Wyprawy rowerowe

Odkryj najpiękniejsze trasy

wyprawy rowerowe

Wycieczki rowerowe pozwalają podróżnikowi czerpać jeszcze więcej przyjemności ze swojej wyprawy. Podróżnik przemieszcza się wolniej, ale za to dłużej cieszy się krajobrazami i otaczającą przyrodą. Dodatkową zaletą jest bliskość miejscowych, z którymi spotkania są wisienką na torcie każdej przygody. Poza tym dłuższa wyprawa rowerowa to czas na sprawdzenie własnych umiejętności i okazja na pokonanie ukrytych słabości. Wielodniowa jazda na rowerze hartuje ciało, ale przede wszystkim duszę, dzięki czemu podróżnik wraca do domu z wyjątkowymi wspomnieniami i niepowtarzalną refleksją o otaczającym świecie.

Fascynująca Polska na rowerze

Green Velo to nie lada gratka dla wielbicieli jazdy na rowerze. Malownicza trasa rowerowa prowadzi z pogranicza Kaszubów w Bieszczady i ziemię świętokrzyską. Na rowerzystów czekają ponad dwa tysiące kilometrów dobrze oznakowanych szlaków rowerowych, które wiodą przez parki krajobrazowe, zabytkowe miasta i wsie malowniczo położone pośród rozległych pól i lasów. Śmiałkowie, którzy zapragną pokonać cały odcinek, mają jedyną w swoim rodzaju okazję na połączenie wakacji na wybrzeżu Bałtyku, z niepowtarzalnymi krajobrazami Wyżyny Lubelskiej, dziewiczym Roztoczem i wędrówką po dzikich połoninach. Wycieczkę rowerową po Bieszczadach najlepiej zaplanować wiosną, kiedy lokalna przyroda budzi się ze snu, lub jesienią, kiedy bieszczadzkie lasy mienią się przepięknymi kolorami.

Wyprawy rowerowe po tajskich bezdrożach

Azja Południowo-Wschodnia od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród podróżników, których przyciągają w te strony niepowtarzalna kuchnia lokalna, fascynujące kultury i tysiące imponujących zabytków. Tajlandia jest doskonałym krajem na przygodę z rowerem i pierwsze spotkanie z tym regionem Azji. I nie chodzi tylko o walory krajobrazowe, których jest tutaj aż w nadmiarze. Podróże rowerowe po Tajlandii bardzo ułatwia szeroko rozwinięta baza noclegowa oraz liczne garkuchnie, które znajdziemy dosłownie na każdym kroku. Bazary i stoiska z jedzeniem w obszarach zabudowanych działają do późnych godzin nocnych. Dzięki nim w zasadzie wcale nie trzeba planować swojej trasy. Wystarczy wsiąść na rower i cieszyć się odkrywaniem tajemnic Tajlandii!