Sylwester za granicą

Europa
Sylwester za granicą

Jeśli niebanalny sylwester, to tylko za granicą!

Pożegnanie starego roku i powitanie nowego to czas podsumowań i tworzenia planów na kolejne miesiące. Ten wyjątkowy czas tuż po świętach Bożego Narodzenia warto nie tylko wykorzystać na tworzenie noworocznych planów i oddanie się szaleństwom sylwestrowej nocy, lecz także na zwiedzanie – Europa to kierunek, który urzeka obieżyświatów również na przełomie roku! Dokąd zatem wybrać się na sylwestra za granicą?

Noworoczna wizyta u sąsiadów, czyli zwiedzanie krajów ościennych

Udany sylwester za granicą wcale nie musi wiązać się z długą podróżą. Tuż za naszymi granicami są wyjątkowe miasta, które każdego roku przyciągają tysiące turystów.

Praga to jedna z najchętniej odwiedzanych stolic Europy, kryjąca w sobie wiele perełek architektonicznych. Wśród najważniejszych należy wymienić chociażby gotycki Most Karola, ratusz staromiejski i zamek królewski na Hradczanach.

Serce Niemiec także wypełnione jest wieloma powszechnie znanymi budynkami. Spędzając sylwestra za granicą w Berlinie, dobrze zobaczyć majestatyczną Bramę Brandenburską, budynek Reichstagu i zlokalizowaną przy Alexanderplatz wieżę telewizyjną z tarasem widokowym, z którego można podziwiać panoramę miasta.

Wyspy Brytyjskie czy Półwysep Iberyjski? Sylwester na zachodzie Europy to jest to!

Planując noworoczny wypoczynek, warto zdecydować się na city break w jednej z europejskich stolic. Ogromną popularnością nawet zimą cieszy się Półwysep Iberyjski, sylwestra za granicą warto spędzić również na Wyspach Brytyjskich.

Stolica królewskiej Hiszpanii to wymarzone miejsce na kilkudniowy urlop. W Madrycie dobrze zobaczyć m.in. Pałac Królewski wybudowany w XVII wieku i jedno z najsłynniejszych muzeów sztuki na świecie Muzeum Narodowe Prado. Niezwykle ciekawą kolekcją związaną z marynarką i podróżami morskimi zgromadzono w Museo Naval.

Z kolei jedną z najważniejszych atrakcji królewskiego Londynu jest Pałac Buckingham. Innymi symbolami miasta są np.: koło widokowe London Eye, wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO twierdza Tower of London, zwodzony most Tower Bridge i neogotycka wieża zegarowa Big Ben. Warto także poznać kolekcje licznych londyńskich placówek muzealnych.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi Europa Casamundo Noclegi Europa Interhome Noclegi Europa TripAdvisor Noclegi Europa Novasol Noclegi Europa Wimdu Noclegi Europa edom Noclegi Europa HomeAway Noclegi Europa BookApart.com Noclegi Europa Noclegowo.pl Noclegi Europa 9flats.com Noclegi Europa HouseTrip Noclegi Europa Belvilla Noclegi Europa DanCenter Noclegi Europa IdoSell Booking Noclegi Europa Holiday Home Noclegi Europa Inter Chalet Noclegi Europa only-apartments Noclegi Europa Migoa Noclegi Europa