Noclegi, domy i apartamenty w Gietrzwałdzie

Porównano 28 dostępnych noclegów, znalezionych na 9 stronach rezerwacyjnych
Gietrzwałd

Łatwo porównaj 28 obiektów noclegowych znalezionych w Gietrzwałdzie i wybierz najlepsze miejsce na kolejne wakacje. Porównywarka noclegów szybko zbiera dostępne obiekty, abyś mógł oszczędzić nawet 10%!

Polecane noclegi w Gietrzwałdzie

Zarezerwuj nocleg w Gietrzwałdzie: od 102 zł za noc

Przyjazny zwierzętom
Dom ∙ 2 gości
Gietrzwałd, Olsztyn, Polska
od 100 zł
Booking.com
4,4
Zobacz ofertę
Przyjazny zwierzętom
Dom ∙ 8 gości ∙ 3 sypialnie
Gietrzwałd, Olsztyn, Polska
od 399 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę
Przyjazny zwierzętom
Domek w stylu alpejskim ∙ 7 gości ∙ 4 sypialnie
Gietrzwałd, Olsztyn, Polska
od 268 zł
Booking.com
4,9
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Obiekty z balkonem

Balkon/Patio
Dom ∙ 6 gości ∙ 3 sypialnie
Woryty, Gietrzwałd, Polska
od 183 zł
Only-apartments
4,5
Zobacz ofertę
Balkon/Patio
Agroturystyka ∙ 3 gości
Dłużki, Gietrzwałd, Polska
od 179 zł
Booking.com
4,4
Zobacz ofertę
Balkon/Patio
Agroturystyka ∙ 2 gości
Dłużki, Gietrzwałd, Polska
od 119 zł
Booking.com
4,4
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Najczęściej wybierane udogodnienia w Gietrzwałdzie

 • Grill (28)
 • Ogród (28)
 • Balkon/Patio (26)
 • Garaż (26)
 • Przyjazny zwierzętom (25)
 • Dla niepalących (25)
 • Kuchnia (22)
 • Mikrofalówka (20)
 • TV (19)
 • Internet (19)
 • Łowienie ryb (18)
 • Kominek (9)
Jeśli masz psa, łatwo znajdziesz w Gietrzwałdzie domy i apartamenty akceptujące zwierzęta. Jeśli to jest dla Ciebie najważniejsze, sprawdź domy w Gietrzwałdzie. Są to najbardziej przyjazne zwierzętom obiekty. Możesz również porównać różne typy zakwaterowania, jeśli wolisz zostać w centrum miasta, ponieważ kilka obiektów w promieniu do 2 km od centrum miasta jest przyjazne zwierzętom.

Pogoda i klimat w Gietrzwałdzie

-3°
-5°

-3°

12°
19°
21°
12°
24°
14°
24°
14°
18°
10°
10°


-1°
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Powyższy wykres przedstawia wykres pogodowy na cały rok w Gietrzwałdzie. Najgorętszy miesiąc to lipiec, kiedy temperatura wzrasta do 24°. Natomiast, styczeń jest najchłodniejszym miesiącem w Gietrzwałdzie z temperaturami poniżej -5°. Najbardziej deszczowym miesiącem roku jest lipiec. Natomiast najmniejszych opadów deszczu można spodziewać się w sierpniu.

Noclegi w Gietrzwałdzie

Noclegi w Gietrzwałdzie dla odkrywców Warmii i Mazur

Gietrzwałd to niewielka wieś w województwie warmińsko-mazurskim, znana głównie za sprawą objawień maryjnych, które miały tu miejsce w XIX w. Jak chce historia, Matka Boska objawiła się dwóm dziewczynkom i przemówiła do nich po polsku, a fakt ten dał początek licznym pielgrzymkom. Gietrzwałd to jednak nie tylko miejsce kultu religijnego – doskonałe położenie miejscowości w połowie drogi między Ostródą a Olsztynem daje unikalną możliwość jednoczesnego odkrywania Warmii i Mazur.

Zobacz wszystkie oferty
Kulinaria

Warmińskie przysmaki

Burzliwe dzieje tych ziem znalazły odzwierciedlenie w regionalnych daniach. Warmińskie smaki kształtowały się pod wpływem kuchni niemieckiej, rosyjskiej i litewskiej. W daniach tradycyjnie wykorzystuje się owoce leśne i bogactwo jezior.

Popularnym daniem na Warmii są dzyndzałki warmińskie, łatwe w przygotowaniu i smakowite danie, przypominające pierogi. Kolejna ciekawostka to farszynki, kotlety przyrządzane z gotowanych ziemniaków z mięsnym farszem.

Region szczyci się pyszną zupą z ryb i raków prosto z jeziora, a ryby wędzone i pachnące aromatycznym dymem to prawdziwy rarytas.

Kultura i sztuka

Szlakiem historii

Olsztyński zamek z XIV w. mieści Muzeum Warmii i Mazur, a jedną z jego atrakcji jest tablica astronomiczna wykonana ręką samego Mikołaja Kopernika.

Niecałe 25 km od Gietrzwałdu znajduje się Park Etnograficzny w Olsztynku. Spacer po dawnych zagrodach wiejskich z Warmii, Mazur i Powiśla i tradycyjnych wiejskich ogrodach to prawdziwa podróż w czasie.

Pasjonaci historii powinni odwiedzić Muzeum im. Johanna Gottfrieda Herdera w Morągu, zlokalizowane w dawnym pałacu Dohnów. Oprócz ekspozycji biograficznej słynnego filozofa obejrzeć tu można m.in. malarstwo holenderskie z XVII w.

Wycieczki w pobliżu

Sztuka sakralna i zdobycze nauki

W samym Gietrzwałdzie koniecznie trzeba zajrzeć do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. W kościele na uwagę zasługuje gotycka pieta z XV w. i obraz Matki Bożej z XVI w.

W Ostródzie warto skorzystać z rejsów po Kanale Ostródzko-Elbląskim. Jest to unikalna na skalę światową budowla hydrotechniczna, znana z tego, że statki przemieszczają się po lądzie.

W Olsztynie na gości czeka planetarium, gdzie nawet w słoneczny dzień oglądać można gwiaździste niebo i obiekty Wszechświata niedostrzegalne gołym okiem.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Gietrzwałdzie Casamundo Noclegi w Gietrzwałdzie Interhome Noclegi w Gietrzwałdzie TripAdvisor Noclegi w Gietrzwałdzie Novasol Noclegi w Gietrzwałdzie edom Noclegi w Gietrzwałdzie HomeAway Noclegi w Gietrzwałdzie BookApart.com Noclegi w Gietrzwałdzie Noclegowo.pl Noclegi w Gietrzwałdzie 9flats.com Noclegi w Gietrzwałdzie HouseTrip Noclegi w Gietrzwałdzie Belvilla Noclegi w Gietrzwałdzie DanCenter Noclegi w Gietrzwałdzie IdoSell Booking Noclegi w Gietrzwałdzie Holiday Home Noclegi w Gietrzwałdzie Inter Chalet Noclegi w Gietrzwałdzie Only-apartments Noclegi w Gietrzwałdzie Migoa Noclegi w Gietrzwałdzie

Więcej miejscowości w okolicy