Noclegi i apartamenty wakacyjne Jarosław

Porównano 60 dostępnych noclegów, znalezione na 3 stronach rezerwacyjnych
Jarosław

Najczęściej wybierane udogodnienia Jarosław

 • TV (49)
 • Dla niepalących (48)
 • Basen (47)
 • Balkon/Patio (47)
 • Ogród (47)
 • Grill (46)
 • Pralka (35)
 • Jacuzzi (35)
 • Kominek (35)
 • Sauna (34)
 • Internet (30)
 • Klimatyzacja (28)

Pogoda Jarosław


-5°

-4°

15°
20°
23°
12°
26°
14°
25°
13°
20°
13°


-2°
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Ten wykres przedstawia wykres pogodowy na cały rok . Najgorętszy miesiąc to lipiec, kiedy temperatura wzrasta do 26°. Tymczasem, tempertura spada poniżej -5° w styczniu. Lepiej zabierz ze sobą swój parasol w styczniu, najbardziej deszczowym miesiącu w roku.

Noclegi w Jarosławiu – podkarpackiej oazie słowiańskiego folkloru

Niezwykle malownicze, niewielkie miasteczko Jarosław jest położone w województwie podkarpackim, między meandrami Sanu a łagodnymi wzniesieniami Podgórza Rzeszowskiego. Miejscowość od zawsze ulokowana była na przecięciu ważnych szlaków handlowych.

Wybierz się na kilkudniowy wypad do Jarosławia i odkryj tę mało znaną perełkę dawnej Galicji. Wynajmij kwaterę prywatną lub apartament niedaleko Rynku, by zwiedzić ciekawe lokalne muzea.

Zobacz wszystkie oferty
Kulinaria

Podkarpackie przysmaki

Kuchnia galicyjska jest owocem styku trzech kultur – polskiej, ruskiej i żydowskiej. Skosztujesz tu dań, w których fuzja kultur jest świetnie widoczna. Spróbujesz tu wyśmienitego żuru na zsiadłym mleku z dodatkiem grzybów leśnych oraz pasztetu z dzikiej kaczki lub pikantnej kaszanki z kaszą gryczaną.

Do typowo lokalnych smaków należy udziec wieprzowy pieczony z kością, który swoją kruchość zawdzięcza długiemu marynowaniu. Koniecznie spróbuj też tzw. biszkoptów jarosławskich, puszystych ciastek z jajek, cukru, miodu i mąki o ponad stuletniej tradycji.

Kultura i sztuka

Ciekawostki i tajemnice miasteczka nad Sanem

Zabierz swoje pociechy na intrygujący spacer po podziemiach jarosławskiego Rynku. W Kamienicy nr 14 rozpoczyna się tzw. Podziemna Trasa Turystyczna im. prof. Feliksa Zalewskiego. Labirynt rozległych, wielopoziomowych piwnic i korytarzy służył dawniej za skład towarów. Na przełomie XVI i XVII wieku miasto było ważnym ośrodkiem handlowym, słynącym z międzynarodowych jarmarków.

Przepiękna renesansowa Kamienica Osettich, znajduje się również przy Rynku, pod nr 4. Mieści się w niej ciekawe Muzeum Miejskie, w którym regularnie odbywają się interaktywne lekcje i warsztaty edukacyjne dla dzieci. Do najciekawszych zbiorów należy obszerna kolekcja historycznych zegarów.

Lokalne wydarzenia

Muzyczne oblicze Jarosławia

Miasto co roku przyciąga melomanów. Do najbardziej prestiżowych lokalnych wydarzeń cyklicznych należy Festiwal Muzyki Dawnej, który tradycyjnie odbywa się w ostatnim tygodniu sierpnia. Do Jarosławia przyjeżdża wtedy wiele zespołów rekonstruujących średniowieczne melodie liturgiczne, m.in. chorał gregoriański.

W czerwcu Rynek staje się sceną dla śpiewaków i tancerzy ludowych podczas corocznego Jarmarku Słowiańskich Zespołów Folklorystycznych. Oprócz polskich zespołów miasto gości wiele grup z Czech, Słowacji, Ukrainy i Białorusi. Warto wziąć udział w tym wielkim święcie słowiańskiej spuścizny kulturowej i zobaczyć jej ogromne wewnętrzne zróżnicowanie.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi Jarosław Casamundo Noclegi Jarosław Interhome Noclegi Jarosław TripAdvisor Noclegi Jarosław Novasol Noclegi Jarosław Wimdu Noclegi Jarosław edom Noclegi Jarosław HomeAway Noclegi Jarosław BookApart.com Noclegi Jarosław Noclegowo.pl Noclegi Jarosław 9flats.com Noclegi Jarosław HouseTrip Noclegi Jarosław Belvilla Noclegi Jarosław DanCenter Noclegi Jarosław IdoSell Booking Noclegi Jarosław Holiday Home Noclegi Jarosław Inter Chalet Noclegi Jarosław only-apartments Noclegi Jarosław Migoa Noclegi Jarosław

Więcej miejscowości w okolicy