Noclegi i apartamenty w Kazimierzu Dolnym - HomeToGo base64Hash Noclegi i apartamenty w Kazimierzu Dolnym - HomeToGo

Noclegi i apartamenty w Kazimierzu Dolnym

Sprawdź 536 dostępnych ofert
Kazimierz Dolny
Dowolne daty
Goście
Pomoc Ukrainie - Źródła na temat szukania i oferowania schronienia Dowiedz się więcej

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 500 zł
500 zł - 999 zł
Od 1.000 zł
Typy obiektów
Agroturystyka
Dom
Pokój
Odległość od centrum
Max. 1 km
Max. 2 km
Max. 5 km
Recenzje
Doskonała: 4,5+
Bardzo dobra: 4+
Dobra: 3,5+

Wypad do Kazimierza Dolnego, miasta piękna i sztuki

Kazimierz Dolny to nadwiślańskie miasto, którego historia sięga XI wieku. Kazimierz jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Polsce oraz jedną z najpopularniejszych polskich miejscowości wypoczynkowych. Z apartamentów i pensjonatów w Kazimierzu Dolnym chętnie korzystają artyści, których polubili to miasto między innymi dzięki organizowanym tutaj festiwalom.

Zobacz wszystkie oferty

Noclegi z wifi

Zapewnij sobie łączność w czasie wyjazdu, rezerwując obiekt w Kazimierzu Dolnym oferujący szybki Internet.

Apartament wifi Kazimierz Dolny
333 zł za noc
Apartament ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Kazimierz Dolny, Kazimierz Dolny, Polska
wifi
Więcej
Interhome
Zobacz ofertę
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Najczęściej wybierane udogodnienia w Kazimierzu Dolnym

 • Zwierzę dozwolone (19)
 • Basen (66)
 • Balkon/Patio (353)
 • TV (468)
 • Internet (461)
 • Łowienie ryb (109)
 • Kuchnia (213)
 • Sauna (23)
 • Jacuzzi (12)
 • Dla niepalących (39)
 • Ogród (356)
 • Grill (173)

Dużo noclegów w Kazimierzu Dolnym akceptuje zwierzęta, co sprawia, że jest to bardzo dobre miejsce dla właścicieli psów i kotów. Akceptujące zwierzęta noclegi w Kazimierzu Dolnym przeciętnie kosztują 579 zł za dobę. Możesz również porównać różne typy zakwaterowania, jeśli chcesz zostać blisko centrum, ponieważ kilka obiektów noclegowych do 2 km od centrum miasta jest przyjazne zwierzętom.

Pogoda i klimat w Kazimierzu Dolnym

max.
Min.

-4°
23 dni 23
max.
Min.

12 dni 12
max.
Min.
10°
15 dni 15
max.
Min.
14°
17 dni 17
max.
Min.
19°
16 dni 16
max.
Min.
23°
13°
9 dni 9
max.
Min.
26°
16°
14 dni 14
max.
Min.
27°
15°
8 dni 8
max.
Min.
19°
11°
11 dni 11
max.
Min.
13°
9 dni 9
max.
Min.

16 dni 16
max.
Min.

13 dni 13
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

7-dniowa prognoza pogody w Kazimierzu Dolnym

śr., 31 maj
22°
10°

25%

14 h

7 km/h

czw., 1 cze
25°

0%

13 h

9 km/h

pt., 2 cze
20°
12°

0%

5 h

11 km/h

sob., 3 cze
18°

0%

12 h

6 km/h

niedz., 4 cze
22°
14°

0%

12 h

10 km/h

pon., 5 cze
22°
16°

0%

9 h

11 km/h

wt., 6 cze
21°
15°

0%

3 h

4 km/h

Noclegi na twoje wakacje w Kazimierzu Dolnym

6 spośród 564 ofert w Kazimierzu Dolnym stanowią apartamenty. Reprezentują one każdy z obiektów w tym miejscu. W dodatku, przeciętna cena za noc to 385 zł, za apartamenty dostępne w Kazimierzu Dolnym o przeciętnej powierzchni 38 m². Warto wiedzieć, że ten rodzaj noclegów jest świetny dla par i małych grup, ponieważ w większości apartamenty mogą ugościć 3 gości. Możesz również poznać inne noclegi w Kazimierzu Dolnym. Na przykład bed & breakfast to kolejny dostępny rodzaj noclegu w tej lokalizacji z liczbą ofert równą 1. Średni metraż noclegu typu: bed & breakfast to 29 m², w średniej cenie 218 zł za noc.
Co trzeba zobaczyć w Kazimierzu Dolnym?

Najbardziej znane zabytki w Kazimierzu Dolnym

Pasjonaci zabytków powinni zaplanować dłuższy pobyt w Kazimierzu Dolnym, jeżeli chcą obejrzeć wszystkie pamiątki z dawnych epok, które znajdują się w tym mieście. Jednym z obiektów zasługujących na szczególną uwagę jest gotycki zamek, który mieści się przy ulicy Zamkowej 3. Budowa zamku rozpoczęła się połowie XVI wieku, a ostatnia rozbudowa miała miejsce w XVII stuleciu.

