Wyprawa na dorsza - HomeToGo base64Hash Wyprawa na dorsza - HomeToGo

Wyprawa na dorsza

Polska
Dowolne daty
Goście
Polska
Dowolne daty
Goście

Znajdź swój idealny nocleg w Polsce z tymi popularnymi filtrami

Sauny
2 dorosłych
1 sypialnia
10 dorosłych
4 dorosłych
Zwierzęta dozwolone

wyprawa na dorsza - Najlepsze kierunki

Wyprawa na dorsza - Najlepsze kierunki:

Każdy, kto zasmakował wędkarskiej przygody na otwartym morzu, wie ile emocji potrafi dostarczyć dobrze zorganizowana wyprawa na dorsza. Rekordowe osobniki tego gatunku potrafią osiągnąć nawet 40 kg wagi, a samo wyłowienie takiego olbrzyma wymaga sporej siły i umiejętności. Nasza rodzima, bałtycka odmiana dorsza jest nieco mniejsza, za to tak samo, jak inne bogata w białko i minerały. Amatorzy połowu tej majestatycznej ryby wspaniale zrelaksują się podczas urlopu wędkarskiego w Polsce lub za granicą.
Wyprawy z wędką do Północnej Europy – niekwestionowanej ojczyzny dorsza

Wyprawy z wędką do Północnej Europy – niekwestionowanej ojczyzny dorsza

 • 1. Morze Bałtyckie

  W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się całodniowe wyprawy wędkarskie na Morzu Bałtyckim. Wiele kutrów rybackich m.in. w Kołobrzegu oraz w Łebie oferuje rejsy połowowe. Na pokładzie możesz wypożyczyć sprzęt, a także zjeść ciepły posiłek. Przeciętna waga poławianych tu dorszy oscyluje w granicach 2-3 kg. Do najlepszych polskich łowisk trzeba zaliczyć Hel, wokół którego znajduje się wiele starych wraków, służących za schronienie dużym osobnikom. Według polskich przepisów każdy wędkarz ma prawo zatrzymać siedem złowionych dorszy.

 • 2. Szkiery Blekinge w Szwecji

  Jeśli marzysz o "grubej rybie" i chcesz pobić swój własny życiowy rekord, wybierz się do krainy fiordów i lodowców. Cała Skandynawia stanowi wędkarski raj i cechuje się świetną infrastrukturą, niezbędną do uprawiania tego sportu. Niewielkie kutry zabierają hobbystów na Szkiery Blekinge w Szwecji, oddalone zaledwie kilkanaście kilometrów od Karlskrony. Utrzymuje się tu od wielu lat stała populacja dorsza, okonia i szczupaka.

 • 3. Lofoty w Norwegii

  Jeszcze większych atrakcji możesz spodziewać się po wyprawie wędkarskiej do Norwegii. W jej lodowatych wodach występują ogromne dorsze arktyczne i tzw. "skrei", sezonowo przybywające w okolice Lofotów aż z Morza Barentsa.

 • 4. Wybrzeże Anglii i Szkocji

  Dobrą alternatywą dla wyżej wspomnianych łowisk będzie wyprawa na dorsza na Wyspy Brytyjskie. W wielu regionach Anglii i Szkocji można pokusić się o wędkowanie z brzegu. Najlepiej jest wybrać piaszczystą plażę z dala od klifów. Sezon na łowienie z plaży rozpoczyna się w październiku, a ryby biorą najlepiej wieczorem i wczesną nocą. W Szkocji warto załapać się na lokalne zawody Aberdeen Thistle Angling, gdzie najlepsi mają szansę zdobyć nagrody.

Najlepsze podróżnicze inspiracje

Pokaż więcej

Poznaj inne pomysły na podróże

Pokaż więcej
image-tag