Noclegi i domki na Helu

Porównano 372 dostępnych noclegów, znalezionych na 5 stronach rezerwacyjnych
Hel
Dowolne daty
2 gości

Znajdź obiekty noclegowe dostosowane do Twoich wymagań spośród 372 domów i apartamentów na Helu, pochodzących z ponad 5 portali rezerwacyjnych. Korzystając z HomeToGo możesz łatwo porównać oferty każdego domu czy apartamentu na kilkudziesięciu portalach noclegowych, aby odkryć idealną ofertę i oszczędzić nawet 10%.

Polecane noclegi na Helu

Zarezerwuj nocleg na Helu: od 101 zł za noc

Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Hel, pucki, Polska
od 137 zł
Expedia
4,4
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Hel, pucki, Polska
od 119 zł
Airbnb
4,5
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 5 gości ∙ 2 sypialnie
Hel, pucki, Polska
od 246 zł
Airbnb
4,9
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Hel, pucki, Polska
od 169 zł
Airbnb
5,0
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Hel, pucki, Polska
od 187 zł
Airbnb
4,8
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Hel, pucki, Polska
od 460 zł
Airbnb
5,0
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Hel, pucki, Polska
od 96 zł
Airbnb
4,7
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Hel, pucki, Polska
od 110 zł
Airbnb
4,8
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 5 gości ∙ 2 sypialnie
Hel, pucki, Polska
od 123 zł
Airbnb
4,8
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Obiekty przyjazne zwierzętom

Przyjazny zwierzętom
Dom ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Hel, pucki, Polska
od 128 zł
Expedia
4,0
Zobacz ofertę
Przyjazny zwierzętom
Dom ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Hel, pucki, Polska
od 437 zł
Airbnb
4,7
Zobacz ofertę
Przyjazny zwierzętom
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Hel, pucki, Polska
od 110 zł
Airbnb
5,0
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Domy i apartamenty z kominkiem

Kominek
Loft ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Hel, pucki, Polska
od 101 zł
Airbnb
4,8
Zobacz ofertę
Kominek
Apartament ∙ 6 gości ∙ 3 sypialnie
Hel, pucki, Polska
od 260 zł
Airbnb
4,9
Zobacz ofertę
Kominek
Mieszkanie ∙ 10 gości ∙ 3 sypialnie
Hel, pucki, Polska
od 573 zł
Airbnb
4,9
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Najczęściej wybierane udogodnienia na Helu

 • Internet (362)
 • TV (357)
 • Kuchnia (356)
 • Garaż (310)
 • Dla niepalących (266)
 • Mikrofalówka (263)
 • Pralka (208)
 • Balkon/Patio (198)
 • Zmywarka (193)
 • Zwierzę dozwolone (87)
 • Ogród (70)
 • Łowienie ryb (62)

Jeśli chcesz podróżować z psem, szybko znajdziesz na Helu obiekty przyjazne zwierzętom. Przyjazne zwierzętom noclegi na Helu kosztują średnio 476 zł za dobę. Kilka przyjaznych zwierzętom obiektów (0%) jest usytuowanych mniej niż dwa kilometry od centrum miasta.

Pogoda i klimat na Helu


-4°

-4°

-1°
12°
18°
20°
10°
22°
14°
22°
13°
18°
12°


-1°
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Sprawdź wykres pogodowy na Helu. Najwyższe średnie temperatury są w lipcu. Tymczasem, tempertura spada poniżej -4° w styczniu. Najbardziej deszczowym miesiącem roku jest styczeń. Natomiast najmniejszych opadów deszczu można spodziewać się w kwietniu.

Noclegi na twoje wakacje na Helu

Większość dostępnych obiektów (86.34%) na Helu to apartamenty. Są one w tym miejscu najczęstszym typem zakwaterowania. Poza tym, apartamenty dostępne na Helu kosztują przeważnie około 386 zł za dzień i mają 38 m². Warto również wiedzieć, że w większości apartamenty mogą pomieścić 4 osób, sprawiając, że jest to idealne miejsce dla rodzin i grup. Jeśli wolisz sprawdzić inny rodzaj zakwaterowania rozważ domy, które stanowią kolejny najbardziej popularny nocleg na Helu. Te noclegi kosztują przeważnie 358 zł za noc i mają powierzchnię 32 m².

