Camping Gdańsk - HomeToGo base64Hash Camping Gdańsk - HomeToGo

Camping Gdańsk

Gdańsk
Dowolne daty
Goście
Gdańsk
Dowolne daty
Goście

Znajdź swój idealny nocleg w Gdańsku z tymi popularnymi filtrami

2 dorosłych
1 sypialnia
4 dorosłych
3 dorosłych
5 dorosłych

Wielkomiejskie atrakcje i uroki wypoczynku nad morzem – witaj w Gdańsku!

Gdańsk, położony nad bałtycką Zatoką Gdańską, to miasto, którego historia sięga jeszcze średniowiecza. Każdy, kto rezerwuje miejsce na campingu w Gdańsku, może zaplanować wakacje swoich marzeń. Goście chętnie zwiedzają Starówkę, poznają zbiory licznych muzeów albo decydują się na aktywny wypoczynek na łonie natury. W sezonie warto odpocząć też na plaży, wsłuchując się w szum fal Morza Bałtyckiego.
Zobacz wszystkie oferty

Popularne udogodnienia dla Camping Gdańsk

Znajdź idealny dom na swój pobyt

Przyjazny(a) zwierzętom Camping

Przyjazny(a) zwierzętom Camping

Camping z kuchnią

Camping z kuchnią

Camping z basenem

Camping z basenem

Camping z Internetem

Camping z Internetem

Gdańsk – najważniejsze atrakcje dla fanów zwiedzania

Gdańsk – najważniejsze atrakcje dla fanów zwiedzania

Serce Trójmiasta, głównie ze względu na wydarzenia, których było scenerią w XX wieku, nazywa się „miastem wolności”. To właśnie tutaj rozpoczął się strajk, który był pierwszym znaczącym krokiem na drodze do upadku komunizmu w naszej części Europy. Co warto zobaczyć, spędzając urlop na campingu w Gdańsku?

 • 1. Półwysep Westerplatte

  , a właściwie jego tygodniowa obrona w pierwszym tygodniu września 1939 roku jest symbolem bohaterstwa polskich żołnierzy. W podręcznikach ostrzelanie półwyspu z pancernika „Schleswig-Holstein” uznawane jest za początek II wojny światowej. Dzisiaj na Westerplatte przy Pomniku Obrońców Wybrzeża odbywają się państwowe uroczystości rocznicowe, a zwiedzający mogą zobaczyć zarówno te zabudowania, które przetrwały zawieruchę wojenną, jak i te wybudowane w PRL-u.

 • 2. Okolice rzeki Motławy

  to niezależnie od pory roku najważniejsza turystyczna część Gdańska. Będąc w sercu Trójmiasta, warto pospacerować wzdłuż rzeki, podziwiając m.in. największy i najstarszy zachowany w Europie średniowieczny dźwig portowy Żuraw i zacumowany naprzeciwko statek-muzeum „SS Sołdek”.

 • 3. Długi Targ

  , jako reprezentacyjny zakątek miasta, przepełniony jest zabytkami i symbolami Gdańska. Fontanna Neptuna jest bez wątpienia najłatwiej rozpoznawalna, warto też przyjrzeć się XIV-wiecznemu Ratuszowi Głównego Miasta i Dworowi Artusa. Ciekawe są majestatyczne bramy zamykające ulicę, czyli Brama Zielona i Brama Złota, urzekają również kolorowe kamieniczki.

 • 4. Latarnia Morska Gdańsk Nowy Port

  to nieczynna zabytkowa bliza z końca XIX wieku, w której po raz pierwszy w Polsce użyto światła elektrycznego. Wnętrze latarni jest jednym z najpiękniejszych na całym polskim wybrzeżu, a jej szczyt jako jedynej latarni w kraju wieńczy kula czasu.

Szukasz czegoś innego?

Znajdź więcej interesujących miejsc na pobyt w Gdańsku

Apartament

Apartament

Pokój

Pokój

Dom

Dom

Hotel

Hotel

image-tag