Agroturystyka

Znajdź swoje idealne miejsce

agroturystyka

Niemalże regenerujące właściwości wypoczynku w gospodarstwie agroturystycznym chyba najbardziej doceniają mieszkańcy dużych miast, którzy w codziennym zabieganiu zapominają o tym, co najważniejsze. Czas spędzony z bliskimi, spacery w lesie i nad brzegiem jeziora, leniwe poranki, domowe obiady i takie zajęcia, jak czyszczenie konia, zbieranie jagód albo szydełkowanie – to tylko niektóre z możliwości, jakie wypoczywającym daje nocleg w domku na wsi.

Agroturystyka na 100%...

Wakacje w gospodarstwie agroturystycznym niejedno mają imię. Liczba i rodzaj atrakcji zależy od regionu, w którym organizowany jest urlop, a także od pomysłowości gospodarzy i samych wypoczywających. Jednego można być pewnym – naprawdę jest w czym wybierać!

Chcąc poznać życie na wsi, dobrze wybrać gospodarstwo pełne zwierząt, w którym dzieci będą obserwować dojenie krów czy ubijanie masła. Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu z radością zarezerwują domek na Mazurach czy Podlasiu, usytuowany blisko lasów i jezior. Tak piękne otoczenie zachęca do jazdy konnej, pływania, biegania, kolarstwa i wielu innych aktywności. Zapaleni rękodzielnicy wybiorą z kolei Kaszuby, gdzie można podglądać tworzenie słynnych wzorów ludowych na ceramice, szkle lub serwetkach.

…czy jednak wakacje na wsi połączone z city break?

Wypoczynek warto zaplanować również tak, aby znaleźć idealną równowagę pomiędzy zwiedzaniem najsłynniejszych atrakcji dużych miast a beztroskim wypoczynkiem na wsi. Takie możliwości daje nie tylko agroturystyka w Polsce, lecz także w Europie.

Rekordy popularności bije malownicza włoska Toskania, położona nad brzegami dwóch mórz – Tyrreńskiego i Liguryjskiego. Rejon słynie z wybornych dań i win, obieżyświatów przyciąga również Florencja pełna zabytków architektury sakralnej, muzeów i pałaców.

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszy się hiszpańska Katalonia, której wschodnie brzegi opływają ciepłe wody Morza Śródziemnego. Warto zobaczyć liczne zabytki w Barcelonie, która jest stolicą regionu, na co dzień wypoczywając w pobliżu katalońskich winnic i gajów oliwnych.