Wakacje na cyplu – domek na Helu

Jedno z najciekawszych miejsc polskiego wybrzeża, najdalej wysunięty na północ zakątek naszego kraju – Mierzeja Helska. Na cyplu oblanym falami Morza Bałtyckiego znajduje się miasto Hel, oddalone od stałego lądu o ponad 30 km. Mekka dla miłośników surfowania na wietrze, idylla dla fanów campingów i sielanka dla tych, którzy pragną spędzić urlop w niepowtarzalnym miejscu.

Zobacz wszystkie oferty
Jak dojechać do lokalizacji Hel?

Jak dojechać na Hel?

Wyruszając w podróż nad morze, z każdego miasta w Polsce, należy początkowo kierować się w stronę Trójmiasta. Do domku letniskowego na Helu dojechać można drogą 216, która prowadzi przez Półwysep Helski aż do celu. Jadąc na wakacje autem, należy pamiętać, że trasa na Hel jest często zakorkowana, dlatego najlepiej planować drogę tak, aby omijać godziny szczytu.

Świetną przygodą może być podróż z plecakiem w towarzystwie miarowego stukotu kół pociągu. PKP oferuje w sezonie dogodne połączenia z wielu polskich miast. Do tego widoki za oknem mogą być przedsmakiem wakacyjnych atrakcji.

Wybierając autokar jako środek transportu, można znaleźć połączenia prosto na Hel lub zdecydować się na podróż np. do Gdańska, skąd z dużą częstotliwością odjeżdżają autobusy na półwysep.

Jakiej pogody można spodziewać się na Helu?

Klimat na Helu

Klimat panujący na Helu uzależniony jest od specyficznego położenia na cyplu otoczonym przez wody Bałtyku. Zimy są tutaj bardzo łagodne i sprzyjają nadmorskim spacerom w spokojnej atmosferze. W okresie letnim na półwyspie nie występują upały, a temperatura jest nieznacznie niższa niż w innych częściach wybrzeża.

Ze względu na silne wiatry wiejące w kurorcie, noclegi na Helu wypełniają się miłośnikami windsurfingu.

Półwysep porośnięty jest sosnowym borem, co w połączeniu z dużą ilością jodu w powietrzu, pozwala oddychać pełną piersią gościom zmęczonym miejskim życiem.

Jakie są najlepsze miejsca, aby poznać lokalną kulturę i sztukę na Helu?

Co warto zobaczyć na Helu?

Oprócz piaszczystych plaż i morskich fal rozbijających się o szerokie wybrzeże kurort ma do zaoferowania sporo atrakcji, które urozmaicą pobyt w domku letniskowym na Helu.

Spacerując po helskim deptaku, ulicą Wiejską, warto zwrócić uwagę na ciekawą zabudowę: zabytkowe budynki i chaty w kaszubskim stylu są architektoniczną wizytówką miejscowości. Po przechadzce można wstąpić na kawę do jednej z najstarszych restauracji „Maszoperia”.

Miłośnicy militariów na półwyspie odnajdą sporo miejsc związanych z historią wojennych poczynań. Ze względu na swoje strategiczne położenie, Hel od lat stanowił miejsce, które stopniowo przekształcano w fort obronny. Dzisiaj, najlepiej rowerem, można podążać szlakami fortyfikacji, na których znajduje się zespół dawnych umocnień. Na trasie koniecznie trzeba zaplanować postój w Muzeum Obrony Wybrzeża, gdzie podziwiać można eksponaty przypominające o starciach, jakie prowadzili polscy żołnierze podczas II wojny światowej na Helu.

Podczas spacerów nadmorskimi uliczkami warto zajrzeć do portu rybackiego, w którym kolorowe kutry kołyszą się bujane falami. Stąd właśnie statki wypływają w rejsy. Raz w roku, w czerwcu, odbywa się niepowtarzalne, malownicze święto, Rybacka Pielgrzymka Łodziami. Warto właśnie wtedy zarezerwować domek letniskowy na Helu, aby zobaczyć, jak rybacy na pięknie przystrojonych łódkach wypływają z Kuźnic, aby dotrzeć aż do Pucka. Nieopodal portu znajduje się także Muzeum Rybołówstwa, w którym można podejrzeć tajniki i historię pracy na morzu.

