Noclegi i apartamenty wakacyjne Giżycko

Porównano 36 dostępnych noclegów, znalezionych na 17 stronach rezerwacyjnych
Giżycko

Polecane noclegi w Giżycku

Szukaj noclegów w Giżycku: od 85 zł za noc

Resort ∙ 6 gości ∙ 2 sypialnie
Piękna Góra, Giżycko, Polska
od 247 zł
TUI Ferienhaus
4,4
Zobacz ofertę
Dom ∙ 6 gości ∙ 3 sypialnie
Kożuchy Małe, Giżycko, Polska
od 443 zł
Booking.com
4,9
Zobacz ofertę
Dom ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Guty, Giżycko, Polska
od 345 zł
Booking.com
4,9
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Obiekty z balkonem

Balkon/Patio
Apartament ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
od 122 zł
dansommer
4,5
Zobacz ofertę
Balkon/Patio
Apartament ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
od 104 zł
Migoa
4,6
Zobacz ofertę
Balkon/Patio
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
od 119 zł
Booking.com
4,9
Zobacz ofertę
Balkon/Patio
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
od 149 zł
Booking.com
4,6
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi w pobliżu idealnych miejsc na wędkowanie

Łowienie ryb
Apartament ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Sulimy, Giżycko, Polska
od 115 zł
Booking.com
4,7
Zobacz ofertę
Łowienie ryb
Apartament ∙ 4 gości
Kruklanki, Województwo Warmińsko-Mazurskie, Polska
od 179 zł
Booking.com
4,6
Zobacz ofertę
Łowienie ryb
Dom ∙ 6 gości ∙ 2 sypialnie
Rydzewo, Województwo Warmińsko-Mazurskie, Polska
od 280 zł
Booking.com
4,0
Zobacz ofertę
Łowienie ryb
Dom ∙ 5 gości ∙ 2 sypialnie
Wrony, Województwo Warmińsko-Mazurskie, Polska
od 459 zł
Booking.com
4,9
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Domy i apartamenty z basenem

Basen
Apartament ∙ 4 gości
od 132 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę
Basen
Dom ∙ 6 gości ∙ 2 sypialnie
od 408 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę
Basen
Apartament ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
od 241 zł
Booking.com
5,0
Zobacz ofertę
Basen
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
od 298 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Najczęściej wybierane udogodnienia w Giżycku

 • Garaż (27)
 • Łowienie ryb (25)
 • Kuchnia (24)
 • Przyjazny zwierzętom (22)
 • TV (22)
 • Ogród (18)
 • Grill (17)
 • Balkon/Patio (16)
 • Dla niepalących (16)
 • Mikrofalówka (13)
 • Internet (9)
 • Kominek (7)

Pogoda w Giżycku


-5°

-4°

-2°
13°
19°
21°
11°
23°
14°
23°
13°
18°
12°


-1°
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Sprawdź wykres pogodowy w Giżycku na cały rok. W najbliższych 6 miesiącach, lipiec będzie miesiącem z najwyższymi temperaturami. Tymczasem, tempertura spada poniżej -5° w styczniu. Bardzo prawdopodobne są opady deszczu przez 24 dni w grudniu, podczs gdy w marcu padać będzie już tylko przez 13 dni.

Domek letniskowy w Giżycku , czyli gwarancja idealnych wakacji

Wiesz, co to jest stynka? Masz ochotę posłuchać najlepszych szant w klimatycznym otoczeniu? Giżycko, domek letniskowy i ciepłe, letnie wieczory sprawią, że Twoje wakacje pozostaną niezapomniane.

Zobacz wszystkie oferty
Dojazd

Jak dojadę na miejsce?

Giżycko leży w sercu Mazur i bez problemu dostaniemy się tu autobusami lub busami z innych części Polski. Oprócz tradycyjnych biletów, możliwa jest także rezerwacja biletów on-line, co jest dużym ułatwieniem dla podróżnych, zwłaszcza w szczycie sezonu. W ten sposób dostaniemy się do Giżycka z Warszawy, Krakowa i wszystkich pośrednich miejscowości.

