Agroturystyka Karpacz - HomeToGo base64Hash Agroturystyka Karpacz - HomeToGo

Agroturystyka Karpacz

Karpacz
Dowolne daty
Goście

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 100 zł
100 zł - 199 zł
Od 200 zł
Odległość od centrum
Max. 1 km
Max. 2 km
Max. 5 km
Recenzje
Doskonała: 4,5+
Bardzo dobra: 4+
Dobra: 3,5+

Niezapomniane wakacje w przepięknych Karkonoszach

Kontakt z naturą, spokojne sąsiedztwo i wyjątkowe atrakcje – to wszystko czeka na obieżyświatów wybierających agroturystykę w Karpaczu. Miejscowość położona u podnóża Śnieżki to doskonały punkt początkowy pieszych wędrówek po karkonoskich szlakach. Karpacz jest również wymarzonym miejscem dla miłośników poznawania nietuzinkowych atrakcji turystycznych. Co warto zobaczyć w Karpaczu i jego najbliższych okolicach?

Najciekawsze atrakcje dla wypoczywających w agroturystyce w Karpaczu

Najciekawsze atrakcje dla wypoczywających w agroturystyce w Karpaczu

Zarezerwowanie noclegu u podnóża Śnieżki może być wstępem do wakacji życia. W rejonie Karpacza nie brakuje niebanalnych miejsc i zabytków, przepięknych widoków ani górskich szlaków przeznaczonych dla piechurów, biegaczy narciarskich czy miłośników jednośladów. Jakie miejsca na zawsze pozostają w pamięci odwiedzających agroturystykę w Karpaczu?

 • Śnieżka

  , czyli najwyższy szczyt Karkonoszy, który sięga 1602 m n.p.m. Na wierzchołek z charakterystycznym budynkiem obserwatorium meteorologicznego prowadzą liczne szlaki o zróżnicowanym stopniu trudności, a na wytrwałych na szczycie czeka wyjątkowa nagroda, jaką jest zapierająca dech w piersiach panorama polskich i czeskich Sudetów.

 • Samotnia i Strzecha Akademicka

  to wyjątkowej urody schroniska górskie, które warto zobaczyć, wspinając się na Śnieżkę. Pierwsze z nich jest malowniczo położone w Kotle Małego Stawu, drugie uznaje się za najstarsze schronisko w Karkonoszach.

 • Świątynia Wang

  , przy której rozpoczyna się niebieski szlak na Śnieżkę, to ewangelicki kościółek drewniany, przeniesiony w XIX wieku z norweskiej miejscowości Vang. Świątynia o konstrukcji słupowej, zbudowana na przełomie XII i XIII wieku bez użycia gwoździ, jest jedną z zaledwie kilkudziesięciu budowli tego typu na świecie.

 • Kowary

  , miasteczko oddalone o niespełna 10 km od Karpacza, to prawdziwa skarbnica nietuzinkowych atrakcji. Na całe rodziny czeka tutaj Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, nie lada gratką są też sąsiadujące ze sobą dwie trasy podziemne. Sztolnie Kowary i Kopalnia Podgórze przybliżają m.in. historię wydobywania w okolicach tak cennych kruszców, jak rudy uranu. Trasy liczą odpowiednio około 1200 i 1600 metrów.

Pogoda i klimat w Karpaczu

max.
Min.

-3°
22 dni 22
max.
Min.

-1°
15 dni 15
max.
Min.

-1°
14 dni 14
max.
Min.
15°
14 dni 14
max.
Min.
19°
16 dni 16
max.
Min.
23°
12°
13 dni 13
max.
Min.
26°
14°
14 dni 14
max.
Min.
26°
13°
12 dni 12
max.
Min.
21°
10°
12 dni 12
max.
Min.
14°
12 dni 12
max.
Min.

15 dni 15
max.
Min.

-1°
18 dni 18
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Agroturystyka Karpacz - Inspiracje

Najlepsze pomysły na urlop w Karpaczu

Odkryj inne podróżnicze inspiracje

image-tag