Camping Gdańsk - HomeToGo base64Hash Camping Gdańsk - HomeToGo

Camping Gdańsk

Gdańsk
Dowolne daty
Goście

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 500 zł
500 zł - 999 zł
Od 1.000 zł
Odległość od centrum
Max. 1 km
Max. 2 km
Max. 5 km
Recenzje
Doskonała: 4,5+
Bardzo dobra: 4+
Dobra: 3,5+

Wielkomiejskie atrakcje i uroki wypoczynku nad morzem – witaj w Gdańsku!

Gdańsk, położony nad bałtycką Zatoką Gdańską, to miasto, którego historia sięga jeszcze średniowiecza. Każdy, kto rezerwuje miejsce na campingu w Gdańsku, może zaplanować wakacje swoich marzeń. Goście chętnie zwiedzają Starówkę, poznają zbiory licznych muzeów albo decydują się na aktywny wypoczynek na łonie natury. W sezonie warto odpocząć też na plaży, wsłuchując się w szum fal Morza Bałtyckiego.
Gdańsk – najważniejsze atrakcje dla fanów zwiedzania

Gdańsk – najważniejsze atrakcje dla fanów zwiedzania

Serce Trójmiasta, głównie ze względu na wydarzenia, których było scenerią w XX wieku, nazywa się „miastem wolności”. To właśnie tutaj rozpoczął się strajk, który był pierwszym znaczącym krokiem na drodze do upadku komunizmu w naszej części Europy. Co warto zobaczyć, spędzając urlop na campingu w Gdańsku?

 • 1. Półwysep Westerplatte

  , a właściwie jego tygodniowa obrona w pierwszym tygodniu września 1939 roku jest symbolem bohaterstwa polskich żołnierzy. W podręcznikach ostrzelanie półwyspu z pancernika „Schleswig-Holstein” uznawane jest za początek II wojny światowej. Dzisiaj na Westerplatte przy Pomniku Obrońców Wybrzeża odbywają się państwowe uroczystości rocznicowe, a zwiedzający mogą zobaczyć zarówno te zabudowania, które przetrwały zawieruchę wojenną, jak i te wybudowane w PRL-u.

 • 2. Okolice rzeki Motławy

  to niezależnie od pory roku najważniejsza turystyczna część Gdańska. Będąc w sercu Trójmiasta, warto pospacerować wzdłuż rzeki, podziwiając m.in. największy i najstarszy zachowany w Europie średniowieczny dźwig portowy Żuraw i zacumowany naprzeciwko statek-muzeum „SS Sołdek”.

 • 3. Długi Targ

  , jako reprezentacyjny zakątek miasta, przepełniony jest zabytkami i symbolami Gdańska. Fontanna Neptuna jest bez wątpienia najłatwiej rozpoznawalna, warto też przyjrzeć się XIV-wiecznemu Ratuszowi Głównego Miasta i Dworowi Artusa. Ciekawe są majestatyczne bramy zamykające ulicę, czyli Brama Zielona i Brama Złota, urzekają również kolorowe kamieniczki.

 • 4. Latarnia Morska Gdańsk Nowy Port

  to nieczynna zabytkowa bliza z końca XIX wieku, w której po raz pierwszy w Polsce użyto światła elektrycznego. Wnętrze latarni jest jednym z najpiękniejszych na całym polskim wybrzeżu, a jej szczyt jako jedynej latarni w kraju wieńczy kula czasu.

Pogoda i klimat w Gdańsku

max.
Min.

-1°
13 dni 13
max.
Min.

-1°
9 dni 9
max.
Min.

12 dni 12
max.
Min.
13°
10 dni 10
max.
Min.
17°
12 dni 12
max.
Min.
22°
13°
13 dni 13
max.
Min.
22°
15°
17 dni 17
max.
Min.
24°
15°
11 dni 11
max.
Min.
19°
12°
11 dni 11
max.
Min.
13°
13 dni 13
max.
Min.

11 dni 11
max.
Min.

14 dni 14
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Camping Gdańsk - Poznaj inne kierunki

Poznaj najlepsze pomysły na wakacje w Gdańsku

Poznaj inne pomysły na podróże

image-tag