Ważnym węzłem jest także stolica województwa, czyli Olsztyn, dokąd dojedziemy autokarem lub pociągiem z innych części Polski, a stamtąd połączenia do Giżycka są częste i komfortowe. Jadąc własnym środkiem transportu ze stolicy Polski, możemy wybrać kilka dróg, z których każda liczy około 250 kilometrów: E67 i 63, trasę 61 i 59 albo drogę nr 57. Najbardziej optymalna wydaje się pierwsza propozycja (przez Pisz).

Kulinaria

Ryba w wielu odsłonach i ciasto-unikat

Lokalni restauratorzy coraz chętniej starają się odwoływać do lokalnej tradycji kulinarnej, promując dania na bazie ryb, choćby popularną zupę rybną z ziemniakami, pulpetami lub kluseczkami. Jeśli rezerwujesz noclegi w Giżycku, czekają na Ciebie również bardziej wyrafinowane i oryginalne przysmaki, takie jak na przykład smażone na chrupko na głębokim tłuszczu małe rybki, czyli stynka jeziorowa.

Znajdziemy tu także pewien rodzaj ciasta, które dawniej nazywano "kuchem". Dziś to danie rozumiane jest jako babka albo pulchne ciasto drożdżowe.

Masz ochotę jak najpełniej rozsmakować się w mazurskich kulinariach? Wynajmij więc domek letniskowy w Giżycku i udaj się na lokalne bazary lub do wędkarzy, gdzie zawsze będą na ciebie czekać najświeższe okazy: szczupaki, sandacze, węgorze... Palce lizać!

Pogoda i klimat

W Krainie Wielkich Jezior Mazurskich

Giżycko leży pomiędzy dwoma wielkimi jeziorami: Kisajno i Niegocin. To tam ścinają się wpływy dwóch typów klimatu, czyli kontynentalnego oraz morskiego, z przewagą tego pierwszego. Ponadto o klimacie decyduje w tym miejscu wiele innych czynników: falista rzeźba terenu, bliskość zbiorników wodnych i terenów bagnistych oraz gęste i rozległe lasy. Lata są łagodne i nie tak upalne jak w pozostałej części Polski, a bryza znad jezior jest na tyle orzeźwiająca, że wynajmując domek letniskowy w Giżycku, na pewno poczujemy ją wczesnym rankiem, siedząc na tarasie.

Atrakcje turystyczne

Nie tylko jeziora

Giżycko to nie tylko doskonały punkt wypadowy dla żeglarzy i innych amatorów sportów wodnych. W tej niewielkiej miejscowości znajdziemy także ślady dawnej architektury i świadectwo minionych epok. Jednym z nich jest spektakularna Twierdza Boyen, wzniesiona w połowie XIX wieku. Jest ona świetnym i idealnie zachowanym przykładem architektury fortyfikacyjnej z Prus. Leży ona na wąskim przesmyku między jeziorami Niegocin i Kisajno, na tak zwanej "Wyspie Giżyckiej". Była to jedna z twierdz stanowiących znaczący punkt w linii umocnień od wschodu.

Cały kompleks, z lotu ptaka mający układ gwiazdy, ukryty jest w parkowo-leśnym otoczeniu. Wewnątrz obecnie mieście się duże schronisko młodzieżowe, muzeum, galeria oraz klub płetwonurków, a cały teren jest poprzecinany licznymi, oznakowanymi szlakami pieszymi.

Planujesz noclegi na Mazurach? Giżycko jest w stanie zaoferować ci nie tylko piękne plenery, ale także ciekawe lekcje historii. Oprócz znanej Twierdzy Boyen warto pójść obejrzeć Wieżę Ciśnień, zwaną Wodną Wieżą, wybudowaną na początku XX wieku. To ona zaopatrywała w bieżącą wodę całe miasto aż do 1997 roku. Jest ona zbudowana z czerwonej, nieotynkowanej cegły w stylu neogotyckim. Godne uwagi są interesujące sklepienia zewnętrzne wokół jej korony. Wieża ma wysokość 25 metrów, a szerokość u podstawy ma ponad 7 metrów. Na górę można wspiąć się po wewnętrznych krętych schodach (liczących dokładnie 129 stopni!).

