Agroturystyka Karkonosze

Karkonosze
Przyjazd
2 gości

Wakacje pod Śnieżką, czyli dlaczego warto wypoczywać w Karkonoszach

Karkonosze uważane są za góry idealne dla mniej wprawnych piechurów, którzy mogą powędrować nawet na najwyższy szczyt pasma, czyli sięgającą 1602 m n.p.m. Śnieżkę. Spędzając czas w agroturystyce w Karkonoszach, warto też poznać inne atrakcje regionu albo skorzystać z położenia pasma na granicy polsko-czeskiej i urlop w górach potraktować jako doskonałą okazję do odwiedzenia naszych południowo-zachodnich sąsiadów.

Najważniejsze atrakcje dla gości agroturystyki w Karkonoszach

Karkonosze są przez cały rok otwarte na aktywnych turystów, nie brakuje też miejsc, które przypadną do gustu rodzinom z dziećmi, wycieczkom szkolnym czy po prostu miłośnikom zwiedzania. Na co, poza licznymi szlakami górskimi, trasami rowerowymi i narciarskimi, lodowiskami i basenami, możesz zwrócić uwagę, nocując w agroturystyce w Karkonoszach?

  • 1. Górskie wodospady

    w tej okolicy zapierają dech w piersiach. Warto zobaczyć Wodospad Kamieńczyka, którego wody spadają z wysokości 27 m i płyną dalej Wąwozem Kamieńczyka. Wodospad ten, położony na poziomie 843 m n.p.m, jest najwyższy w całych Sudetach. Jeszcze bardziej malowniczy jest Wąwóz Szklarki z ponad 13-metrowym Wodospadem Szklarki, który leży na wysokości 520 m n.p.m.

  • 2. Dolina Pałaców i Ogrodów

    to miejsce magiczne, obejmujące kilkadziesiąt zamków, pałaców i innych obiektów mieszkalnych wybudowanych w okresie od średniowiecza do XIX stulecia. Część budynków pełni dzisiaj funkcję hoteli, wiele z nich można zwiedzać. O wyjątkowości doliny najlepiej świadczą porównania z zamkami i pałacami z Doliny Loary we Francji oraz starania o wpisanie jej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

  • 3. Świątynia Wang w Karpaczu

    jest jednym z nielicznych zachowanych do dziś obiektów drewnianych tego typu, wybudowanych bez użycia gwoździ. W XIX wieku średniowieczny kościółek sprowadzono z norweskiej miejscowości Vang, której zawdzięcza swoją polską nazwę. Kamienna dzwonnica sąsiadująca z kościółkiem została dobudowana dopiero w Karpaczu.

Agroturystyka Karkonosze: Najlepsze oferty

Agroturystyka ∙ 2 gości
Miłków, Jelenia Góra, Polska
od 130 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę
Agroturystyka ∙ 2 gości
Sosnówka, Podgórzyn, Polska
od 167 zł
Booking.com
4,9
Zobacz ofertę
Agroturystyka ∙ 2 gości
Sosnówka, Podgórzyn, Polska
od 137 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę

Pogoda i klimat w Karkonoszach


-3°

-1°

-1°
15°
19°
23°
12°
26°
14°
26°
13°
21°
10°
14°


-1°
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Agroturystyka: Odkryj więcej popularnych kierunków

image-tag