Spa Kaszuby

Kaszuby
Spa Kaszuby

Spa Kaszuby – wypoczynek w zieleni to jest to!

Kaszuby to pewnie jeden z odrębnych regionów Polski, gdzie poczujemy się jednocześnie swojsko i egzotycznie. To wprost idealne środowisko do tego, aby oddać się relaksowi i poczuć jak opada z nas napięcie. Spa i zabiegi relaksacyjne na Kaszubach to wspaniały pomysł na niezapomniane chwile błogiego wypoczynku w nieskazitelnej naturze.

Kaszuby i pomorskie spa, czyli destynacje jedyne w swoim rodzaju

Region ten słynie zwłaszcza z bogactw naturalnych i ciekawych zjawisk przyrodniczych. Na pierwszy plan wysuwa się pod tym względem kaszubska pustynia, która stanowi tę mniej uczęszczaną część Słowińskiego Parku Narodowego. Jeśli więc mają Państwo ochotę na weekend lub urlop z dala od tłumów, miejsce to będzie świetnym wyborem.

Podobnie będzie, jeśli wybierzemy się na Wydmę Czołpińską. Kolejną propozycją dla wszystkich miłośników natury, ciszy i spokoju są Bory Tucholskie, czyli sielska kraina sosnowych borów i krystalicznie czystych jezior. Bory tucholskie zachwycają swoją aurą o każdej porze roku, choć szczególnie pięknie i kolorowo będą prezentować się podczas tradycyjnej złotej polskiej jesieni. To wówczas prawdziwy raj dla amatorów fotografii przyrodniczej i krajobrazowej.

Wellness i spa na Kaszubach – relaks w rustykalnych klimatach

Oprócz cennych atrakcji naturalnych, ziemia kaszubska jest nie mniej bogata w zabytki kultury, dzięki którym podróżni mogą zapoznać się z historią, tradycjami, a nawet językiem charakterystycznym dla tej części Polski. Warto więc choć na chwilę zrobić sobie przerwę od lasów, jezior i nieuczęszczanych ścieżek, aby zgłębić niektóre tajemnice Kaszubów.

W tym celu najlepiej wybrać się do Kartuz, stolicy regionu, gdzie na honorowym miejscu stoi Kolegiata Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny będąca najważniejszym zabytkiem sakralnym na Kaszubach. Wyposażenie kościoła robi duże wrażenie, zwłaszcza gotycki ołtarz i drewniane stalle. Cechą charakterystyczną jest bez wątpienia dach w kształcie trumny, który niesie ponadczasowe przesłanie “memento mori”. Jeśli mają Państwo ochotę na ciekawe zabytki kulturowe i jednocześnie naturalne spa, Kaszuby będą znakomitym pomysłem.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi na Kaszubach Casamundo Noclegi na Kaszubach Interhome Noclegi na Kaszubach TripAdvisor Noclegi na Kaszubach Novasol Noclegi na Kaszubach Wimdu Noclegi na Kaszubach edom Noclegi na Kaszubach HomeAway Noclegi na Kaszubach BookApart.com Noclegi na Kaszubach Noclegowo.pl Noclegi na Kaszubach 9flats.com Noclegi na Kaszubach HouseTrip Noclegi na Kaszubach Belvilla Noclegi na Kaszubach DanCenter Noclegi na Kaszubach IdoSell Booking Noclegi na Kaszubach Holiday Home Noclegi na Kaszubach Inter Chalet Noclegi na Kaszubach only-apartments Noclegi na Kaszubach Migoa Noclegi na Kaszubach