Gdzie na wakacje? - HomeToGo base64Hash Gdzie na wakacje? - HomeToGo

Gdzie na wakacje?

Polska
Dowolne daty
Goście
Polska
Dowolne daty
Goście

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 500 zł
500 zł - 999 zł
Od 1.000 zł
Recenzje
4,5+
4+

Gdzie na wakacje? - Najlepsze kierunki

Gdzie na wakacje? W ciepłe kraje, a może do Skandynawii?

Wakacje zawsze trwają zbyt krótko, dlatego warto skrupulatnie zaplanować wypoczynek. Wybierając kierunek dopasowany do Twoich potrzeb, oderwiesz się na chwilę od codzienności, zrelaksujesz się i przywieziesz z podróży mnóstwo wyjątkowych wspomnień. Bez względu na to, czy uwielbiasz kąpać się w morzu, organizować wielogodzinne piesze wycieczki i podziwiać krajobrazy, czy jesteś miłośnikiem zabytków, znajdziesz miejsce, które dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń.
Najlepsze miejsca na wakacje z dziećmi

Najlepsze miejsca na wakacje z dziećmi

Rodzinne podróże to fascynująca przygoda. Dzieci już od najmłodszych lat lubią odkrywać nowe miejsca i chłonąć wakacyjny klimat. Wybierając miejscowości przyjazne najmłodszym, odpoczniesz i dostarczysz swoim pociechom niezapomnianych wrażeń. Infrastruktura w wielu kurortach jest zaprojektowana w taki sposób, aby jak najbardziej ułatwić Ci spędzanie urlopu poza domem.

  • 1. Tarifa

    jest najbardziej wysuniętym na południe miastem Europy. Od Afryki dzieli ją zaledwie 14 km. Z wielu punktów widokowych możesz więc zobaczyć zarysy tego kontynentu. Jej położenie sprawia, że jest miejscem idealnym dla kitesurferów. Podróżników przyciągają też szerokie i złociste plaże. Łagodne zejście do wody powoduje, że jest idealnym miejscem na wypoczynek z dziećmi. W Tarifie znajdziesz także szereg atrakcji dla najmłodszych - dmuchańców i placów zabaw. Atrakcją dla małych i dużych są też rejsy statkiem po Cieśninie Gibraltarskiej, podczas których można przyjrzeć się z bliska delfinom i wielorybom żyjącym w swoim naturalnym środowisku. A kiedy znudzi Ci się surfowanie i piasek, wybierzesz się na Starówkę, gdzie w wąskich i krętych uliczkach posmakujesz tradycyjnej hiszpańskiej kuchni.

  • 2. Albania

    to kierunek coraz chętniej wybierany przez podróżników. Powodem jest przede wszystkim dość kameralny klimat. Dzięki temu możesz odpoczywać całą rodziną, mając dzieci zawsze w zasięgu wzroku. Z łatwością można znaleźć miejsca, w których płycizny ciągną się na odległość kilkunastu metrów od brzegu, zapewniając najmłodszym frajdę z pluskania się w wodzie. W Albanii słońce świeci przez blisko 300 dni w roku, co sprawia, że na wakacje możesz wybrać się poza sezonem. Najbardziej znane kurorty to Vlora, Saranda i Ksamil, położone nad Morzem Jońskim. Ostatnia nazywana jest europejskimi tropikami. Turkusowa woda jest rajem dla nurków, amatorów pływania i osób, które lubią spacerować brzegiem morza. Piechurzy mogą też zorganizować wypad w góry i przyjrzeć się malowniczej bałkańskiej przyrodzie.

  • 3. Tromsø

    zachwyci miłośników pięknych krajobrazów i wyjątkowej przyrody. Jeżeli chcesz odpocząć od tropików, to skandynawskie miasteczko, nazywane stolicą Arktyki, warto odwiedzić w pierwszej kolejności. Położone 350 km od koła podbiegunowego, jest jednym z najlepszych punktów obserwacji zorzy polarnej. Zjawisko budzi zachwyt nie tylko dorosłych, lecz także dzieci. Od 20 maja do 20 lipca słońce wcale nie zachodzi, zachęcając do odkrywania kolejnych atrakcji miasta. Liczne muzea czy najdalej wysunięty na północ ogród botaniczny to tylko niektóre z nich. Razem z pociechą warto odwiedzić tamtejsze oceanarium i przyjrzeć się stworzeniom morskim we wszystkich kolorach tęczy albo wybrać się do minizoo. Możesz także popływać łódką albo powędkować, doświadczając przy okazji niesamowitych widoków, czyli spędzić wakacje tak, jak lubisz najbardziej.

Wakacje: Odkryj więcej popularnych destynacji

Pokaż więcej

Najlepsze podróżnicze inspiracje

Pokaż więcej

Poznaj inne pomysły na podróże

Pokaż więcej
image-tag