Istebna narty - HomeToGo base64Hash Istebna narty - HomeToGo

Istebna narty

Istebna
Dowolne daty
Goście

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 100 zł
100 zł - 199 zł
Od 200 zł
Odległość od centrum
Max. 1 km
Max. 2 km
Max. 5 km
Recenzje
Doskonała: 4,5+
Bardzo dobra: 4+
Dobra: 3,5+

Istebna i wyjazd na narty dla całej rodziny

Istebna to niewielka, malowniczo położona miejscowość na terenie Beskidu Śląskiego. Panuje tu specyficzny mikroklimat, gdyż temperatura w tej okolicy jest zawsze o kilka stopni niższa niż w sąsiednich rejonach. Tę cechę postanowiono wykorzystać do stworzenia w Istebnej bazy sportów zimowych. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę!

Istebna – snowboard i narty w Beskidach

Istebna – snowboard i narty w Beskidach

Istebna jest na tyle kameralnym ośrodkiem, że na pewno spodoba się ona osobom nieprzepadającym za tłumami. Jednocześnie nowoczesna i rozbudowana infrastruktura pozwoli cieszyć się sportami zimowymi na najwyższym poziomie.

 • Kompleks Zagroń Istebna

  to ośrodek narciarski położony bezpośrednio nad rzeką Olzą, na północnym stoku Zagronia (na wysokości 684 m n.p.m). Pierwszy wyciąg krzesełkowy został tu uruchomiony w 2009 roku. Na terenie kompleksu działa także Park Wodny „Olza” oraz Centrum Zdrowia i Energii „Meridian”.

 • Ośrodek Narciarski Złoty Groń

  jest niezwykle malowniczo położony, w dorzeczu rzeki Olzy. Jego wyjątkowy mikroklimat sprawia, że śniegi utrzymują się na miejscowych stokach od listopada do niemal połowy kwietnia. Sezon narciarski trwa tu więc najdłużej w całym regionie, a na narciarzy i snowboardzistów czekają bardzo dobrze przygotowane i szerokie trasy o różnym stopniu trudności. Jest to zatem znakomity spot na uprawianie sportów zimowych w rodzinnym gronie. Stoki są ratrakowane, sztucznie dośnieżane w razie potrzeby i oświetlone wieczorami.

 • Przełęcz i wyciąg narciarski Kubalonka

  to optymalne miejsce dla osób rozpoczynających swoją przygodę z nartami lub snowboardem. Ponadto zostały tu wytyczone liczne narciarskie trasy biegowe. W dole przełęczy krzyżuje się kilka najbardziej popularnym beskidzkich szlaków turystycznych, w tym Główny Szlak Beskidzki. Dokładnie w tym miejscu bierze swój początek również Beskidzka Ścieżka Planetarna.

Istebna, czyli narty w wyjątkowym wydaniu

Istebna, czyli narty w wyjątkowym wydaniu

W Istebnej nie sposób się nudzić, nawet gdy w sezonie zimowym postanowisz na chwilę odpocząć od nart. Na pewno miejscowe atrakcje nie tylko umilą czas, ale również pomogą dowiedzieć się czegoś więcej o kulturze i ciekawostkach regionu.

 • Izba Pamięci Jerzego Kukuczki

  mieści się w niewielkiej, niepozornej drewnianej chacie góralskiej. Żona słynnego himalaisty postanowiła stworzyć to niezwykłe miejsce w ich rodzinnym domu, aby w ten sposób pamięć o nim nigdy nie zaginęła.

 • Chata Kawuloka

  to miejsce absolutnie osobliwe i niewątpliwie warte odwiedzenia, o czym świadczy choćby wpisanie go na listę najważniejszych elementów Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego. W chacie znajduje się także ekspozycja prezentująca instrumenty muzyczne oraz sprzęty służące do ich konserwacji. Jan Kawulok, dawny właściciel chaty, był znanym w regionie multiinstrumentalistą grającym na ludowych instrumentach dętych z Beskidów i nie tylko.

 • Muzeum Koronki

  mieści się w Koniakowie, w prywatnym domu. Wystawę otwarto w 1962 roku na cześć jednej z bardziej utalentowanych koronkarek z regionu, Marii Gaworek. W muzeum znajduje się wiele ciekawych eksponatów, takich jak kołnierzyki i chusty, firanki, serwetki oraz kryzy i czepce.

Pogoda i klimat w Istebnej

max.
Min.

-5°
26 dni 26
max.
Min.

-2°
20 dni 20
max.
Min.

-1°
18 dni 18
max.
Min.
14°
20 dni 20
max.
Min.
19°
20 dni 20
max.
Min.
23°
11°
17 dni 17
max.
Min.
25°
13°
17 dni 17
max.
Min.
25°
12°
14 dni 14
max.
Min.
19°
17 dni 17
max.
Min.
13°
16 dni 16
max.
Min.

19 dni 19
max.
Min.

-2°
21 dni 21
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Istebna - Inspiracje

Najlepsze pomysły na urlop w Istebnej

Odkryj inne podróżnicze inspiracje

image-tag