Wakacje z psem

Top destynacje na wyjazd z pupilem

Nie możesz sobie wyobrazić wakacji spędzonych bez Twojego ukochanego psa? Nie martw się! Europa jest pełna miejsc, gdzie możesz zabrać swojego futrzastego przyjaciela. Starannie wybraliśmy lokalizacje, w których z łatwością znajdziesz zakwaterowanie przyjazne zwierzętom żebyś mógł spacerować wzdłuż plaży i podziwiać widoki podczas wakacji ze swoim psem. Wyrusz w podróż ze swoim towarzyszem i odkrywaj nowe nieznane miejsca!

Oslo wyglądem przypomina prowincjonalne miasteczko co czyni je jeszcze bardziej uroczym. Dynamiczna i zielona stolica, gdzie możesz spacerować ze swoim psem po parkach miejskich lub wybrać się na przejażdżkę łodzią do Fiordów.

 • Frogner Park to największy park w Oslo. Mieści się tam największy w Norwegii ogród różany z 14 tysiącami róż z 150 różnych gatunków i park rzeźb.
 • Wyrusz promem w kierunku wspaniałego Oslo Fiordu, które jest popularnym miejscem do pływania w lecie. Dodatkowo możesz poznać wyjątkową historię każdej wyspy.
 • Odwiedź Cytadele Arkerhus, która graniczy z fiordem. W zbudowanej w XXIII wieku cytadeli znajduje się grób ostatniego suwerena Norwegii, a także dwa muzea.

Bądź zawsze gotowy na krótki spacer lub przypadkową rozmowę z przyjaznymi mieszkańcami Danii - najmniejszego skandynawskiego kraju. Zwiedź całą Kopenhagę na rowerze i daj się ponieść wyluzowanemu stylowi życia w tej niezwykle interesującej stolicy.

 • W centrum miasta znajdują się Ogrody Tivoli oferujące mieszankę klombów i przestrzeń gdzie możesz zrelaksować się przy drinku w jednym z ogródków piwnych.
 • Søndermarken to wielki park idealny do długich spacerów o każdej porze roku. Ty i Twój pupil możecie cieszyć się tym przestronnym i naturalnym środowiskiem!
 • Dodaj arystokratycznego klimatu do swojego wyjazdu i odwiedź zamek Rosenborg. Możesz również zorganizować piknik w ogrodach w centrum stolicy.

Amsterdam to miasto przyjazne nie tylko rowerom miejskim, ale także właścicielom z ich czworonożnymi przyjacielami. Ponadto w mieście można znaleźć wiele otwartych przestrzeni i parków dla psów. Twój pupil będzie zachwycony!

 • Vondelpark to największy park w mieście w którym można spotkać wiele gatunków ptaków. To urocze miejsce ożywa w lecie za sprawą organizowanych tam koncertów i spektakli teatralnych.
 • Czy zabrałeś kiedyś swojego zwierzaka na odkryty basen dla psów? Odwiedź Flevopark, gdzie Twój pupil także może w pełni cieszyć się wakacjami.
 • Udaj się na przechadzkę po hali targowej w Amsterdam Roest, która jest popularnym miejscem dla kupujących z typowo przemysłowym wystrojem.

Posiadanie psa jest bardzo powszechne w Rzymie. Znajdziesz tu wiele restauracji i barów, które ciepło przywitają nie tylko Ciebie ale i Twojego czworonoga. Jest tam także plaża niedaleko lotniska przeznaczona tylko dla psów.

 • Baubeach w pobliżu lotniska Fiumicino to miejsce wyłącznie dla psów! Pływanie kajakiem, yoga lub malowanie z własnym pupilem, wiele możliwości czeka! Udanej zabawy!
 • Twierdza Orsini zbudowana w XXVw. także jest dostępna dla psów. Odkryjesz tam przede wszystkim piękne zabytki architektury militarnej.
 • Odwiedź Populonia in Livorno, archeologiczną powierzchnię liczącą 80 hektarów datowaną na czasy Etrusków i Rzymian. Spędź kulturalne wakacje ze swoim psem!

Dzięki zielonym krajobrazom, otwartym przestrzeniom i terenom wiejskim, Dublin to idealny plac zabaw dla Twojego psa. Uznawany za miejsce przyjazne zwierzętom, oferuje wiele barów, restauracji i hoteli w których czworonogi są mile widziane.

 • Park Narodowy Killarney to pierwszy park narodowy Irlandii słynący ze swojej fauny, flory i wielu znaczących zabytków. Jego krajobraz naprawdę robi wrażenie.
 • Dollymount to wydmy z których można podziwiać widok na Zatokę Dublińską lub pływających surferów. To miejsce zachwyci Cię także czystym nadmorskim powietrzem.
 • The Irish National War Memorial to miejsce pamięci z niezwykłą architekturą. Wybierz się na spacer wzdłuż rzeki Liffey przepływającej przez park.

