Aktywne wakacje - HomeToGo base64Hash Aktywne wakacje - HomeToGo

Aktywne wakacje

Polska
Dowolne daty
Goście
Polska
Dowolne daty
Goście

Znajdź swój idealny nocleg w Polsce z tymi popularnymi filtrami

Sauny
2 dorosłych
1 sypialnia
10 dorosłych
4 dorosłych
Zwierzęta dozwolone

Zaplanuj aktywne wakacje, o jakich marzysz

Sport i ruch to część twojego życia, a urlop bez nich uważasz za stracony? Wybierz zatem aktywne wakacje w jednej z poniższych, wspaniałych krajowych i zagranicznych destynacji. Oferują one szereg fenomenalnych atrakcji dla wszystkich pełnych energii podróżników, marzących o eksplorowaniu nieznanego i doświadczaniu nowego.
Gdzie na aktywne wakacje w Polsce?

Gdzie na aktywne wakacje w Polsce?

Polska to kraj malowniczych plenerów idealnych na aktywne wakacje dla całej rodziny. Rozległe jeziora i gęste zielone lasy przyciągają miłośników trekkingu oraz żeglowania, zaś góry, zarówno te niższe, jak i o charakterze niemalże alpejskim, kuszą amatorów wspinaczki i mocnych wrażeń.

 • 1. Kaszuby

  Kaszuby to urokliwy region Polski północnej wyróżniający się urzekającymi krajobrazami i unikatową kulturą. Liczne rzeki i jeziora zachęcają do uprawiania sportów wodnych, a tutejsze parki krajobrazowe poprzecinane są wieloma ścieżkami rowerowymi i pieszymi, pozwalającymi odkrywać nieskażone piękno lokalnej przyrody.

 • 2. Jura Krakowsko-Częstochowska

  Jura Krakowsko-Częstochowska wzbudza zachwyt nietuzinkowymi formacjami skalnymi stanowiącymi istny raj dla wspinaczy i nie tylko. Ponadto, położony tu Ojcowski Park Narodowy obejmuje zjawiskowe doliny oraz tajemnicze jaskinie. Szlak Orlich Gniazd natomiast to jedna z najciekawszych tras turystycznych w kraju.

 • 3. Podhale

  Podhale stanowi wymarzony kierunek dla fanów wysokogórskich wycieczek i ekstremalnych zjazdów na nartach z Kasprowego Wierchu. Nieustraszeni śmiałkowie z pewnością docenią przejście słynnej Orlej Perci, najtrudniejszego szlaku w polskich górach, zaś rodziny z dziećmi będą oczarowane pięknem Morskiego Oka i pobliskiej Doliny Pięciu Stawów.

 • 4. Bieszczady

  Bieszczady to zielona kraina zwana „polskim dzikim zachodem”. Na terenie tutejszego Bieszczadzkiego Parku Narodowego wytyczono ponad 142 km tras pieszych poprowadzonych wzdłuż urokliwych dolin i szczytów, a Jezioro Solińskie, największy zbiornik regionu, to prawdziwa letnia mekka żeglarzy.

Pomysły na aktywne wakacje za granicą

Pomysły na aktywne wakacje za granicą

Lubisz odkrywać uroki Europy, a może marzysz o wyprawie na odległą wyspę? Jeśli tak, to sprawdź poniższe kierunki, a z pewnością się nie rozczarujesz. Znajdziesz tam bowiem wszystko, co sprawia, że aktywne wakacje na zawsze zapiszą się w twojej pamięci jako te najwspanialsze i najatrakcyjniejsze zarazem.

 • 1. Andaluzja

  Andaluzja to barwna mieszanka słońca i flamenco. Sewilla, Granada, Malaga, czy Kordoba oszałamiają bogactwem zabytków zarówno starożytnych, jak i nowożytnych, a andaluzyjskie pejzaże w pełni oddają ognisty południowy temperament regionu.

 • 2. Balaton

  Balaton nie bez powodu nazywany jest „węgierskim morzem” lub „węgierską Toskanią”. Znajdują się tu bowiem znane i cenione kurorty, liczna aquaparki, winnice oraz okazałe zamki. Płytka woda wzdłuż brzegów jeziora latem jest zaś zawsze ciepła, co zachęca do kąpieli i uprawiania sportów wodnych.

 • 3. Bawaria

  Bawaria to największa kraina Niemiec. Skrywa ona szmaragdowe jeziora, alpejskie szczyty oraz majestatyczne pałace i zamki. Do najpopularniejszych tras regionu należy m.in. Szlak Zamków, Szlak Alpejski oraz Szlak Romantyczny. Zimą bawarskie ośrodki narciarskie spełniają natomiast oczekiwania najbardziej wymagających entuzjastów białego szaleństwa.

 • 4. Madera

  Madera to zielona portugalska wyspa „wiecznej wiosny”. Wśród tutejszych atrakcji dominują sporty lądowe i wodne wszelakiego rodzaju, a podzwrotnikowe krajobrazy wprost zapierają dech w piersi. Kwitnie tu też życie nocne, za zjazd saniami z Monte do Funchal nie ma sobie równych.

Najlepsze podróżnicze inspiracje

Pokaż więcej

Poznaj inne pomysły na podróże

Pokaż więcej
image-tag