Noclegi i apartamenty wakacyjne Golub-Dobrzyń

Porównano 1 dostępny nocleg, znalezione na 2 stronach rezerwacyjnych
Golub-Dobrzyń

Najczęściej wybierane udogodnienia w Golub-Dobrzyń

  • Internet (1)

Pogoda w Golub-Dobrzyń


-4°

-3°

-1°
12°
18°
20°
10°
22°
14°
22°
13°
18°
12°


-1°
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Powyżej przedstawione są warunki pogodowe panujące w Golub-Dobrzyń przez cały rok. Najwyższe średnie temperatury są w lipcu. Natomiast, wzrostu temperatur nie można spodziewać się w styczniu, kiedy średnie temperatury zazwyczaj wahają się w okolicach -4°. Styczeń jest najbardziej deszczowym miesiącem roku. Powinieneś go unikać jeśli zależy Ci na ładnej pogodzie.

Noclegi w Golubiu-Dobrzyniu nie tylko dla amatorów walk rycerskich

Malowniczo położony w województwie kujawsko-pomorskim Golub-Dobrzyń, powstały z połączenia dwóch miast: Golubia i Dobrzynia, zachęca do dłuższego pobytu nie tylko fascynującą historią, ale i walorami krajobrazowymi okolic. Noclegi w Golubiu-Dobrzyniu to doskonała okazja, aby zagłębić się w historię dawnego państwa krzyżackiego, z którym nierozerwalnie wiąże się rzeka Drwęca, stanowiąca prawy dopływ Wisły, a niegdyś granicę między państwem polskim a krzyżackim.

Zobacz wszystkie oferty
Kultura i sztuka

Historia zaklęta w murach

Odwiedzając Golub-Dobrzyń nie sposób przeoczyć górującej nad miastem średniowiecznej warowni. Gotycki zamek powstał jako siedziba komtura krzyżackiego, a przebudowa w stylu renesansowym nastąpiła w XVII w. na polecenie Anny Wazówny, która pełniła wówczas funkcję starosty golubskiego. Wedle miejscowej legendy duch Anny Wazówny wciąż spaceruje krużgankami golubskiego zamku.

Zamkowe mury mieszczą obecnie Muzeum Regionalne, w którym prezentowane są eksponaty z dziedziny archeologii i etnografii, a także kopie zabytkowych dział i armat – wśród nich podziwiać można słynną kolubrynę wykonaną do filmu „Potop”. Muzeum czynne jest od maja do września.

Wycieczki w pobliżu

Kusząca Drwęca

Drwęca, która rozdziela Golub i Dobrzyń, to jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce i jedyna w Polsce rzeka, która na całej swej długości stanowi rezerwat przyrody. Drwęca to niewątpliwa atrakcja dla zapalonych wędkarzy, a osobliwością rzeki jest rzadko występujący w Polsce minóg rzeczny.

W pobliżu zamku znajduje się przystań, na której można wypożyczyć kajaki i wybrać się na kilkugodzinny spływ Drwęcą do plaży w Elgiszewie. Szlak nie jest trudny i oferuje atrakcyjne widoki, wiodąc przez pola, łąki i lasy.

Lokalne wydarzenia

Szczęk zbroi i szum wody

Miasteczko nad Drwęcą słynie z organizowanego co roku Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego. Impreza trwa trzy dni, podczas których oglądać można turnieje konne, kusznicze i łucznicze, pokazy grup rekonstrukcyjnych i pokazy kaskaderskie, a także uczestniczyć w konkursach i warsztatach.

Gratką dla amatorów zorganizowanej turystyki wodnej jest Międzynarodowy Spływ Kajakowy "Pojezierzem Brodnickim, Drwęcą, Wisłą", propagujący szlaki wodne regionu, aktywny wypoczynek na wodzie i turystykę kwalifikowaną. Aktywny urlop z historią w tle to ciekawa propozycja dla gości rezerwujących noclegi w Golubiu-Dobrzyniu.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Golub-Dobrzyń Casamundo Noclegi w Golub-Dobrzyń Interhome Noclegi w Golub-Dobrzyń TripAdvisor Noclegi w Golub-Dobrzyń Novasol Noclegi w Golub-Dobrzyń Wimdu Noclegi w Golub-Dobrzyń edom Noclegi w Golub-Dobrzyń HomeAway Noclegi w Golub-Dobrzyń BookApart.com Noclegi w Golub-Dobrzyń Noclegowo.pl Noclegi w Golub-Dobrzyń 9flats.com Noclegi w Golub-Dobrzyń HouseTrip Noclegi w Golub-Dobrzyń Belvilla Noclegi w Golub-Dobrzyń DanCenter Noclegi w Golub-Dobrzyń IdoSell Booking Noclegi w Golub-Dobrzyń Holiday Home Noclegi w Golub-Dobrzyń Inter Chalet Noclegi w Golub-Dobrzyń only-apartments Noclegi w Golub-Dobrzyń Migoa Noclegi w Golub-Dobrzyń