Wielkomiejskie atrakcje i uroki wypoczynku nad morzem – witaj w Gdańsku!
Gdańsk, położony nad bałtycką Zatoką Gdańską, to miasto, którego historia sięga jeszcze średniowiecza. Każdy, kto rezerwuje miejsce na campingu w Gdańsku, może zaplanować wakacje swoich marzeń. Goście chętnie zwiedzają Starówkę, poznają zbiory licznych muzeów albo decydują się na aktywny wypoczynek na łonie natury. W sezonie warto odpocząć też na plaży, wsłuchując się w szum fal Morza Bałtyckiego.
Gdańsk – najważniejsze atrakcje dla fanów zwiedzania
Serce Trójmiasta, głównie ze względu na wydarzenia, których było scenerią w XX wieku, nazywa się „miastem wolności”. To właśnie tutaj rozpoczął się strajk, który był pierwszym znaczącym krokiem na drodze do upadku komunizmu w naszej części Europy. Co warto zobaczyć, spędzając urlop na campingu w Gdańsku?
1. Półwysep Westerplatte
, a właściwie jego tygodniowa obrona w pierwszym tygodniu września 1939 roku jest symbolem bohaterstwa polskich żołnierzy. W podręcznikach ostrzelanie półwyspu z pancernika „Schleswig-Holstein” uznawane jest za początek II wojny światowej. Dzisiaj na Westerplatte przy Pomniku Obrońców Wybrzeża odbywają się państwowe uroczystości rocznicowe, a zwiedzający mogą zobaczyć zarówno te zabudowania, które przetrwały zawieruchę wojenną, jak i te wybudowane w PRL-u.
2. Okolice rzeki Motławy
to niezależnie od pory roku najważniejsza turystyczna część Gdańska. Będąc w sercu Trójmiasta, warto pospacerować wzdłuż rzeki, podziwiając m.in. największy i najstarszy zachowany w Europie średniowieczny dźwig portowy Żuraw i zacumowany naprzeciwko statek-muzeum „SS Sołdek”.
3. Długi Targ
, jako reprezentacyjny zakątek miasta, przepełniony jest zabytkami i symbolami Gdańska. Fontanna Neptuna jest bez wątpienia najłatwiej rozpoznawalna, warto też przyjrzeć się XIV-wiecznemu Ratuszowi Głównego Miasta i Dworowi Artusa. Ciekawe są majestatyczne bramy zamykające ulicę, czyli Brama Zielona i Brama Złota, urzekają również kolorowe kamieniczki.
4. Latarnia Morska Gdańsk Nowy Port
to nieczynna zabytkowa bliza z końca XIX wieku, w której po raz pierwszy w Polsce użyto światła elektrycznego. Wnętrze latarni jest jednym z najpiękniejszych na całym polskim wybrzeżu, a jej szczyt jako jedynej latarni w kraju wieńczy kula czasu.
Pogoda i klimat w Gdańsku
- Liczba dni deszczowych
Otrzymuj bezpłatnie wyjątkowe oferty, inspirujące historie podróżnicze i turystyczne newsy.
Zostań subskrybentem* i otrzymuj wskazówki na temat planowania podróży na Twoją skrzynkę mailową!
Wpisz adres email*
Rejestrując się, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania i Ochrona danych. *Otrzymasz oferty od HomeToGo i wyrażasz zgodę na udostępnienie przez nas Twojego zaszyfrowanego adresu e-mail podmiotom trzecim celem lepszego dopasowania reklam do Twoich potrzeb.