Gołdap narty - HomeToGo base64Hash Gołdap narty - HomeToGo

Gołdap narty

Gołdap
Dowolne daty
Goście

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 500 zł
500 zł - 999 zł
Od 1.000 zł
Odległość od centrum
Max. 1 km
Max. 2 km
Max. 5 km
Recenzje
4,5+
4+
3,5+

Wyśmienity wyjazd na narty – Gołdap w niesamowitej zimowej szacie

Gołdap to niewielkie miasto uzdrowiskowe w województwie warmińsko-mazurskim leżące na terenie legendarnej i historycznej krainy Litwa Mniejsza. Piękny, surowy polodowcowy krajobraz jest urokliwy przez cały rok, nie tylko latem, a walory uzdrowiskowe nie znają pór roku. Dzięki temu z roku na rok Gołdap staje się coraz bardziej prężnym ośrodkiem sportów zimowych.
Gołdap – wyjazd na narty... na Mazury

Gołdap – wyjazd na narty... na Mazury

W Gołdapi zima jest urokliwa i magiczna, a jeśli dodamy do tego walor uzdrowiskowy miejscowości, to z pewnością już wiecie, dokąd pojechać w następne ferie. Możliwości, plenerów narciarskich i snowboardowych na pewno nie zabraknie!

 • 1. Centrum Sportowo-Rekreacyjne Piękna Góra

  może pochwalić się niemal dwoma kilometrami tras zjazdowych oraz pięcioma wyciągami narciarskimi. Wśród nich funkcjonuje między innymi nowoczesna kolejka krzesełkowa. Przy dobrych warunkach pogodowych w trakcie zimy funkcjonuje tu również ponad kilometrowy tor saneczkowy dla wszystkich spragnionych wrażeń.

 • 2. Snowpark

  obok Pięknej Góry to z kolei znakomite miejsce dla fanów sportów ekstremalnych. Poręcze, beczki i wszelkie inne atrakcje zadowolą nawet bardziej wymagających narciarzy i snowboardzistów. Na miejscu można wypożyczyć kask ochronny, aby podniebne ewolucje były maksymalnie bezpieczne. Wszystkie stoki są sztucznie dośnieżane i ratrakowane, a wieczorami znakomicie oświetlone.

 • 3. Szkoła narciarstwa i snowboardu Master

  pomoże w stawianiu pierwszych kroków na stoku. Dobry start jest z pewnością nie do przecenienia, dlatego, zwłaszcza na początku, warto rozpocząć swoją przygodę ze sportami zimowymi pod czujnym okiem instruktora. Są też specjalne grupy dedykowane dzieciom.

Gołdap – między militariami a uzdrowiskiem

Gołdap – między militariami a uzdrowiskiem

Choć miejscowość nie jest duża, to na pewno może ona pochwalić się dużą liczbą ciekawych miejsc do zwiedzania. Cała okolica stanowi natomiast znakomitą scenerię na długi rodzinny spacer zakończony filiżanką ciepłej herbaty z imbirem.

 • 1. Pozostałości głównej kwatery wojennej dowództwa Luftwaffe

  to wielka ciekawostka dla fanów militariów. Była to kwatera o kryptonimie „Robinson” zbudowana w 1940 roku w Puszczy Rominckiej. W czasie wojny znajdował się w tym miejscu między innymi schron przeciwlotniczy oraz dwa schrony do pracy sztabowej. Na tym terenie mieściła się także eksperymentalna hamownia silników odrzutowych. W obliczu nadciągających ze wschodu wojsk Armii Czerwonej, na hasło Johannisfeuer, kompleks został całkowicie zniszczony podczas nocy z 19 na 20 października 1944 roku.

 • 2. Tężnie solankowe

  to doskonałe miejsce na spacer i oryginalny sposób spędzenia wolnego czasu po nartach. Tu warto odetchnąć pełną piersią! Nic dziwnego, że tężnie przyciągają do Gołdapi co roku tysiące kuracjuszy.

 • 3. Pijalnia Wód Mineralnych

  znajduje się w gołdapskiej dzielnicy uzdrowiskowej, tuż przy Promenadzie Zdrojowej w północno-wschodniej części miasta. Obiekt ten został zbudowany w 2012 roku, a wody mineralne są wydobywane z ujęcia znajdującego się na głębokości ponad 400 metrów. Z ujścia jeszcze 200 metrów niżej wydobywane są natomiast specjalne wody lecznicze. Budynek pijalni stanowi część Parku Zdrojowego, w skład którego wchodzą ponadto minitężnie, basen solankowy oraz groty solne.

Gołdap - Poznaj inne kierunki

Pokaż więcej

Poznaj najlepsze pomysły na wakacje w Gołdapie

Pokaż więcej

Poznaj inne pomysły na podróże

Pokaż więcej
image-tag