Noclegi w Golubiu-Dobrzyniu

Porównano 1 dostępny nocleg, znalezione na 3 stronach rezerwacyjnych
Golub-Dobrzyń
Dowolne daty
2 gości

Wybierz perfekcyjny obiekt noclegowy od 107 zł za noc, przeglądając 1 obiektów znajdujących się w Golubiu-Dobrzyniu. Korzystając z HomeToGo masz możliwość w zaledwie kilka kliknięć porównać ceny każdego obiektu noclegowego na kilkudziesięciu portalach partnerskich, aby odkryć najlepszą ofertę i oszczędzić do 10%.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Golubiu-Dobrzyniu

 • Basen (1)
 • Internet (1)
 • TV (1)
 • Grill (1)
 • Ogród (1)
 • Balkon/Patio (1)
 • Klimatyzacja (1)
 • Dla niepalących (1)
 • Pralka (1)
 • Bez pupila (1)
 • Garaż (1)
Wypoczynek w Golubiu-Dobrzyniu to świetny pomysł dla właścicieli zwierzaków, ponieważ wiele obiektów w Golubiu-Dobrzyniu akceptuje posiadanie psa. Jeśli jest to Twoim ważnym wymogiem, sprawdź bed & breakfast w Golubiu-Dobrzyniu. Stanowią one najbardziej przyjazne zwierzętom obiekty. Kilka przyjaznych zwierzętom obiektów (0%) jest usytuowanych mniej niż 2 km od centrum miasta.

Pogoda i klimat w Golubiu-Dobrzyniu


-4°

-3°

-1°
12°
18°
20°
10°
22°
14°
22°
13°
18°
12°


-1°
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Sprawdź wykres pogodowy w Golubiu-Dobrzyniu. Najwyższe średnie temperatury są w lipcu. Tymczasem, najchłodniejszym miesiącem jest styczeń. Najbardziej deszczowym miesiącem roku jest styczeń. Natomiast najmniejszych opadów deszczu można spodziewać się w maju.

Noclegi w Golubiu-Dobrzyniu

Noclegi w Golubiu-Dobrzyniu nie tylko dla amatorów walk rycerskich

Malowniczo położony w województwie kujawsko-pomorskim Golub-Dobrzyń, powstały z połączenia dwóch miast: Golubia i Dobrzynia, zachęca do dłuższego pobytu nie tylko fascynującą historią, ale i walorami krajobrazowymi okolic. Noclegi w Golubiu-Dobrzyniu to doskonała okazja, aby zagłębić się w historię dawnego państwa krzyżackiego, z którym nierozerwalnie wiąże się rzeka Drwęca, stanowiąca prawy dopływ Wisły, a niegdyś granicę między państwem polskim a krzyżackim.

Zobacz wszystkie oferty
Kultura i sztuka

Historia zaklęta w murach

Odwiedzając Golub-Dobrzyń nie sposób przeoczyć górującej nad miastem średniowiecznej warowni. Gotycki zamek powstał jako siedziba komtura krzyżackiego, a przebudowa w stylu renesansowym nastąpiła w XVII w. na polecenie Anny Wazówny, która pełniła wówczas funkcję starosty golubskiego. Wedle miejscowej legendy duch Anny Wazówny wciąż spaceruje krużgankami golubskiego zamku.

Zamkowe mury mieszczą obecnie Muzeum Regionalne, w którym prezentowane są eksponaty z dziedziny archeologii i etnografii, a także kopie zabytkowych dział i armat – wśród nich podziwiać można słynną kolubrynę wykonaną do filmu „Potop”. Muzeum czynne jest od maja do września.

To warto zobaczyć

Kusząca Drwęca

Drwęca, która rozdziela Golub i Dobrzyń, to jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce i jedyna w Polsce rzeka, która na całej swej długości stanowi rezerwat przyrody. Drwęca to niewątpliwa atrakcja dla zapalonych wędkarzy, a osobliwością rzeki jest rzadko występujący w Polsce minóg rzeczny.

W pobliżu zamku znajduje się przystań, na której można wypożyczyć kajaki i wybrać się na kilkugodzinny spływ Drwęcą do plaży w Elgiszewie. Szlak nie jest trudny i oferuje atrakcyjne widoki, wiodąc przez pola, łąki i lasy.

Lokalne wydarzenia

Szczęk zbroi i szum wody

Miasteczko nad Drwęcą słynie z organizowanego co roku Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego. Impreza trwa trzy dni, podczas których oglądać można turnieje konne, kusznicze i łucznicze, pokazy grup rekonstrukcyjnych i pokazy kaskaderskie, a także uczestniczyć w konkursach i warsztatach.

Gratką dla amatorów zorganizowanej turystyki wodnej jest Międzynarodowy Spływ Kajakowy "Pojezierzem Brodnickim, Drwęcą, Wisłą", propagujący szlaki wodne regionu, aktywny wypoczynek na wodzie i turystykę kwalifikowaną. Aktywny urlop z historią w tle to ciekawa propozycja dla gości rezerwujących noclegi w Golubiu-Dobrzyniu.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Golubiu-Dobrzyniu Casamundo Noclegi w Golubiu-Dobrzyniu Interhome Noclegi w Golubiu-Dobrzyniu Airbnb Noclegi w Golubiu-Dobrzyniu TripAdvisor Noclegi w Golubiu-Dobrzyniu Novasol Noclegi w Golubiu-Dobrzyniu edom Noclegi w Golubiu-Dobrzyniu HomeAway Noclegi w Golubiu-Dobrzyniu BookApart.com Noclegi w Golubiu-Dobrzyniu Noclegowo.pl Noclegi w Golubiu-Dobrzyniu 9flats.com Noclegi w Golubiu-Dobrzyniu HouseTrip Noclegi w Golubiu-Dobrzyniu Belvilla Noclegi w Golubiu-Dobrzyniu DanCenter Noclegi w Golubiu-Dobrzyniu IdoSell Booking Noclegi w Golubiu-Dobrzyniu Holiday Home Noclegi w Golubiu-Dobrzyniu Inter Chalet Noclegi w Golubiu-Dobrzyniu Only-apartments Noclegi w Golubiu-Dobrzyniu Migoa Noclegi w Golubiu-Dobrzyniu
image-tag