Gogołów narty - HomeToGo base64Hash Gogołów narty - HomeToGo

Gogołów narty

Gogołów
Dowolne daty
Goście

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 500 zł
500 zł - 999 zł
Od 1.000 zł
Odległość od centrum
Max. 1 km
Max. 2 km
Max. 5 km
Recenzje
4,5+
4+
3,5+

Wymarzony wyjazd na narty – Gogołów w niesamowitej zimowej szacie

Gogołów to niewielka, malownicza miejscowość na urokliwym Podkarpaciu, położona w powiecie strzyżowskim. Miejscowość ta jest nie tylko znanym i lubianym ośrodkiem sportów zimowych, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, ale też posiada bogatą historię. Wyróżnia się również przepięknymi widokami i dobrą infrastrukturą narciarską, która spodoba się zarówno początkującym, jak i bardziej zaawansowanym narciarzom.
Gogołów – wyjazd na narty w nieoczywistych plenerach

Gogołów – wyjazd na narty w nieoczywistych plenerach

Legendy o powstaniu Gogołowa sięgają nawet XIV wieku. Tu więc można uprawiać narciarstwo w cieniu wielkiej historii. A to samo w sobie stanowi emocjonujące przeżycie.

  • 1. Ośrodek Narciarski Pod Dziedzicem

    w Gogołowie został otwarty w 2006 roku. Są tu dwie trasy i oddzielna przestrzeń wydzielona dla dzieci. Główna trasa mierzy 700 m, a różnica poziomów wynosi niemal 100 m. Całość jest obsługiwana przez dwa wyciągi talerzykowe. Wyciągi są skomunikowane za pomocą wygodnego tramwaju śnieżnego Sherpa. Ponadto narciarze mają do dyspozycji trasę tubingową, czyli zjazd pontonowy oraz karuzelę. Cały stok jest dobrze oświetlony, sztucznie naśnieżany i ratrakowany, a w sezonie czynny codziennie.

  • 2. Dolna stacja wyciągów

    , gdzie zostały umiejscowione wypożyczalnie sprzętu sportowego, to zarazem centrum życia na stoku. W wypożyczalniach można pożyczyć wysokiej jakości sprzęt narciarski i inne akcesoria niezbędne do jazdy. Działa tu również serwis narciarski, gdzie, w razie potrzeby można z powodzeniem przygotować narty do bezpiecznej i bezstresowej jazdy.

  • 3. Florkówka

    to charakterystyczny punkt gogołowskich stoków i miejsce, w którym można odpocząć i ogrzać się po dniu spędzonym na stoku. Wnętrze jest niezwykle przytulne i urządzone w stylu rustykalnym, a na środku sali znajduje się otwarte palenisko. Całość dopełnia wspaniały widok na okoliczne góry. Żywy ogień w kominku, drewniane ławy i ludowe rzeźby lokalnych artystów są znakomitym dopełnieniem pełnego wrażeń dnia.

Gogołów – tam, gdzie dawne dzieje są ciągle żywe

Gogołów – tam, gdzie dawne dzieje są ciągle żywe

Ta mała podkarpacka miejscowość może pochwalić się rzadkim połączeniem rekreacji z zabytkami. Oprócz białego szaleństwa i uprawiania sportów wodnych, możliwości Après-ski są równie interesujące, a na pewno niebanalne. Warto przekonać się o tym samemu.

  • 1. Zabytkowa kaplica Denkertów

    znajduje się na cmentarzu w Gogołowie. Została wzniesiona w drugiej połowie XIX wieku z fundacji rodziny Denkert. Zachwyca do dziś dyskretnym pięknem późnoklasycystycznej sztuki zdobniczej. Obok kaplicy jest pochowany generał Ignacy Kruszewski, zasłużony uczestnik powstania listopadowego.

  • 2. Kościół pod wezwaniem św. Katarzyny

    leży na podkarpackim Szlaku Architektury Drewnianej. Wzniesiono go pod koniec XVII wieku z polecenia Jakuba i Joachima Rojowskich. Jest on ciekawą budowlą drewnianą konstrukcji zrębowej, zbudowaną na kamiennym podmurowaniu. Ściany wzmocnione są dodatkowymi elementami pionowymi, tak zwanymi lisicami i pobite gontem. Jest to typowy przykład architektury sakralnej z tego regionu sprzed kilku stuleci.

  • 3. Szlak Architektury Drewnianej

    w województwie podkarpackim to prawdziwa gratka dla fanów architektury. Szlak liczy sobie ponad 1200 km, a na jego terenie wyznaczonych zostało łącznie 9 tras. Najczęściej spotykanymi budynkami są drewniane cerkwie. Nie brak jednak także cennych, zabytkowych kościołów i doskonale zachowanej architektury wiejskiej z elementami sztuki ludowej.

Gogołów - Poznaj inne kierunki

Pokaż więcej

Poznaj najlepsze pomysły na wakacje w Gogołowie

Pokaż więcej

Poznaj inne pomysły na podróże

Pokaż więcej
image-tag