Majówka w Europie

Europa
Majówka w Europie

Weekend majowy – inspirujące wycieczki zagraniczne

Majówka to wstęp do zbliżającego się sezonu wakacyjnego. Noce są już cieplejsze, dni słoneczne a przyroda rozkwita. Majówka to znakomity czas na rodzinny wyskok za miasto albo wypoczynek w gronie najbliższych przyjaciół. Majówka to idealna okazja na krótką wycieczkę w rodzinnym gronie do jednej z topowych europejskich destynacji!

Budapeszt czy Praga?

Zarówno stolica Czech, jak i Węgier znakomicie nadaje się na weekend majowy. Wycieczki zagraniczne, nawet na kilka dni, znakomicie poprawiają nastrój i pomagają naładować się pozytywną energią na długo. Budapeszt urzeka majestatycznym pięknym, które szczególnie dobrze widać na Placu Bohaterów i oglądając budynek Parlamentu tuż nad Dunajem. Nad miastem spektakularnie rozciąga się Wzgórze Gellerta, patrona kraju. Z punktu widokowego na samym szczycie będą mieć Państwo szansę na podziwianie najpiękniejszej panoramy tej metropolii.

Wielbiciele zabytków powinni udać się do katedry św. Stefana znajdującej się w samym sercu Starówki. Hitem, uwielbianym zarówno przez miejscowych, jak i przyjezdnych, są oczywiście publiczne termy, łaźnie i baseny, z których najpopularniejsze mieszczą się w parku miejskim na tyłach Placu Bohaterów. Nie ma nic bardziej relaksującego niż wygrzanie się w basenie z ciepłą wodą.

Hiszpańskie wybrzeże urzeka urodą

Europa środkowa to nie jedyna możliwa destynacja na weekend majowy. Wycieczki zagraniczne nawet na kilka dni można odbyć nawet na dalsze dystanse dzięki niskokosztowym liniom lotniczym.

Jednym z najbardziej lubianych europejskich miast jest Barcelona. Wizyta w niej na pewno musi rozpocząć się od przechadzki na La Rambla, która prowadzi od Placu de Catalunya aż do monumentu Krzysztofa Kolumba. Równie gwarna jest La Boqueria, czyli największy i najstarszy bazar Barcelony. Wielbiciele i znawcy architektury na pewno będą chcieli zobaczyć dzieła Gaudiego, zwłaszcza znany kościół La Sagrada Familia oraz Placa Real, czyli zaprojektowany przez Antoniego Rovira zespół pałaców zbudowanych na wzór tych napoleońskich.

Jeśli natomiast szukają Państwo zwłaszcza słońca i plaży, na weekend majowy warto wybrać się do Alicante na Costa Blanca.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi Europa Casamundo Noclegi Europa Interhome Noclegi Europa TripAdvisor Noclegi Europa Novasol Noclegi Europa Wimdu Noclegi Europa edom Noclegi Europa HomeAway Noclegi Europa BookApart.com Noclegi Europa Noclegowo.pl Noclegi Europa 9flats.com Noclegi Europa HouseTrip Noclegi Europa Belvilla Noclegi Europa DanCenter Noclegi Europa IdoSell Booking Noclegi Europa Holiday Home Noclegi Europa Inter Chalet Noclegi Europa only-apartments Noclegi Europa Migoa Noclegi Europa