Porównano 16 dostępnych noclegów, znalezione na 3 stronach rezerwacyjnych
Wybierz idealny nocleg
Cena za noc
Recenzje
Oszczędź nawet do 16%
Najlepsze Okazje w Grunwaldzie
Sprawdź 16 noclegów dostępnych w Grunwaldzie i odkryj najlepszą z ofert. Z HomeToGo możesz szybko porównać oferty każdego domu czy apartamentu na wielu stronach rezerwacyjnych , aby odkryć najlepszą cenę i oszczędzić nawet 16%.
Polecane noclegi w Grunwaldzie
Zarezerwuj nocleg w Grunwaldzie: od 195 zł za noc
Obiekty przyjazne zwierzętom
Wybrane noclegi z balkonem
Noclegi w pobliżu idealnych miejsc na wędkowanie
Najczęściej wybierane udogodnienia w Grunwaldzie
Dużo obiektów w Grunwaldzie akceptuje zwierzęta, co sprawia, że jest to świetne miejsce dla właścicieli psów i kotów. Jeśli to jest Twoim najważniejszym wymogiem, zobacz domy w Grunwaldzie. Są to najbardziej przyjazne zwierzętom obiekty. Możesz również porównać różne typy zakwaterowania, jeśli wolisz zostać blisko centrum miasta, gdyż kilka obiektów do 2 km od centrum miasta jest przyjazne zwierzętom.
Otrzymuj bezpłatnie wyjątkowe oferty, inspirujące historie podróżnicze i turystyczne newsy.
Zostań subskrybentem* i otrzymuj wskazówki na temat planowania podróży na Twoją skrzynkę mailową!
Wprowadź swój adres e-mail
SubskrybujSubskrybuj
Noclegi na twoje wakacje w Grunwaldzie
Dwie trzecie ofert zakwaterowania (71.43%) w Grunwaldzie stanowią domy. Są one w tym miejscu najbardziej dostępnym zakwaterowaniem wakacyjnym. Ponadto, te noclegi przeciętnie mają 253 m² i trzeba na nie przeznaczyć 1.042 zł za noc. Warto wiedzieć, że obiekty tego typu są doskonałe dla dużych grup, bo w większości z nich może nocować 10 gości. Możesz również porównać inne obiekty noclegowe w Grunwaldzie. Na przykład pensjonaty to inny popularny rodzaj noclegu tutaj z liczbą obiektów równą 2. Podczas gdy domy w Grunwaldzie mają średnio 253 m², pensjonaty to wielkość 170 m².
Noclegi w Grunwaldzie – niemym świadku ważnych wydarzeń sprzed wieków
Wieś Grunwald leży 30 km od Ostródy. Nawet najmłodsi Polacy znają ją z lekcji historii, tutaj latem 1410 roku rozegrano bowiem jedną z najważniejszych bitew średniowiecznej Europy. Naprzeciwko siebie stanęły wówczas wojska polsko-litewskie i Krzyżacy. Na pamiątkę tamtych wydarzeń co roku organizowana jest inscenizacja boju, a do muzeum zaglądają liczni goście zaciekawieni wydarzeniami sprzed stuleci. Jakie atrakcje czekają na osoby, które zarezerwują nocleg w Grunwaldzie?
Jakie są najlepsze miejsca, aby poznać lokalną kulturę i sztukę w Grunwaldzie?
Muzeum średniowiecznej batalii
Aby dowiedzieć się więcej o bitwie, należy opuścić miejsce noclegu w Grunwaldzie i wybrać się do pobliskiej wsi Stębark. W Muzeum Bitwy pod Grunwaldem na powierzchni 275 m kw. prezentowana jest ekspozycja bogata w mapy, plany i rysunki, kopie średniowiecznych chorągwi polskich, litewskich i krzyżackich oraz oryginalne średniowieczne uzbrojenie i jego repliki. Zwiedzający mogą także obejrzeć odkryte przez archeologów na polach grunwaldzkich ostrogi, elementy mieczy, a nawet fragmenty rękawicy pancernej. Muzealnicy dbają o powrót swoich gości, organizując również tematyczne wystawy czasowe.
Jakie są najciekawsze lokalne atrakcje w Grunwaldzie?
Sceneria wydarzeń sprzed 600 lat
Spacerując dzisiaj po polu średniowiecznego starcia, łatwo natrafić na ślady przypominające o tym, co zdarzyło się 15 lipca 1410 roku. Ruiny kaplicy pobitewnej wzniesionej z kamienia w miejscu, w którym pochowano poległych, oraz nieodległy głaz „Kamień Jagiełły” to tylko niektóre z nich. Nie brakuje też współczesnych form upamiętnienia uczestników potyczki i ich męstwa − w 1959 roku harcerze usypali na polu bitwy 5-metrowy Kopiec Jagiełły, a rok później w pobliżu odsłonięto Pomnik Zwycięstwa Grunwaldzkiego.
Jakie są najlepsze wydarzenia i festiwale w Grunwaldzie?
Coroczna inscenizacja bitwy pod Grunwaldem
Nocując w Grunwaldzie, poza obejrzeniem pola bitwy, warto również wziąć udział w inscenizacji batalii, która w lipcu każdego roku przyciąga około 100 000 gości z różnych zakątków świata. W rolę średniowiecznych wojów wciela się 2000 fanów inscenizacji historycznych, pochodzących z Europy i USA. Całkowicie bezpieczna rozrywka, organizowana w weekend bliski dacie 15 lipca, wygląda niczym obraz Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem” przeniesiony do rzeczywistości.