zlokalizowane jest w centrum Karpacza. Zbiory prezentowane w zabytkowej chacie góralskiej przybliżają rozwój sportów zimowych i przyrodę Karkonoszy. W placówce znajduje się kilka wyjątkowo ciekawych eksponatów, choćby tak cennych jak narty Kamila Stocha. Dla wszystkich turystów przygotowano audioprzewodniki.
to wyjątkowe miejsce, które zachwyca zwiedzających w każdym wieku. Ekspozycja stała obejmuje około 2000 zabawek z różnych stron świata, w muzeum otwierane są też wystawy czasowe o takiej tematyce, jak „Gwiezdne wojny”, drewniane zabawki czy pluszowe misie. Placówka mieści się w przepięknie wyremontowanym dawnym dworcu kolejowym. W budynku dla zwiedzających przygotowano również salę poświęconą kolejnictwu. W sezonie przed dworcem na uruchomienie czekają Karkonoskie Drezyny Ręczne.
jest prawdziwą gratką dla małych i dużych miłośników klocków. Muzeum podzielono na 9 sal tematycznych, z których każda poświęcona jest innej serii klocków LEGO. Niektóre elementy makiet można samodzielnie uruchomić, zapewniając sobie jeszcze więcej frajdy!