Zespół zamkowy jest złożony z właściwego zamku oraz okrągłej baszty, oddalonej o 200 metrów. Pięciokondygnacyjna baszta służy jako punkt widokowy, z którego można podziwiać piękną panoramę miasta i doliny Wisły. Najbardziej interesującą częścią zamku jest skrzydło mieszkalne, gdzie zachowały się wysokie mury wraz z otworami okiennymi. Dziedziniec otoczony murami obwodowymi to miejsce, gdzie organizowane są rozmaite imprezy.

Kolejnym ciekawym miejscem w Kazimierzu Dolnym jest Dom Kuncewiczów, który znajduje się przy ulicy Małachowskiego 19. To letnia rezydencja Marii i Jerzego Kuncewiczów, których twórczość miała duży wpływ na sytuację w przed- i powojennym Kazimierzu. Z pierwotnego wyposażenia domu zachowały dwa elementy: latarnia oraz piec huculski. Goście mogą zwiedzać pokój kominkowy, sień, salon, sypialnię z garderobą, kuchnię, pokój Witolda i małą klatkę schodową.

W trakcie zwiedzania Kazimierza Dolnego warto udać się na ul. Czerniawy, przy której mieści się cmentarz żydowski. Kirkut był wykorzystywany od 1851 roku, natomiast ostatni grób pochodzi z 1942 roku. W trakcie II wojny światowej cmentarz został zdewastowany, a wiele macew zostało wykorzystanych do wybrukowania ulic. Po wojnie z odzyskanych macew wybudowano lapidarium według projektu Tadeusza Augustynka.

Jakie są najciekawsze lokalne atrakcje w Kazimierzu Dolnym?

Wycieczki, na które warto się wybrać z Kazimierza Dolnego

Rejs po Wiśle

Uatrakcyjnieniem urlopu w apartamencie w Kazimierzu Dolnym może być rejs po Wiśle. W mieście znajduje się przystań, w której można wsiąść na pokład nowoczesnego statku albo wybrać podróż statkiem stylizowanym na te wykorzystywane w przeszłości. W sezonie letnim przeprawa rzecznymi meandrami jest możliwa przez cały dzień. W trakcie rejsu można podziwiać malowniczą okolicę Kazimierza i pobliskich miejscowości.

Zwiedzanie Janowca

Promem można dotrzeć między innymi do Janowca, który znajduje się na przeciwległym brzegu Wisły. Jedną z największych atrakcji tego miasta są Magiczne Ogrody. To bajkowe miejsce, w którym można miło spędzić czas bez względu na wiek. Park jest pełen kolorowych kwiatów, pięknych strumyków i wodospadów, figur baśniowych postaci oraz zjeżdżalni, trampolin i dmuchanych zamków.

W Janowcu można także zwiedzić kilka ciekawych zabytków, między innymi drewniany dwór, wybudowany około 1760 roku. Wnętrze budynku jest utrzymane w stylu dawnego dworku ziemiańskiego. Rozplanowanie wnętrz jest charakterystyczne dla dworków z II połowy XVIII stulecia. Widoczne są także wpływy miejscowej architektury, czego najlepszym przykładem jest umieszczony na półpiętrze ganek.

Jakie są najlepsze wydarzenia i festiwale w Kazimierzu Dolnym?

Festiwal Filmu i Sztuki w Kazimierzu Dolnym „Dwa Brzegi”

Na początku sierpnia wiele noclegów w Kazimierzu Dolnym jest zajętych przez miłośników kina, którzy przybywają do tego miasta na Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”. To jeden z najważniejszych festiwali filmowych w Polsce, który po raz pierwszy odbył się w 1995 roku. Celem imprezy jest integrowanie twórców i odbiorców, umożliwienie wymiany poglądów na temat funkcji kina, a także łączenie różnych gatunków sztuki i odmiennych kultur. Kolejnym zadaniem festiwalu jest umocnienie jedności pomiędzy częściami miasta, znajdującymi się na przeciwnych stronach Wisły.

W trakcie wydarzenia prezentowane są zarówno polskie, jak i zagraniczne produkcje. Uczestniczy imprezy mają możliwość obejrzenia premier kinowych i najlepszych filmów minionego roku, a także wzięcia udziału w spotkaniach oraz wystawach. Ważną cechą festiwalu jest różnorodność gatunkowa przedstawianych filmów. Prezentowane są tutaj między innymi filmy krótkometrażowe, dokumentalne i animacje.

Pasjonaci dobrego kina powinni z wyprzedzeniem zarezerwować noclegi w Kazimierzu Dolnym, aby móc wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu i mieć szansę na spotkanie swoich ulubionych artystów w kawiarni festiwalowej. Bilety na pokazy można zakupić przez Internet, a także w kasach w Kazimierzu Dolnym.

Jakie są najlepsze atrakcje w Kazimierzu Dolnym?

