Gdzie na wakacje w grudniu? - HomeToGo base64Hash Gdzie na wakacje w grudniu? - HomeToGo

Gdzie na wakacje w grudniu?

Polska
Dowolne daty
Goście
Polska
Dowolne daty
Goście

Znajdź swój idealny nocleg w Polsce z tymi popularnymi filtrami

Sauny
2 dorosłych
1 sypialnia
10 dorosłych
4 dorosłych
Zwierzęta dozwolone

Gdzie na wakacje w grudniu? - Najlepsze kierunki

Gdzie na wakacje w grudniu? W tropiki!

Grudzień to doskonały czas na wakacje. Dużo dni wolnych sprawia, że łatwo możesz zaplanować urlop. Wybierając zagraniczne kurorty, w samym środku zimy poczujesz klimat tropików, odpoczniesz i skutecznie zregenerujesz organizm. Popływasz w ciepłym morzu, powylegujesz się na plaży i pospacerujesz pośród bujnej egzotycznej roślinności. Gdzie na wakacje w grudniu? Sprawdź!

Najlepsze miejsca na wakacje w grudniu

Najlepsze miejsca na wakacje w grudniu

Pogoda to z pewnością jeden z najsilniejszych argumentów przemawiających za wakacjami w grudniu. W wielu tropikalnych regionach aura w grudniu jest dużo przyjemniejsza niż w Polsce. Nie panują upały, więc możesz śmiało poznawać uroki kurortów. Podróżując zimą, nie spotkasz tłumów zwiedzających i zorganizujesz wyjazd dużo taniej niż w sezonie.

 • 1. Lanzarote

  pozwoli Ci odkryć zupełnie nowe oblicze Hiszpanii. Południowe wybrzeże wyspy to doskonała propozycja dla plażowiczów. Jeżeli natomiast wolisz aktywnie spędzać czas, obierz kurs na północ. Wiejące tam wiatry sprawią, że poczujesz zastrzyk adrenaliny, surfując na desce. Obowiązkowym punktem wakacji jest Park Narodowy Timanfaya z księżycowym, powulkanicznym krajobrazem. Takiego widoku nie zobaczysz w żadnym innym miejscu na ziemi, a dodatkowo spróbujesz tam ziemniaków pieczonych w minikraterze wulkanicznym.

 • 2. Goa

  to doskonały kierunek dla osób, które marzą o tym, aby odpocząć na rozgrzanej słońcem plaży. Kolorowe miasto, tętniące życiem przez całą dobę i pachnące korzennymi przyprawami uprawianymi na tamtejszych plantacjach, zagwarantuje Ci mnóstwo atrakcji. W dzień możesz spacerować brzegiem morza lub kąpać się w ciepłej i krystalicznie czystej wodzie. Jeżeli lubisz aktywnie spędzać czas, zaplanuj zwiedzanie zabytków. W Goa jest mnóstwo ciekawych obiektów sakralnych, pałaców, fortów i willi wzniesionych w stylu portugalskim. Możesz też wybrać się na wycieczkę do rezerwatu Bhagwan Maheveer, w którym poczujesz klimat dżungli i zobaczysz imponujący wodospad Dursarghar. Wieczorem warto posiedzieć w przytulnych knajpkach, próbując wyrazistych indyjskich potraw.

 • 3. Muskat

  oferuje podróżnikom naprawdę różnorodne atrakcje. Piękne plaże i lazurową wodę, pustynię, góry i zabytki wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Domyślasz się zatem, że nie będziesz narzekać na nudę. Będąc w stolicy Omanu, poznasz także gościnność tamtejszych mieszkańców. Możesz wybrać się w rejs statkiem po zatoce. Najlepiej zorganizować go w godzinach wieczornych, aby móc z pokładu podziwiać zachód słońca. W Muskacie warto wypożyczyć samochód. W ten sposób najłatwiej dotrzesz do innych zakątków kraju. Szczególną sympatią podróżników cieszą się wąwozy pełne bujnej roślinności.

 • 4. Punta Cana

  na Dominikanie nie bez powodu jest nazywana rajem na ziemi. Biały, miałki piasek, turkusowe morze i wznoszące się na każdym kroku palmy kokosowe to idealna propozycja dla miłośników egzotyki. Jeśli znudzi Ci się relaks na plaży, możesz posurfować albo spojrzeć na morski świat z perspektywy nurka i zachwycić się rafą koralową. Gratka czeka także na piechurów, którzy mogą przemierzać kolejne kilometry drogą wiodącą przez gaje palmowe, plantacje kawy i kakao czy urwiska, przy których słychać szum rozpryskującego się wodospadu. Punta Cana to także miejsce, w którym poczujesz latynoskie rytmy dochodzące z tamtejszych klubów i dyskotek, w których życie zaczyna się po zachodzie słońca.

Najlepsze podróżnicze inspiracje

Pokaż więcej

Poznaj inne pomysły na podróże

Pokaż więcej
image-tag