Gdzie na wakacje we wrześniu - HomeToGo base64Hash Gdzie na wakacje we wrześniu - HomeToGo

Gdzie na wakacje we wrześniu

Polska
Dowolne daty
Goście
Polska
Dowolne daty
Goście

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 500 zł
500 zł - 999 zł
Od 1.000 zł
Recenzje
4,5+
4+

Gdzie na wakacje we wrze_niu? - Najlepsze kierunki

Gdzie na wakacje we wrześniu? Te 4 miejsca warto odwiedzić jesienią!

Lato wcale nie musi kończyć się w ostatnich dniach października. Możesz je przedłużyć, wybierając się na wakacje we wrześniu. To doskonała propozycja, jeżeli szukasz sposobu na spokojny wypoczynek. Poza sezonem nawet w największych światowych kurortach nie spotkasz tłumów wczasowiczów. Jeżeli wybierzesz się w ciepłe kraje, zapewnisz sobie ciepłą i słoneczną pogodę, lecz unikniesz upałów. Dotrzesz więc dalej i zwiedzisz więcej!
Najlepsze miejsca na wakacje we wrześniu

Najlepsze miejsca na wakacje we wrześniu

Chociaż we wrześniu wakacyjny klimat nie zdążył jeszcze okrzepnąć, wiele kurortów kusi niższymi cenami. W ten sposób zorganizujesz wymarzony urlop i jednocześnie oszczędzisz pieniądze. Lubisz jeździć w ciepłe kraje? Wrzesień jest idealnym miesiącem na wczasy. W Polsce nadal jest dość ciepło, zatem po powrocie do kraju nie odczujesz tak bardzo różnicy temperatur. A może zdecydujesz się na odpoczynek nad Bałtykiem lub na północy Europy?

 • 1. Międzyzdroje

  to idealna propozycja dla osób, które lubią spędzać wakacje w kraju, nad Bałtykiem. Jadąc tam we wrześniu, możesz liczyć na sprzyjającą aurę. Położenie geograficzne powoduje, że miejscowość jest dobrze nasłoneczniona. Może też pochwalić się wyższą temperaturą wody niż w wielu innych kurortach. W Międzyzdrojach nie brakuje atrakcji nawet po sezonie. Spacery brzegiem morza to tylko jedna z propozycji. Fani trekkingu mogą wybrać się na wycieczkę po ścieżkach Wolińskiego Parku Narodowego i z okolicznych wzgórz podziwiać nadmorski pejzaż. W Międzyzdrojach możesz również pograć w tenisa lub w golfa albo zregenerować organizm w ośrodkach SPA.

 • 2. Kristiansand

  jest miastem, które przyciąga podróżników zapierającymi dech w piersiach widokami. Wszystko za sprawą słynnych fiordów oraz charakterystycznych dla regionu białych domków, świetnie wpisujących się w krajobraz Riwiery Norweskiej. Dlaczego warto tam jechać we wrześniu? Mieszkańcy twierdzą, że jest to miesiąc, w którym pogoda jest ładniejsza niż latem. W Kristiansand możesz wdychać przesycone jodem morskie powietrze, spacerować po skałach, pływać łódką czy łowić ryby. Najlepiej oczywiście spróbować wszystkich atrakcji!

 • 3. Rejkiawik

  stanowi niezwykle oryginalną propozycję na wakacje. Wrzesień jest zdecydowanie najlepszym miesiącem. Dlaczego? Ponieważ właśnie wtedy rozpoczyna się sezon zórz polarnych. Z pewnością nie spotkasz tam tłumów. Przedsztormowa pogoda sprawia, że można liczyć na sporo słonecznych dni. Stolica krainy lodu i ognia łączy atrakcje dużego miasta z unikatową przyrodą. W tamtejszym parku narodowym można podziwiać gejzery wybuchające słupami gorącej wody, kolorowe źródła i wodospady. Będąc w Rejkiawiku, wypłyniesz statkiem na obserwację maskonurów i wielorybów czy urządzisz trekking łańcuchem górskim Esja. Siły zregenerujesz z kolei w uzdrawiających wodach Błękitnej Laguny.

 • 4. Santorini

  to propozycja dla tych, którzy kochają pływać w ciepłym morzu, wylegiwać się na plaży i smakować śródziemnomorskich specjałów. Warto udać się na plażę Kokkini Paralia pokrytą czerwonymi, powulkanicznymi kamieniami kontrastującymi z lazurem wody. We wrześniu nie ma tam tłumów wczasowiczów, więc możesz spokojnie podziwiać uroki wyspy. Będąc na Santorini, zorganizujesz wycieczkę na wulkan Nea Kameni, ze szczytu którego będziesz podziwiać pejzaż okolicy albo spróbujesz sił w windsurfingu. To także wyspa zakochanych, na której razem z drugą połówką możesz podziwiać niesamowite zachody słońca.

Najlepsze podróżnicze inspiracje

Pokaż więcej

Poznaj inne pomysły na podróże

Pokaż więcej
image-tag