City-break i wycieczki weekendowe - HomeToGo base64Hash City-break i wycieczki weekendowe - HomeToGo

City-break i wycieczki weekendowe

Polska
Dowolne daty
Goście
Polska
Dowolne daty
Goście

Znajdź swój idealny nocleg w Polsce z tymi popularnymi filtrami

Sauny
2 dorosłych
1 sypialnia
10 dorosłych
4 dorosłych
Zwierzęta dozwolone

City-break i wycieczki weekendowe - Najlepsze kierunki

City-break i wycieczki weekendowe - żyj szybko, zwiedzaj intensywnie

W dzisiejszym zabieganym świecie masz coraz mniej czasu dla siebie? Nie rezygnuj z drobnych przyjemności i chociaż od czasu do czasu oderwij się od codzienności. City-break i wycieczki weekendowe to propozycja dla tych, dla których każda chwila jest cenna. Wyjeżdżając z kraju, poznasz odmienne kultury, odpoczniesz i wrócisz z zapasem energii do dalszego działania!
Najlepsze miejsca na city-break

Najlepsze miejsca na city-break

City-break to nie tylko oszczędność czasu, lecz także pieniędzy. Krótki wyjazd nie wymaga wielkich nakładów finansowych, a pozwala zobaczyć sporo ciekawych miejsc. Z jednej strony poznasz zabytki i kulturę miast, do których wyruszysz, z drugiej zaś rozsmakujesz się w lokalnej kuchni i zapewnisz sobie znakomitą odskocznię, bawiąc się do białego rana na ulicznych festiwalach czy w klubach.

 • 1. Sewilla

  to hiszpańskie miasto, w którym to, co nowoczesne idealnie przeplata się z historią. Modernistyczne budynki znakomicie wplatają się w krajobraz budowany przez zabytkowe pałace i wielowiekowe kamienice. Będąc w stolicy Andaluzji, koniecznie zajrzyj do Metropol Parasol, w którym kryje się muzeum archeologiczne. W ciasnych uliczkach Sewilli roi się od luksusowych butików i niewielkich restauracji serwujących tapas. Niezwykły, pozytywny klimat miasta tworzą także ludzie - otwarci, uśmiechnięci, żyjący tu i teraz.

 • 2. Dubrownik

  to nie tylko doskonały kierunek na letnie wakacje, lecz także świetny pomysł na weekendową wycieczkę. Kojarzy się przede wszystkim z plażą i czystym, ciepłym morzem. W Dubrowniku koniecznie pospaceruj uliczkami Starego Miasta. Nasycisz umysł widokami i dźwiękami, które na długi czas zapadną Ci w pamięć. Rano zajrzyj na targ rybny i owocowy, po południu zaplanuj rejs łódką na sąsiadujące wyspy, a wieczorem imprezuj w barach, pubach i kawiarniach, w których życie toczy się do późnych godzin nocnych.

 • 3. Bolonia

  słynie z najstarszego uniwersytetu na świecie. Podróżnikom ma jednak do zaoferowania o wiele więcej. Spacerując uliczkami miasta, natkniesz się na średniowieczne budynki z terakoty, pałace i wspaniałe fortyfikacje. Miasto słynie z najdłuższych arkad, ciągnących się przez ponad 40 km. A kiedy zmęczysz się zwiedzaniem, udaj się na Piazza Maggiore - jeden z największych placów we Włoszech, gdzie rozsiądziesz się przy filiżance kawy.

 • 4. Tel Awiw

  jest jedną z najmłodszych metropolii. Podróżników przyciągają piękne plaże, słońce i czyste morze. Spacerując wzdłuż brzegu, możesz rzucić okiem na charakterystyczną zabudowę miasta, gdzie pośród palm wzbijają się nowoczesne budynki. A jeśli wolisz klimat odległych lat, udasz się do Jaffy, czyli starożytnej części miasta. Tel Awiw zaprasza też na tamtejsze bazary i pchle targi, gdzie kupisz niemal wszystko, od owoców i przypraw po fantazyjne bibeloty.

 • 5. Stambuł

  swoją atmosferą przypomina klimat z "Baśni tysiąca i jednej nocy". Położony na styku Europy i Azji, łączy tradycję z nowoczesnością. W największym tureckim mieście zwiedzisz zabytki, wśród których na prowadzenie wysuwa się Hagia Sofia, Hipodrom, Meczet Sultanahmet i Pałac Topkapi. Rozsmakujesz się w tureckiej kuchni i kawie - zaparzanej oczywiście z kardamonem. Zrobisz także zakupy na gwarnym targu kipiącym kolorami.

Weekend: Odkryj więcej popularnych destynacji

Pokaż więcej

Najlepsze podróżnicze inspiracje

Pokaż więcej

Poznaj inne pomysły na podróże

Pokaż więcej
image-tag