Pobyt na cyplu jest też doskonałą okazją do podziwiania wyczynów surferów. Kurort jest prawdziwym rajem do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Być może niektórzy z wypoczywających zdecydują się na spróbowanie swoich sił na falach? Na Helu swoją siedzibę ma wiele szkół, które mogą poszczycić się świetnie wykwalifikowaną kadrą trenerów. Pierwsze kroki na desce warto stawiać właśnie tutaj!

Jakie są najlpesze atrakcje dla rodzin z dziećmi na Helu?

Hel z dziećmi

Urlop spędzony z rodziną w domku letniskowym na Helu może być okazją do aktywnego wypoczynku i poznawania lokalnych atrakcji. Jedną z niepowtarzalnych przygód, o których dzieci będą mogły opowiadać przyjaciołom, jest wizyta w helskim fokarium. Można spotkać się tutaj oko w oko w fokami szarymi, które są gatunkiem niegdyś licznie występującym w Morzu Bałtyckim. W fokarium pracownicy starają się na nowo odbudować ich populację. Czy jest coś słodszego od małych foczek pluskających się w wodzie? Maluchy będą zachwycone!

Kolejną atrakcją dla dzieci jest oryginalna „Wystawa kilkumetrowych owadów” zlokalizowana w pobliskim Władysławowie. Głównymi bohaterami ekspozycji są owady. Nie są one jednak maleńkimi zwierzątkami, jakie znamy z rzeczywistości, a prawdziwymi gigantami. Powiększeni przedstawiciele różnych robaczków mierzą kilka metrów i robią ogromne wrażenie. W ten sposób dzieciaki mają szansę na dokładne przyjrzenie się niesamowitym oczom muchy lub żądłu pszczoły.

Zarezerwowanie domku letniskowego na Helu na wspólne wakacje to także okazja do korzystania z czystych, strzeżonych przez ratowników plaż, obcowania z przyrodą i zdrowym, czystym powietrzem. Najmłodsi na pewno będą zachwyceni!

Jakie są najlepsze atrakcje na Helu?

Gdzie warto się wybrać będąc na Helu

1. Fokarium w Helu

Ośrodek założono w latach 90. w celu ochrony, badania i odtworzenia populacji bałtyckich fok szarych. Wizyta w porze karmienia to niezwykła atrakcja dla najmłodszych.

2. Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu

Jedno z najmłodszych muzeów militarnych w Polsce, położone na terenie dawnej niemieckiej baterii artylerii nadbrzeżnej, zbudowanej podczas II wojny światowej. Wizyta w muzeum to prawdziwa lekcja historii na świeżym powietrzu.

3. Latarnia morska w Helu

Wysoka na 41,5 m ośmiokątna wieża z czerwonobrunatnej cegły, której światło widać z odległości 36 km. Z galerii wieńczącej wieżę roztacza się rozległy widok na Półwysep Helski.

4. Muzeum Rybołówstwa w Helu

W położonym tuż przy helskim porcie muzeum można oglądać łodzie i sprzęty rybackie, poznać florę i faunę Bałtyku i dzieje Helu. Muzeum mieści się w zabytkowym ewangelickim kościele.

5. Jednodniowa wycieczka do Trójmiasta

Samochodem (ok. 80 km) lub statkiem warto wybrać się do Trójmiasta i pospacerować Długim Targiem w Gdańsku, obejrzeć Dar Pomorza w Gdyni lub odwiedzić najdłuższe drewniane molo Europy w uzdrowiskowym Sopocie.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi na Helu Casamundo Noclegi na Helu Interhome Noclegi na Helu Airbnb Noclegi na Helu TripAdvisor Noclegi na Helu Novasol Noclegi na Helu edom Noclegi na Helu HomeAway Noclegi na Helu BookApart.com Noclegi na Helu Noclegowo.pl Noclegi na Helu 9flats.com Noclegi na Helu HouseTrip Noclegi na Helu Belvilla Noclegi na Helu DanCenter Noclegi na Helu IdoSell Booking Noclegi na Helu Holiday Home Noclegi na Helu Inter Chalet Noclegi na Helu Only-apartments Noclegi na Helu Migoa Noclegi na Helu

Odkryj inne podróżnicze inspiracje

Więcej miejscowości w okolicy

image-tag