Ferie w górach - HomeToGo base64Hash Ferie w górach - HomeToGo

Ferie w górach

Polska
Dowolne daty
Goście

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 500 zł
500 zł - 999 zł
Od 1.000 zł
Recenzje
4,5+
4+

Ferie w górach - Najlepsze kierunki

W ferie obierz kierunek na góry!

Gdzie najlepiej podziwiać uroki zimy? Oczywiście w górach. Piękne pejzaże malowane przez ośnieżone szczyty poprawiają nastrój i zachęcają do długich pieszych wycieczek. Nagrodą za stawienie czoła przyrodzie serwującej podróżnikom śnieg skrzypiący pod butami i mróz jest gorąca herbata czekająca w bacówce i rozgrzewające górskie potrawy. A to dopiero wierzchołek góry lodowej oraz początek atrakcji dla tych, którzy wybiorą ferie w górach.
Najlepsze miejsca na ferie w górach

Najlepsze miejsca na ferie w górach

Wyjeżdżając zimą w góry, zrelaksujesz umysł i zrobisz coś dla ciała. Wędrując po krętych dróżkach pnących się coraz wyżej, nie tylko oderwiesz się od codzienności, lecz także poprawisz swoją kondycję. Dlaczego? Ponieważ im jesteś wyżej, tym Twój organizm jest lepiej dotleniony. W górach czeka też na Ciebie bogata oferta sportów zimowych, wśród których prowadzenie obejmują narty. Nie próbowałeś jeszcze swoich sił na stoku? Nie szkodzi! W górskich kurortach znajdziesz wiele szkółek narciarskich.

 • 1. Zakopane

  jest nazywane zimową stolicą Polski. Dlaczego? Ponieważ niczym magnes przyciąga podróżników. Bez względu na to, czy jeździsz na nartach, czy wolisz inaczej spędzać czas, Zakopane jest świetnym kierunkiem. Wiele dobrze oznakowanych szlaków turystycznych sprawia, że możesz spacerować do woli. Miłośnicy górskich krajobrazów chętnie podziwiają panoramę Tatr z Kasprowego Wierchu albo Gubałówki. Będąc w Zakopanem, warto też udać się pod Wielką Krokiew. To najbardziej znana w Polsce skocznia narciarska. Przy odrobinie szczęścia zobaczysz skoczków na treningu albo podczas zawodów.

 • 2. Żywiec

  od wielu lat cieszy się sympatią podróżników. Jest idealną propozycją dla osób, które preferują niższe wzniesienia i prostsze szlaki. To prawdziwy raj dla narciarzy, również tych początkujących, oraz dla piechurów. Kiedy poczujesz zmęczenie, świetnym pomysłem na odpoczynek będzie wjazd kolejką terenową na Górę Żar, z której przy dobrej pogodzie zobaczysz panoramę Żywca i okalających go miasteczek. W przerwie w szusowaniu lub przemierzaniu kolejnego szlaku warto zajrzeć do Muzeum Browarnictwa. Chcesz poznać bliżej kulturę regionu? Obowiązkowym punktem urlopu jest zatem Muzeum Miejskie w Żywcu.

 • 3. Ustrzyki Dolne

  leżą w Bieszczadach. Są znakomitą propozycją dla osób, które szukają ciszy, spokoju i kameralnej atmosfery. W Ustrzykach nie znajdziesz tłumów i będziesz do woli korzystać z atrakcji - zarówno tych oferowanych przez przyrodę, jak i przez samo miasto. Wzniesienia przecinają liczne szlaki turystyczne, idealne zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących podróżników. Nie brakuje też tras zjazdowych. Zamiast szusowania na stoku wolisz trenować kondycję na nartach biegowych? Ustrzyki Dolne są więc dla Ciebie optymalnym miejscem na ferie zimowe!

 • 4. Szklarska Poręba

  to z kolei niewielkie miasto położone w Karkonoszach. Podróżnicy nie bez powodu twierdzą, że może konkurować z niektórymi alpejskimi miejscowościami. Na zapierające dech w piersiach widoki składają się niewielkie domy pokryte czerwoną dachówką, górskie strumyki i wodospady oraz skaliste zbocza, które zimą pokrywają się czapami śniegu. Dzięki świetnemu mikroklimatowi zahartujesz organizm, przechadzając się tamtejszymi szlakami. W Szklarskiej Porębie możesz także pojeździć na nartach. Najbardziej znany stok - Szrenica oferuje ponad 12 kilometrów tras zjazdowych o różnym stopniu trudności.

Najlepsze podróżnicze inspiracje

Pokaż więcej

Poznaj inne pomysły na podróże

Pokaż więcej
image-tag