Enoturystyka

Enoturystyka - Najlepsze kierunki:

Znajdź swoje idealne miejsce

enoturystyka

Turystyka kulinarna rośnie w siłę. Poznawanie smaków z różnych zakątków Europy i przyglądanie się gospodyniom przygotowującym wyborne potrawy to tylko jeden z pomysłów na podróże kulinarne. Coraz więcej zwolenników zdobywa bowiem enoturystyka, czyli wyprawy śladami wytrawnych trunków. Taki pomysł na spędzenie urlopu zachwyci nie tylko smakoszy, ale przede wszystkim osoby ciekawe świata i głodne wiedzy.

Zwiedzanie winnic i degustacje – enoturystyka niejedno ma imię

Choć termin enoturystyka dla osób niezorientowanych w dziedzinie brzmi dość tajemniczo, to warto rozwiać wszelkie wątpliwości na temat takich podróży. Szlakiem wina warto podążyć, aby rozkoszować się smakiem trunków serwowanych do domowych potraw we Włoszech czy Hiszpanii, poznać wiejskie zakątki krajów południowej Europy, podziwiać hektary ziemi porośnięte winoroślą czy wziąć udział w jednej z cyklicznych imprez winiarskich.

Wyprawa śladami wina to niesamowita przygoda, która zaspokaja głód wszystkich ciekawych sposobu produkcji trunku od zerwania winogrona aż po zakorkowanie butelek. Miłość do enoturystyki kryje w sobie jeszcze jedną zaletę – z wycieczki po Francji czy Chorwacji można przywieźć winiarskie pamiątki dla rodziny i przyjaciół albo raz w roku samemu uzupełnić swoją piwniczkę w kilka butelek prosto od producenta.

Dokąd wybrać się na wycieczkę winiarską?

Choć jedne z najpopularniejszych trunków pochodzą z Ameryki Południowej, to znacznie bliżej jest mnóstwo miejsc związanych z produkcją wina, które naprawdę warto zobaczyć. Dobrze pojechać nie tylko na zachód czy południe Europy, lecz także zostać w Polsce, wybierając kilka chętnie odwiedzanych winnic w województwie lubuskim.

Marzenie o zagranicznych wojażach można spełnić, szukając enoturystycznych atrakcji w Hiszpanii, Włoszech czy we Francji. Nikomu nie trzeba chyba przedstawiać wina Bordeaux, z którego słyną okolice francuskiego miasta o tej samej nazwie. Atrakcji nie brakuje także m.in. w hiszpańskiej Katalonii z bardzo długą tradycją winiarską i bogatą produkcją trunku ani we włoskiej Toskanii, z której pochodzi m.in. słynne Chianti.