Camping Gdynia - HomeToGo base64Hash Camping Gdynia - HomeToGo

Camping Gdynia

Gdynia
Dowolne daty
Goście
Gdynia
Dowolne daty
Goście

Znajdź swój idealny nocleg w Gdyni z tymi popularnymi filtrami

4 dorosłych
1 sypialnia
2 dorosłych
Baseny
Dom
Klimatyzacja
Zwierzęta dozwolone

Zaplanuj wypoczynek na campingu w magicznej Gdyni

Miasto z morza i marzeń to słowa, które najlepiej oddają charakter i historię dzisiejszej Gdyni. Na mapach sprzed 100 lat próżno szukać miasta o tej nazwie, u progu dwudziestolecia międzywojennego było ono bowiem wsią rybacką chętnie odwiedzaną przez letników, choć nadal niezbyt dużą. Szybkie rozrastanie się miasta przypadło na lata 20. i 30. XX wieku. Co ciekawe, już w 1934 roku gdyński port był najnowocześniejszym i najprężniej działającym portem na Bałtyku.
Zobacz wszystkie oferty

Popularne udogodnienia dla Camping Gdynia

Znajdź idealny dom na swój pobyt

Przyjazny(a) zwierzętom Camping

Przyjazny(a) zwierzętom Camping

Camping z kuchnią

Camping z kuchnią

Camping z Internetem

Camping z Internetem

Camping z basenem

Camping z basenem

Współczesna Gdynia – miejsca, które trzeba zobaczyć

Współczesna Gdynia – miejsca, które trzeba zobaczyć

Gdynia, licząca dzisiaj około 250 tys. mieszkańców, jest ważnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i edukacyjnym, nad którym górują 140-metrowe wieżowce Sea Towers. Mieszkańcy campingów w Gdyni najchętniej spędzają czas na świeżym powietrzu, korzystając bez końca z sąsiedztwa Bałtyku i nadmorskich lasów. Gdynia to także miasto przepełnione modernistycznymi budynkami, dlatego warto wybrać się na spacer po centrum, aby odnaleźć perełki architektury międzywojennej. Co jeszcze warto zobaczyć, goszcząc na campingu w Gdyni?

  • 1. Gdynia-Orłowo

    wraz z drewnianym molo i pobliskim muzeum Domek Żeromskiego, którego ekspozycja wystawiona jest w wynajmowanym przez pisarza domu, to jeden z najpiękniejszych zakątków trójmiejskiego wybrzeża. Letnicy chętnie spacerują nie tylko po molo, lecz także wzdłuż plaży, podziwiając wysoki klif.

  • 2. Okręt Dar Pomorza

    i niszczyciel ORP Błyskawica to dwie jednostki, które pełnią dzisiaj funkcję muzeów. Spacerując pod pokładem Daru Pomorza, można poznać historię okrętu i warunki zakwaterowania. ORP Błyskawicę, która uczestniczyła w działaniach wojennych w latach 1939-1945, w 1976 roku otwarto jako muzeum. Zwiedzający dowiadują się wiele o dziejach niszczyciela i historii polskiej floty od schyłku średniowiecza do dziś.

  • 3. Muzeum Emigracji w Gdyni

    prezentuje swoje zbiory w budynku dawnego Dworca Morskiego. Eksponaty przybliżają dzieje polskiej emigracji, a sam dworzec, podobnie jak kolejowy Dworzec Główny w Gdyni, to perełka polskiego modernizmu.

Szukasz czegoś innego?

Znajdź więcej interesujących miejsc na pobyt w Gdyni

Dom

Dom

Apartament

Apartament

Pokój

Pokój

Pensjonat

Pensjonat

image-tag