Karpacz narty

Karpacz
Dowolne daty
2 gości

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 100 zł
100 zł - 199 zł
Od 200 zł
Odległość od centrum
Max. 1 km
Max. 2 km
Max. 5 km
Recenzje
Doskonała: 4,5+
Bardzo dobra: 4+
Dobra: 3,5+

Karpacz — niezapomniany zimowy wypoczynek u stóp Śnieżki!

Karpacz to jedno z najchętniej odwiedzanych i najbardziej malowniczych miast wypoczynkowych w województwie dolnośląskim. Zewsząd otoczone jest ono masywem karkonoskim zimą pokrytym grubą pierzynką białego puchu. To właśnie dzięki dużej ilości śniegu i doskonałym warunkom do uprawiania sportów zimowych Karpacz zyskał rangę kurortu. Przyjeżdżając tu można do woli wdychać czyste górskie powietrze, rozkoszować się zachwycającymi widokami i aktywnie spędzać czas na łonie natury.

Karpacz na narty: Nasze rekomendacje

Apartament Karpacz
Apartament ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Karpacz, Jelenia Góra, Polska
od 278 zł
Easy Reserve
4.9/5.0
„Znakomity“
Zobacz ofertę
Apartament Karpacz
-6%
Apartament ∙ 6 gości ∙ 3 sypialnie
Karpacz, Jelenia Góra, Polska
od 283 zł 301 zł
Interhome
4.3/5.0
„Bardzo dobry“
Zobacz ofertę
Apartament Karpacz
Apartament ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Karpacz, Jelenia Góra, Polska
od 278 zł
Easy Reserve
4.9/5.0
„Znakomity“
Zobacz ofertę
Dom Karpacz
-9%
Dom ∙ 11 gości ∙ 4 sypialnie
Karpacz, Jelenia Góra, Polska
od 515 zł 568 zł
Interhome
4.5/5.0
„Wybitny“
Zobacz ofertę
Dom Karpacz
Dom ∙ 14 gości ∙ 5 sypialni
Karpacz, Jelenia Góra, Polska
od 695 zł
Novasol
Zobacz ofertę
Pokój Karpacz
Pokój ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Karpacz, Jelenia Góra, Polska
od 255 zł
IdoSell Booking
Zobacz ofertę

Najlepsze stoki narciarskie w Karpaczu

Posiadający profesjonalnie przygotowane trasy zjazdowe Karpacz zachęca, by założyć narty i ruszyć po białych stokach jak jeszcze nigdy dotąd. Tutejsze nartostrady spełnią bowiem wymagania zarówno narciarzy stawiających swoje pierwsze kroki na dwóch deskach, jak i tych, którzy niejeden zjazd mają już za sobą. Niektóre z tras znajdują się niemalże w samym centrum miasta, inne natomiast położone są w nieco dalej pośród masywnych szczytów Karkonoszy, wszystkie jednak oferują czystą przyjemność z jazdy i wiele nietuzinkowych atrakcji typu apres-ski.

 • 1. Winterpol Karpacz

  Całoroczny wyciąg narciarski Winterpol Karpacz oferuje trzy wspaniałe trasy narciarskie i wiele nowoczesnych udogodnień. Jeśli o same trasy chodzi, najdłuższa z nich rozciąga się na dystansie 1100 m, pozostałe dwie mają 600 i 800 m długości. Wszystkie są dośnieżane i oświetlone, dzięki czemu szusować można nawet po zmroku. Sam wyciąg jest niebywale komfortowy. Przystosowany jest nawet dla osób niepełnosprawnych, a osłony typu bubbles chronią gości przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Warto też dodać, iż siedziska kanap są podgrzewane, a wyciąg cechuje niespotykana przepustowość ponad 2800 osób na godzinę. Ponadto, na terenie obiektu znajduje się wypożyczalnia i serwis sprzętu, a także bistro i grill bar.

 • 2. Stacja pod Wangiem

  Stacja narciarska pod Wangiem oferuje narciarzom stok o długości ponad 400 m obsługiwany przez dwa wyciągi. Sam stok jest fantastycznie przygotowany. Trasa jest naśnieżana, ratrakowana i oświetlona. Na górę narciarze i snowboardziści mogą dostać się korzystając z wyciągu orczykowego o przepustowości 700 osób na godzinę lub z wyciągu wyposażonego w wygodne czteroosobowe kanapy i cechującego się przepustowością aż 2400 osób na godzinę. Tuż przy stoku zlokalizowana jest profesjonalna szkoła narciarska i snowboardowa.

