Weekend w Gdańsku

Gdańsk

Weekend w Gdańsku: Nasze rekomendacje

Dom ∙ 2 gości
Wyspa Sobieszewska, Gdańsk, Polska
od 86 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 3 gości
Śródmieście, Gdańsk, Polska
od 89 zł
Booking.com
4,3
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Śródmieście, Gdańsk, Polska
od 159 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości
Śródmieście, Gdańsk, Polska
od 78 zł
Booking.com
4,2
Zobacz ofertę
Dom ∙ 2 gości
Oliwa, Gdańsk, Polska
od 76 zł
Booking.com
4,1
Zobacz ofertę
Dom ∙ 3 gości
Wyspa Sobieszewska, Gdańsk, Polska
od 215 zł
Booking.com
4,4
Zobacz ofertę
Dom ∙ 2 gości
Brzeźno, Gdańsk, Polska
od 411 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Gdańsk, pomorskie, Polska
od 139 zł
Wimdu
4,6
Zobacz ofertę
Weekend w Gdańsku

Nieodparty urok średniowiecznego nadbałtyckiego portu

Kipiące życiem dawne miasto hanzeatyckie Gdańsk na każdym kroku zachwyca śladami swojej multikulturowej historii. Można tu zarówno odpocząć na plaży, jak i zwiedzić ciekawe muzea z nietypowymi eksponatami. Podróżujące rodziny zabiorą swoje pociechy do Zoo w Oliwie lub na spływ kajakowy, podczas gdy pary spędzą wspólnie czas na nastrojowych spacerach po starówce lub na rejsie. Nie zabraknie tu też atrakcji dla miłośników architektury, ponieważ Gdańsk leży na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego.

Letnie orzeźwienie na plaży lub spływ kajakiem

W upalne letnie dni i wieczory, Gdańsk kusi chłodem swoich malowniczych rzek i kanałów. Odwiedzający mogą skorzystać z popularnej sezonowej atrakcji i udać się w romantyczny rejs tramwajem wodnym po Motławie. Z pokładu można podziwiać m.in. słynnego średniowiecznego Żurawia, Długie Pobrzeże czy też Pomnik Obrońców Wybrzeża na Westerplatte. Miłośnicy aktywnego wypoczynku tę samą trasę pokonają kajakiem.

Po intensywnym zwiedzaniu starówki warto wyciągnąć się na ciepłym, złotym piasku jednej z zadbanych gdańskich plaż. Kąpielisko w Brzeźnie, ze swoim urokliwym molo należy do najczystszych i w Polsce i co roku nagradzane jest Błękitną Flagą. Z nieco bardziej kameralnej plaży w Jelitkowie blisko już do Oliwy, gdzie warto zwiedzić ogród zoologiczny i oraz imponującą Bazylikę Archikatedralną.

Neptun przyprószony białym puchem

Również zimą amatorzy miejskich wypadów znajdą w Gdańsku coś dla siebie. Wirujące płatki śniegu sprawiają, że gdańska starówka z Fontanną Neptuna, fantazyjnymi renesansowymi kamieniczkami przy ulicy Długiej oraz Dworem Artusa wygląda jak miejsce wydarzeń jednej z baśni Andersena. W słoneczny dzień warto wdrapać się na wieżę Bazyliki Mariackiej, by zobaczyć w pełnej krasie poprzetykaną gotyckimi wieżyczkami panoramę miasta.

Zimowy weekend w Gdańsku stanowi również idealny pretekst do zwiedzenia tutejszych muzeów. Do najciekawszych należy oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, znajdujący się w tzw. Barbakanie przy ul. Długiej. Znajduje się w nim obszerna kolekcja "inkluzji", czyli zwierząt i roślin zatopionych w bursztynie. Najcenniejszym eksponatem jest uwięziona w kropli żywicy jaszczurka, której historia sięga aż 40 mln lat wstecz.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Gdańsku Casamundo Noclegi w Gdańsku Interhome Noclegi w Gdańsku TripAdvisor Noclegi w Gdańsku Novasol Noclegi w Gdańsku Wimdu Noclegi w Gdańsku edom Noclegi w Gdańsku HomeAway Noclegi w Gdańsku BookApart.com Noclegi w Gdańsku Noclegowo.pl Noclegi w Gdańsku 9flats.com Noclegi w Gdańsku HouseTrip Noclegi w Gdańsku Belvilla Noclegi w Gdańsku DanCenter Noclegi w Gdańsku IdoSell Booking Noclegi w Gdańsku Holiday Home Noclegi w Gdańsku Inter Chalet Noclegi w Gdańsku only-apartments Noclegi w Gdańsku Migoa Noclegi w Gdańsku