Wakacje z niemowlakiem

Europa
Wakacje z niemowlakiem

Przepis na udany urlop z bobasem

Pierwszy wyjazd z malutką pociechą to ogromne wydarzenie dla całej rodziny. Aby wakacje z niemowlakiem były udane, warto wybrać miejsce wypoczynku wymarzone dla rodziców z dziećmi. Ważne jest też zakwaterowanie z udogodnieniami dla kilkumiesięcznych smyków i odpowiednio zapakowany bagaż.

Dokąd pojechać na wakacje z niemowlakiem?

Cel wyjazdu z najmłodszym członkiem rodziny zależy nie tylko od podróżniczych marzeń rodziców, lecz także od wieku i usposobienia maluszka. Planując rezerwację noclegu w Polsce albo w jednym z krajów Europy, warto wziąć pod uwagę łatwość dotarcia do ośrodka wypoczynkowego i czekające tam atrakcje. Z kilkumiesięcznym niemowlęciem wakacje nad brzegiem morza w słonecznej Jastarni albo w sercu pachnącego lasu u podnóża Bieszczadów będą równie udane co wypoczynek w gwarnym mieście.

Wybierając familijną alternatywę dla city break, w planie zwiedzania najlepiej umieścić muzea i zabytki bez stromych schodów, ewentualnie z windami dla osób niepełnosprawnych, które ułatwią podziwianie muzealiów z dzieckiem drzemiącym w wózku. Starsze bobasy zafascynowane otoczeniem mogą ciekawie rozglądać się po zakątkach europejskich miast, takich jak fascynujący Amsterdam czy tętniący życiem Berlin, siedząc wygodnie w nosidełku.

Garść praktycznych informacji

Rodzice, którzy całkiem niedawno zadebiutowali w swojej odpowiedzialnej roli, często czują obawy przed wakacjami z niemowlakiem. Niepokój jest niepotrzebny – wybranie noclegu przystosowanego dla najmłodszych, lista rzeczy do zabrania przygotowana z rozmysłem i sprytne rozwiązania pozwalające zaoszczędzić miejsce w walizce ułatwią sprawę.

Najlepiej zarezerwować miejsce w domu wypoczynkowym na parterze, umożliwiającym wypożyczenie łóżeczka turystycznego. Niektóre ośrodki zapewniają poza tym np. krzesełka do karmienia, wanienki, przewijaki, aneks kuchenny z podgrzewaczem do butelek, a nawet pralkę, która odciąży bagaż z zapasów ubranek na cały pobyt.

Poza tym trzeba zadbać o ubezpieczenie zdrowotne dziecka obowiązujące w kraju, w którym cała rodzina będzie odpoczywać. Należy zabrać ze sobą również książeczkę zdrowia smyka, dane kontaktowe do pediatry (opiekującego się pociechą na co dzień) i adres najbliższego ośrodka zdrowia, w którym w razie konieczności dziecku zostanie udzielona pomoc.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi Europa Casamundo Noclegi Europa Interhome Noclegi Europa TripAdvisor Noclegi Europa Novasol Noclegi Europa Wimdu Noclegi Europa edom Noclegi Europa HomeAway Noclegi Europa BookApart.com Noclegi Europa Noclegowo.pl Noclegi Europa 9flats.com Noclegi Europa HouseTrip Noclegi Europa Belvilla Noclegi Europa DanCenter Noclegi Europa IdoSell Booking Noclegi Europa Holiday Home Noclegi Europa Inter Chalet Noclegi Europa only-apartments Noclegi Europa Migoa Noclegi Europa