Miasto świateł oprócz tego, że jest to stolica mody to także miejsce przyjazne zwierzętom. Bary, kawiarnie i sklepy z przyjemnością powitają Ciebie i Twojego towarzysza. Parki miejskie to także dobre opcje podczas wakacji z psem. Odwiedź przede wszystkim park Monceau i Ogród Luksemurski.

 • Bois de Vicennes to idealny park na spacer. Na terenie parku znajduje się też zoo, ogród tropikalny, zamek, fort i wiele innych rzeczy czekających by je odkryć.
 • Plac Jacques Antoine to pierwsze miejsce w Paryżu, gdzie psy mogą się wybiegać bez smyczy. Położony w Denfert w 14 dzielnicy to także przyjemne miejsce na spędzenie wolnego czasu.
 • Latem można wylegiwać się na piasku w pobliżu Sekwany. Wisienką na torcie jest fakt, że psy są tam mile widziane. Nie zapomnij zabrać ze sobą ręcznika!

Na urlop z pupilem: gdzie najłatwiej znaleźć zakwaterowanie?

Niektórzy z nas często tak samo nie mogą jak i nie chcą zostawiać swoich czworonożnych podopiecznych na głowie rodziny, czy przyjaciół lub też boją się pozostawiać je w zwierzęcych hotelach. Przy niedalekich podróżach, zwłaszcza samochodem, zabranie psa na wyprawę nie powinno stanowić problemu, dlatego też HomeToGo.pl, największa na świecie porównywarka domów i apartamentów na urlop sprawdza, które z państw Europy oraz rejonów Polski, są najbardziej przyjazne dla podróżujących ze zwierzakiem.

Polska w top 10

Co ciekawe, Andora, 15 najmniejszy kraj na świecie plasuje się na samym szczycie podium, jeśli chodzi o przyjazność zwierzętom w domach i apartamentach wypoczynkowych. Tu aż 61% obiektów pozwala na przyjazd z psem, co stanowi duży kontrast w porównaniu z krajami sąsiadującymi takimi jak Francja (28%), czy Hiszpania (22%). Kraje Europy Południowej nie są tak elastyczne jak mogłoby się wydawać, jeśli chodzi o możliwość przyjazdu z czworonogiem. W Portugalii jedynie 3 z 10 domów pozwalają na wypoczynek z pupilem, we Włoszech i Grecji niewiele więcej, bo tylko 4 z 10

Podziel się grafiką na swojej stronie:Na drugim miejscu w rankingu znajduje się Słowacja – tu 5 na 10 badanych obiektów oferuje wypoczynek z pupilem. Kraj z największą ilością jezior (187.000) i niewiele mniejszą liczbą wysp wygrywa w tym rankingu brąz. W Finlandii, podróżujący z psem znajdą odpowiednie zakwaterowanie w około 49% z domów. Jest to prawie dwa razy wyższy wynik niż w Holandii, gdzie jest to możliwe w jedynie 27% obiektów. Polska plasuje się na dziewiątym miejscu w rankingu, z wynikiem ponad 42% obiektów przyjaznych czworonogom, co jest wynikiem sporo wyższym od ogólnie liberalnych Niemiec (35%).

Podziel się grafiką na swojej stronie:Południe Polski bardziej przyjazne pupilom

Gdzie najlepiej zabrać pupila na wakacje w Polsce? Według danych HomeToGo.pl najbardziej przyjazne destynacje to na pewno rejon dolnośląski (68%) oraz małopolski (63%). Oba te regiony znajdują się na południu Polski, więc znajdziemy tam nie tylko góry z przepięknymi widokami, ale też większą ilość noclegów przyjaznych dla naszych czworonożnych przyjaciół. Mniej przyjazne noclegi dla naszych pupili znajdziemy w wielkopolskim (40%) oraz lubelskim, które zajmuje ostatnie miejsce w Polsce. W okolicach Lublina, tylko 3 z 10 obiektów przyjmie naszego futrzaka. Zgodnie z zasadami Unii Europejskiej zwierzęta powinny być zaczipowane oraz posiadać paszport i ważną książeczkę szczepień. W przestrzeniach publicznych, poza wyznaczonymi terenami, powinny być również prowadzone na smyczy.

Podziel się grafiką na swojej stronie:{{ buttons.share(['facebook', 'twitter', 'google_plus', 'whatsapp', 'email']) }}

Metodologia badania

Badanie opiera się na danych z 1,3 mln domów i apartamentów wakacyjnych w całej Europie, dostępnych za pośrednictwem porównywarki HomeToGo. Wynik oznacza stosunek liczby obiektów noclegowych oferujących możliwość przyjazdu z pupilem podzielonej przez ich całkowitą liczbę w danym kraju.