Marzą ci się niezapomniane widoki? Koniecznie poobserwuj okolicę z perspektywy platformy widokowej z lunetami, skąd można bez końca podziwiać okoliczne wioski, lasy i jeziora, czyli esencję krajobrazu Mazur. Domek letniskowy w Giżycku pozwoli Ci na spokojną kontemplację okolicy również z wysokości Twojego tarasu czy balkonu.

Lokalne wydarzenia

Szanty, sport i muzyka dla każdego

Giżycko to doskonałe miejsce na wakacje, jeśli pragniemy być w centrum wydarzeń. Imprez cyklicznych tu nie brakuje przez cały rok. W pierwszym kwartale są to na przykład Wiosenne Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Giżycka. Na samym początku sezonu warto z kolei wybrać się na Międzynarodowe Żeglarskie Mistrzostwa Polski Branży Teleinformatycznej "IT Cup".

Lubisz szanty? Koniecznie więc rezerwuj domek letniskowy w Giżycku latem, kiedy odbywa się tutaj Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej "Szanty Z Folkiem". Amfiteatr w Twierdzy Boyen jest także znakomitym miejscem do brania udziału w licznych wydarzeniach kulturalno-muzycznych. Jednym z nich są "Szanty w Giżycku".

Jeśli masz natomiast ochotę na małą odmianę, pamiętaj, że co roku latem w Giżycku odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w kościele ewangelickim.

Mazury kuszą przyjezdnych malowniczymi krajobrazami, regionalną kuchnią i najsmaczniejszymi rybami. Giżycko przez wielu uważane jest za nieoficjalną stolicę regionu i za kultową przystań wśród starych żeglarzy. Warto tu być.

Zwiedzanie i atrakcje w Giżycku

Giżycko – w sercu krainy tysiąca jezior

Twierdza Boyen

XIX-wieczna pruska twierdza została wybudowana na planie gwiazdy. Miała za zadanie zabezpieczać strategiczny przesmyk między jeziorami Niegocin i Kisajno. Dziś forteca pełni funkcję muzealno-kulturalną.

Jezioro Niegocin

Spore jezioro polodowcowe posiada liczne walory przyrodnicze i turystyczne. Przebiegają przez nie m.in. szlaki żeglowne z Giżycka do Mikołajek, Piszy i Rucianego-Nida. Oprócz licznych kąpielisk znajduje się tu również port Żeglugi Mazurskiej.

Wieża Ciśnień

Na szczycie neogotyckiej Wieży Ciśnień mieści się taras widokowy, na który można wejść schodami lub wjechać windą. Roztacza się stąd rozległa panorama pobliskich lasów i jezior.

Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku

Pracownicy giżyckiej informacji turystycznej chętnie służą pomocą przy planowaniu wycieczek po okolicy. Znajdziesz tu również aktualne informatory żeglarskie i dowiesz się więcej o organizowanych lokalnie regatach.

Mazurolandia w Kętrzynie

Niecałe 30 km na zachód od Giżycka czeka na ciebie moc atrakcji w lokalnym parku miniatur Mazurolandia. Zobaczysz tu m.in. małą wersję słynnego Wilczego Szańca czy też wieży Bismarcka w Mrągowie.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Giżycku Casamundo Noclegi w Giżycku Interhome Noclegi w Giżycku TripAdvisor Noclegi w Giżycku Novasol Noclegi w Giżycku Wimdu Noclegi w Giżycku edom Noclegi w Giżycku HomeAway Noclegi w Giżycku BookApart.com Noclegi w Giżycku Noclegowo.pl Noclegi w Giżycku 9flats.com Noclegi w Giżycku HouseTrip Noclegi w Giżycku Belvilla Noclegi w Giżycku DanCenter Noclegi w Giżycku IdoSell Booking Noclegi w Giżycku Holiday Home Noclegi w Giżycku Inter Chalet Noclegi w Giżycku only-apartments Noclegi w Giżycku Migoa Noclegi w Giżycku