8 miejsc w Kazimierzu Dolnym, które warto odwiedzić

1. Jednodniowa wycieczka do Lublina

Lublin to jedno z najpiękniejszych miast wschodniej Polski. Świadczy o tym wspaniały zamek królewski i liczne zabytki starówki. Przechadzkę urozmaici Brama Krakowska, Wieża Trynitarska i Kaplica św. Trójcy.

2. Nowy cmentarz żydowski

Kirkut powstał w Kazimierzu w 1851 roku. Znajdziesz go przy ulicy Czerniawy. Do dzisiaj zachowało się kilkadziesiąt macew – charakterystycznych żydowskich nagrobków. Na miejscu utworzono lapidarium – kamienną ekspozycję z uszkodzonych macew.

3. Kościół św. Jana Chrzciciela

Kościół należy do parafii św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła w archidiecezji lubelskiej. Historia kościoła i całej parafii sięga pierwszej połowy XIV wieku. Kościół znajduje się w centralnym punkcie Kazimierza.

4. Rynek

To tętniące życiem serce Kazimierza Dolnego z charakterystyczną studnią pośrodku. W sezonie letnim brukowany deptak rynku zapełniają kramiki z pamiątkami, malarze, portreciści oraz kuglarze.

5. Ruiny zamku

Jedna z wizytówek Kazimierza Dolnego, który wspaniale prezentuje się podczas spaceru po nadwiślańskiej promenadzie. Ruiny pochodzą z XIII i XIV wieku. Zamek znajduje się na Górze Trzech Krzyży.

6. Stary Rynek

Tutejszy Stary Rynek to tętniące życiem i otoczone bogato zdobionymi zabytkowymi kamienicami serce miasta. Latem można tu posłuchać lokalnej muzyki, wstąpić na pyszne lody i ciastko do urokliwej kawiarenki lub po prostu posiedzieć rozkoszując się widokami.

7. Baszta

Jest to jeden z najlepszych punktów widokowych Kazimierza. Znajduje się ona tuż obok słynnego Zamku i oferuje zachwycającą panoramę miasta i całej okolicy.

8. Bulwar Nadwiślański

Bulwar Nadwiślański zachęca do długich przechadzek i spacerów. W sezonie zwykle cumują tu statki, a widoki na Farę, Zamek i Basztę wprost nie mają sobie równych.

Informacje o noclegach w Kazimierzu Dolnym

🏡 Liczba noclegów 536 ofert
🌙 Cena za noc zaczyna się od 146 zł
⭐ Popularne udogodnienia zwierzęta dozwolone, baseny i balkony/tarasy
🏊 Noclegi z basenem 65 obiektów

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztują noclegi w Kazimierzu Dolnym?

Przeciętna cena noclegu w Kazimierzu Dolnym wynosi 146 zł.

Ile noclegów jest dostępnych w Kazimierzu Dolnym?

Obecnie możesz przeglądać i porównywać 536 noclegów, spośród których na pewno znajdziesz coś dla siebie na planowany pobyt w Kazimierzu Dolnym.

Jakie udogodnienia są najpopularniejsze dla domków wakacyjnych w Kazimierzu Dolnym?

Jeśli planujesz rezerwację noclegu w Kazimierzu Dolnym, najczęstsze udogodnienia, których inni szukają to oferty zwierzęta dozwolone, baseny lub balkony/tarasy.

Czy w Kazimierzu Dolnym znajdę noclegi przyjazne zwierzętom?

Znalezienie noclegu w Kazimierzu Dolnym, w którym psy są dozwolone, jest zdecydowanie możliwe - w naszej ofercie znajdziesz 19 domków i apartamentów przyjaznych zwierzętom.

Jaki jest najlepszy moment na podróż do lokalizacji Kazimierz Dolny?

Sierpień i lipiec są zazwyczaj najcieplejszymi miesiącami w Kazimierzu Dolnym z temperaturą około 27 °C. Styczeń i luty w Kazimierzu Dolnym są miesiącami najchłodniejszymi ze średnią temperaturą -4 °C.

Zbieramy oferty tysięcy partnerów, w tym:

Booking.com Noclegi w Kazimierzu Dolnym Casamundo Noclegi w Kazimierzu Dolnym Interhome Noclegi w Kazimierzu Dolnym TripAdvisor Noclegi w Kazimierzu Dolnym Novasol Noclegi w Kazimierzu Dolnym edom Noclegi w Kazimierzu Dolnym HomeAway Noclegi w Kazimierzu Dolnym BookApart.com Noclegi w Kazimierzu Dolnym HouseTrip Noclegi w Kazimierzu Dolnym Belvilla Noclegi w Kazimierzu Dolnym DanCenter Noclegi w Kazimierzu Dolnym IdoSell Booking Noclegi w Kazimierzu Dolnym Holiday Home Noclegi w Kazimierzu Dolnym Inter Chalet Noclegi w Kazimierzu Dolnym Only-apartments Noclegi w Kazimierzu Dolnym Migoa Noclegi w Kazimierzu Dolnym

Znajdź inspirację na swój kolejny urlop

Więcej miejsc na urlop w okolicy

Pokaż więcej

Najlepsze podróżnicze inspiracje

Poznaj inne pomysły na podróże

Pokaż więcej
image-tag