Pomysły na majówkę - HomeToGo base64Hash Pomysły na majówkę - HomeToGo

Pomysły na majówkę

Polska
Dowolne daty
Goście
Polska
Dowolne daty
Goście

Znajdź swój idealny nocleg w Polsce z tymi popularnymi filtrami

Sauny
2 dorosłych
1 sypialnia
10 dorosłych
4 dorosłych
Zwierzęta dozwolone

majówka - Najlepsze kierunki

Znajdź swoje idealne miejsce

Początek maja to doskonała okazja na odpoczynek od codziennych spraw. Zazwyczaj piękna pogoda, przyroda budząca się do życia i coraz dłuższe dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Długi weekend można nawet wykorzystać na krótką podróż, aby pooddychać morskim powietrzem, wędrować po górach albo zwiedzić jedną ze stolic polskich regionów. Jakie można mieć plany na kolejną majówkę?
Weekend majowy w górach, nad morzem czy nad jeziorem?

Weekend majowy w górach, nad morzem czy nad jeziorem?

Pomysłów na aktywne spędzenie majówki jest całe mnóstwo, a geograficzne bogactwo naszego kraju tylko pobudza apetyt na kolejne przygody. Pierwsze promienie słońca można łapać na żaglówce albo łódce, pływając po jednym z jezior na Mazurach. Co ciekawe, aż 1/5 powierzchni regionu zajmują jeziora, w tym największe jezioro w kraju, czyli Śniardwy. Z wiosennej aury miło także korzystać na południowych albo północnych krańcach Polski. Trudniejsze szlaki w Tatrach zapełniają się w maju turystami, nie mniejszą popularnością cieszą się też Bieszczady czy niższe Karkonosze.Bałtyk jest szczególnie piękny wiosną, dlatego świetnym pomysłem na krótki wypoczynek jest wizyta nad morzem. Dobrze pospacerować bulwarem w Kołobrzegu czy promenadą w Ustce, chłonąc zdrowe powietrze pełne jodu.

  • 1. A może wycieczka do najważniejszych polskich miast?

    Długi weekend można również spędzić w mieście, aby dobrze poznać najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne. Korzystanie z uroków przyrody z jednoczesnym zwiedzaniem okolicznych miast to doskonały mariaż doświadczeń dla obieżyświatów. Jaką wyprawę zaplanować na majowy długi weekend?Wycieczka w Karkonosze połączona ze spacerem po Wrocławiu spodoba się zapalonym wędrowcom ciekawym świata. Trudniejsze, choć równie piękne górskie szlaki czekają w Tatrach. Wędrówkę po najwyższym paśmie górskim w kraju można spleść z poznaniem dawnej stolicy Polski, czyli Krakowa, i nieformalnej zimowej stolicy, za którą uważa się Zakopane.Północ Polski równie chętnie odsłania swoje tajemnice. Majówkę warto spędzić w Trójmieście, szukając w Gdańsku miejsc ważnych dla dziejów naszego kraju, a w Sopocie podziwiając niezwykłe budynki, takie jak Krzywy Domek czy słynny Grand Hotel przy samej plaży.

Majówka: Odkryj więcej popularnych destynacji

Najlepsze podróżnicze inspiracje

Pokaż więcej

Poznaj inne pomysły na podróże

Pokaż więcej
image-tag