków sztuki i odmiennych kultur. Kolejnym zadaniem festiwalu jest umocnienie jedności pomiędzy częściami miasta, znajdującymi się na przeciwnych stronach Wisły.

W trakcie wydarzenia prezentowane są zarówno polskie, jak i zagraniczne produkcje. Uczestniczy imprezy mają możliwość obejrzenia premier kinowych i najlepszych filmów minionego roku, a także wzięcia udziału w spotkaniach oraz wystawach. Ważną cechą festiwalu jest różnorodność gatunkowa przedstawianych filmów. Prezentowane są tutaj między innymi filmy krótkometrażowe, dokumentalne i animacje.

Pasjonaci dobrego kina powinni z wyprzedzeniem zarezerwować noclegi w Kazimierzu Dolnym, aby móc wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu i mieć szansę na spotkanie swoich ulubionych artystów w kawiarni festiwalowej. Bilety na pokazy można zakupić przez Internet, a także w kasach w Kazimierzu Dolnym.

Jakie są najlepsze atrakcje w Kazimierzu Dolnym?

8 miejsc w Kazimierzu Dolnym, które warto odwiedzić

1. Jednodniowa wycieczka do Lublina

Lublin to jedno z najpiękniejszych miast wschodniej Polski. Świadczy o tym wspaniały zamek królewski i liczne zabytki starówki. Przechadzkę urozmaici Brama Krakowska, Wieża Trynitarska i Kaplica św. Trójcy.

2. Nowy cmentarz żydowski

Kirkut powstał w Kazimierzu w 1851 roku. Znajdziesz go przy ulicy Czerniawy. Do dzisiaj zachowało się kilkadziesiąt macew – charakterystycznych żydowskich nagrobków. Na miejscu utworzono lapidarium – kamienną ekspozycję z uszkodzonych macew.

3. Kościół św. Jana Chrzciciela

Kościół należy do parafii św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła w archidiecezji lubelskiej. Historia kościoła i całej parafii sięga pierwszej połowy XIV wieku. Kościół znajduje się w centralnym punkcie Kazimierza.

4. Rynek

To tętniące życiem serce Kazimierza Dolnego z charakterystyczną studnią pośrodku. W sezonie letnim brukowany deptak rynku zapełniają kramiki z pamiątkami, malarze, portreciści oraz kuglarze.

5. Ruiny zamku

Jedna z wizytówek Kazimierza Dolnego, który wspaniale prezentuje się podczas spaceru po nadwiślańskiej promenadzie. Ruiny pochodzą z XIII i XIV wieku. Zamek znajduje się na Górze Trzech Krzyży.

6. Stary Rynek

Tutejszy Stary Rynek to tętniące życiem i otoczone bogato zdobionymi zabytkowymi kamienicami serce miasta. Latem można tu posłuchać lokalnej muzyki, wstąpić na pyszne lody i ciastko do urokliwej kawiarenki lub po prostu posiedzieć rozkoszując się widokami.

7. Baszta

Jest to jeden z najlepszych punktów widokowych Kazimierza. Znajduje się ona tuż obok słynnego Zamku i oferuje zachwycającą panoramę miasta i całej okolicy.

8. Bulwar Nadwiślański

Bulwar Nadwiślański zachęca do długich przechadzek i spacerów. W sezonie zwykle cumują tu statki, a widoki na Farę, Zamek i Basztę wprost nie mają sobie równych.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Kazimierzu Dolnym Casamundo Noclegi w Kazimierzu Dolnym Interhome Noclegi w Kazimierzu Dolnym Airbnb Noclegi w Kazimierzu Dolnym TripAdvisor Noclegi w Kazimierzu Dolnym Novasol Noclegi w Kazimierzu Dolnym edom Noclegi w Kazimierzu Dolnym HomeAway Noclegi w Kazimierzu Dolnym BookApart.com Noclegi w Kazimierzu Dolnym Noclegowo.pl Noclegi w Kazimierzu Dolnym 9flats.com Noclegi w Kazimierzu Dolnym HouseTrip Noclegi w Kazimierzu Dolnym Belvilla Noclegi w Kazimierzu Dolnym DanCenter Noclegi w Kazimierzu Dolnym IdoSell Booking Noclegi w Kazimierzu Dolnym Holiday Home Noclegi w Kazimierzu Dolnym Inter Chalet Noclegi w Kazimierzu Dolnym Only-apartments Noclegi w Kazimierzu Dolnym Migoa Noclegi w Kazimierzu Dolnym

Odkryj inne podróżnicze inspiracje

Więcej miejscowości w okolicy

image-tag