 • 3. Liczyrzepa

  Nartostrada Liczyrzepa to bez dwóch zdań oferta nie do odrzucenia dla wytrawnych i zaawansowanych narciarzy. Jest to bowiem najtrudniejsza i najbardziej wymagająca trasa w okolicach Karpacza. Sam stok usytuowany jest na Śnieżce i dzięki dużemu nachyleniu zapewnia bardzo szybką i emocjonującą jazdę. Różnica wzniesień miejscami wynosi nawet 291 m. Nartostrada ma długość ponad 900 m i jest dosyć wąska, co jeszcze bardziej utrudnia jazdę, a jej dodatkową zaletą są zachwycające widoki, jakie podziwiać można jedynie ze stromych zboczy Śnieżki.

Najlepsze ośrodki narciarskie w Karpaczu dla rodzin z dziećmi

Poszukujesz idealnego miejsca na wyjazd na narty z dzieckiem? Wybierz Karpacz i ciesz się szeroką ofertą profesjonalnych ośrodków narciarskich, które nie tylko zapewniają świetne warunki do szusowania po białym puchu, ale także zadbają o naukę jazdy najmłodszych gości, tak by cała rodzina mogła czerpać radość ze wspólnego zimowego wypoczynku.

 • 1. Ośrodek narciarski Relaks

  Ośrodek ten to fantastyczne miejsce na zimowe szaleństwa dla całej rodziny. Obiekt ten pozwoli zarówno dorosłym, jak i dzieciom czerpać radość z uprawiania sportów zimowych i to bez względu na stopień zaawansowania. O naukę techniki jazdy na snowboardzie oraz na nartach zadba bowiem wykwalifikowana kadra instruktorów, a i o sprzęt nie trzeba się tu martwić. Na miejscu działa wypożyczalnia i serwis. Sam stok jest natomiast dośnieżany i sztucznie doświetlany, co umożliwia jazdę nawet po zmroku. Trasa zjazdowa ma rozpiętość 310 m i obsługiwana jest przez wyciąg orczykowy o długości 278 m. Ponadto, jak na rodzinne centrum sportów zimowych przystało, pomyślano tu także o najmłodszych gościach. Dla nich dedykowany jest specjalny wyciąg taśmowy Czarodziejski Dywan. Różnica poziomów wynosi tu zaledwie 8 m, a długość trasy to tylko 66 m.

 • 2. Centrum Aktywnej Rekreacji

  Stok narciarski Centrum Aktywnej Rekreacji pod Śnieżką kusi miłośników sportów zimowych w każdym wieku. Ośrodek dysponuje doświetloną, regularnie naśnieżaną i ratrakowaną trasą zapewniająca moc wrażeń z jazdy zarówno na nartach, jak i na snowboardzie. Dodatkowo można tu spróbować modnego w ostatnim czasie snowtubingu, czyli uwielbianej nie tylko przez dzieci jazdy po śniegu na specjalnych dużych pontonach. Na miejscu można oczywiście skorzystać z wypożyczalni sprzętu, a także zasięgnąć porad wykwalifikowanych instruktorów lub ogrzać się i posilić w pobliskim barze Panorama.

 • 3. Karpacz Ski Arena

  Karpacz Ski Arena to jedna z największych stacji narciarskich w okolicach Karpacza. Zimą działa tu aż siedem wyciągów obsługujących trasy o różnym stopniu trudności. Do najłatwiejszych należy dedykowana najmłodszym trasa N7 o długości jedynie 50 m. Wśród najtrudniejszych znajduje się natomiast nartostrada N5 usytuowana na zboczu Kopy oraz trasa N4 położona w pobliżu Białego Jaru. Obie gwarantują silne emocje i dużą dawkę radości z jazdy. Ponadto, na terenie ośrodka działa też całoroczna kolej linowa "Zbyszek", która zawozi gości wprost na szczyt Kopy. Roztacza się stamtąd wspaniała panorama Kotliny Jeleniogórskiej i oczywiście samych Karkonoszy. Na dole na zmotoryzowanych czeka zaś przestronny parking zdolny pomieścić aż 100 aut.

Pogoda i klimat w Karpaczu


-3°

-1°

-1°
15°
19°
23°
12°
26°
14°
26°
13°
21°
10°
14°


-1°
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Karpacz na narty - Inspiracje

image-tag